Łukasz Kruczek: "Stefan zasłużył na największą pochwałę"

 • 2014-01-31 21:29

Polscy skoczkowie w komplecie zakwalifikowali się do sobotniego konkursu PŚ w Willingen. Z postawy swoich podopiecznych zadowolony był Łukasz Kruczek.

- To były dobre skoki. Można by się do paru kwestii przyczepić, ale myślę, że to nie jest czas i miejsce, aby jakieś szczegóły bardzo zmieniać. Zawodnicy byli swobodni i skakali swoje. O to chodzi.

- Stefan Hula zasłużył na największą pochwałę. W ostatnich startach nie pokazywał się tak jak potrafi, miał problemy. W piątek skakał luźno i wróciła taka swoboda w tym, co robi. Takiego Stefana chcemy zawsze oglądać.

Hula wrócił do drużyny na konkursy w Willingen.

- Wielu innych opcji nie było, bo konkursów jest sporo w jednym czasie. Dokonując wyboru patrzymy, na to, na co zawodnika stać. Nie raz skoczkowi nie brakuje dużo, aby pokazać swoje dobre strony. Czasami zmiana skoczni i otoczeni sprawia, że wszystko zaczyna funkcjonować. Dlatego liczmy, że Stefan będzie mógł ten start zaliczyć na plus.

Kamil Stoch nie wystartował w kwalifikacjach. Wcześniej dobrze jednak pokazał się w treningach.

- To były bardzo dobre skoki, takie jakie pokazywał w treningach i wcześniej w konkursach. Uznaliśmy, że nie potrzeba skakać w kwalifikacjach. Za nami dość intensywny okres treningowy w kraju. Trzeba poszukać takich chwili na lepszą regenerację mając w perspektywie drugą cześć sezonu.

Prognozy na sobotnie zawody mówią o dużym wietrze i opadach śniegu. - Ostatnimi czasy się nie sprawdzały, więc może będzie tak ponownie - powiedział trener.

W piątek mistrzostwo świata juniorów w Val di Fiemme wywalczył Jakub Wolny.

- Ogromy sukces dla Kuby i całej grupy juniorów. Ogólnie wszyscy spisali się dobrze w trudnym konkursie. Przecie ż trzech zawodników było w dziesiątce, a czterech w piętnastce. Wielkie gratulacje dla skoczków i sztabu trenerskiego – zakończył Kruczek.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9177) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Michał początkujący
  @ Adi

  Styl lotu niedościgniony i widać tu rękę wybitnego trenera. A lądowanie wg mnie i tak lepiej wykonane niż lądowania 99% skoczków obecnie startujących. Dziś nie przykłada się takiej wagi do techniki jak kiedyś, a szkoda, stąd i noty od sędziów są niskie.

 • Adi33 bywalec
  @pepeleusz

  teraz Funaki dostałby 19-19,5 i moze 1x20pkt do lądowanie by sie doczepili, generalnie kiedyś każdy skoczek dostawał wyższe oceny niż teraz ;) lądowali przed punktem K i dostawali po 19pkt a teraz jak wyląduje przed punktem K to dostaje max 17,5-18

 • Michał początkujący
  @ pepeleusz

  Nasi mogą zdobyć i trzy złota, ale nigdy nie będą skakać tak idealnie http://www.youtube.com/watch?v=jL4-IjgUklE

 • PGr weteran
  Dziś dzień dobrych skoków naszych reprezentantów

  Te treningi pewnie sporo pomogły.
  Szkoda że Kruczka nie da się sklonować, żeby mógł tak potrenować ze wszystkimi kadrami i zapleczem...
  A Stefan, na razie tylko udowodnił, że w tym sezonie jest skoczkiem numer 8 w naszej kadrze.
  A jeśli się nie uda (wielu piszących tu pseudokibiców to zadowoli...), to nic się nie stanie, nadal będzie nr. 8, na MŚJ są pewniacy do startów wPŚ.
  Jutro tak liczę na najlepszy występ Stefana w tym sezonie.

  Części z poniższych wpisów niewarte komentować, tylko dobry modek powinien zadziałać.

 • kibicSN stały bywalec


  Wszyscy zawodnicy skoczyli swoje? Czy oby napewno tak bylo w przypadku Ziobry i Macieja Kota nad ktorym kiwal glowa z niezadowolenia po próbie?
  Jutro niestety zapowiada sie loteria wietrzna i nie wiadomo czy ten konkurs nie bedzie sie ciagnal w nieskonczonosc, moze byc taka sama loteria a nawet gorsza jak w Zakopanem.

 • Krecik początkujący

  Może tak, może nie. Nie daje to jednak prawa nikomu, by go obrażać, tym bardziej że to sympatyczny skoczek, i nikomu nigdy nic złego nie zrobił.Komentarz zmoderowany (Moderator nr:36) / 2014-01-31 22:01:20

 • Stinger profesor

  Zgadzam się że Stefan zasługuje na pochwałę ale liczę że zacznie się poprawiać. To co skakał w Polsce było takie mocno średnie a w Japonii to w ogóle słabo bo przy takiej obsadzie 3 pkt to jak nic dlatego tutaj w Willingen te jego skoki były już całkiem fajne. Oczywiście jeżeli jutro zapunktuje będzie to plus ale liczę że jeszcze tej zimy Hula nawiąże to końcówki LGP ... może za bardzo zacząłem "wierzyć" w te dobre wyniki ale u Stefana widać poprawę i to cieszy.

 • BronBron bywalec

  Na największą pochwałę zasługuje nasz sztab. Wszystko spokojnie, bez nerwów, ciężka, przemyślana praca i wygląda to coraz lepiej. Nasi są przygotowani fizycznie na dobre skoki, teraz wszystko w głowach zawodników.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).