Dawid Kubacki: "Trzeba skakać daleko"

 • 2014-01-31 22:32

"Pierwszy raz lecieliśmy w taki sposób na zawody. Z małą przygodą dotarliśmy na miejsce o czasie i nie było strasznych nerwów z tym związanych" - skomentował podróż do Willingen Dawid Kubacki.

"Takie było założenie treningów w Wiśle i Szczyrku, żeby ustabilizować to co jest lub ewentualnie poprawić drobne rzeczy, przetestować parę rzeczy, które będą nam w najbliższym czasie potrzebne. Udało nam się zrealizować cały nasz plan. Myślę, że teraz jesteśmy przygotowani tak jak powinniśmy" - mówił Dawid Kubacki. "Moje skoki były dziś w porządku, jestem z nich zadowolony i to jest dla mnie najważniejsze" - dodał.

"Trzeba skakać daleko, a w jakim to będzie kierunku to nie ma znaczenia. W moim przypadku niekoniecznie do przodu" - wyjaśnił polski skoczek.

"Pierwszy raz lecieliśmy w taki sposób na zawody. Z małą przygodą dotarliśmy na miejsce o czasie i nie było strasznych nerwów z tym związanych. Podróżowaliśmy w komfortowych warunkach, więc na pewno to nam nie przeszkodziło w dzisiejszym skakaniu" - zakończył Dawid Kubacki.

"Moje skoki były bardzo pozytywne, trzy skoki były na podobnym poziomie" - ocenił swoje skoki Stefan Hula. "Treningi na pewno pomogły. Mieliśmy trening w Zakopanem, w świetnych warunkach, oddaliśmy kilka dobrych skoków. Myślę, że to jest plus tego treningu, że te skoki tutaj również dobrze wyglądają" - dodał polski zawodnik.

"W Willingen jest super atmosfera, jest mnóstwo kibiców, skocznia też fajna. Ogólnie to fajnie sie tutaj skacze, oby tylko warunki jutro były równe i stabilne" - podsumował Hula.

Korespondencja z Willingen, Tadeusz Mieczyński


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7413) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor

  Z Kubackim problemem wcale nie jest kierunek wybicia. Taki styl sobie wypracował przez lata - i już niech lepiej z tym nie kombinują, bo wtedy może posypać się wszystko.
  U niego problemem jest bardzo niskie przełożenie dobrych prób z treningów na zawody. Na treningach wygląda to ładnie, skacze daleko, jest w czołówce. A w zawodach to jakby zupełnie inny zawodnik. Trema, napięcie, stres? Chyba nie. Przypuszczam, że to raczej chęć dołożenia czegoś jeszcze, za dużo kombinowania, zmiana pomysłu na skok - coś takiego jak u Janka na początku sezonu. Mam nadzieję, że w końcu w którymś momencie przyjdzie u niego pewność i powtarzalność skoków.

  A Stefan skacze tutaj naprawdę fajnie. Jutro może uda mu się zgarnąć całkiem niezłe punkty. Wiele też zależy od warunków - dziś nie musiał się mierzyć z wiatrem 1 m/s w plecy. A Stefan z takimi sobie niezbyt radzi.

 • anonim
  Dawid

  Ostatnio Dawid jest irytujący. Najpierw ten wywiad z pajacem z TVP że chciałby drugi raz skoczyć jak Diethart, a teraz to. Ma szczęście, że Kruczek postawił na doświadczenie, bo go by nie było na igrzyskach. Także niech nie marudzi zbytnio.

 • kibicSN stały bywalec

  Nie wiem co moglo przyczyna tego nerwowego wywiadu Kubackiego.Moze fakt ze jego kolegi z TVP tu nie bylo? Ale przeciez z Tadem tez sa kolegami wiec niech 4 pietro sie tak nie denerwuje ze Kurzaja nie ma w Willingen..

 • Stinger profesor

  Chyba rzeczywiście chłopaki ustabilizowali formę. Póki co oddali po trzy skoki i czekamy na te najważniejsze w konkursie ale jest już jakiś plus tych treningów.

  Kubacki musiał ustabilizować bo wiadomo IO al cieszy mnie fakt że i Hula jakby się ustabilizował. Jutro muszą to potwierdzić oczywiście łatwiej będzie jak nie będzie loterii.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).