Dodatkowy konkurs PK w Brotterode

 • 2014-02-03 23:21

Za niespełna dwa tygodnie niemiecka miejscowość Brotterode będzie organizatorem zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W związku z odwołanymi zawodami w Planicy, w piątek 14 lutego odbędzie się dodatkowy konkurs.

Zanim jednak "druga liga" skoków narciarskich zawita do Niemiec, skoczków czeka wizyta w Stanach Zjednoczonych. Już w najbliższy weekend w Iron Mountain odbędą się także trzy konkursy na specyficznym obiekcie HS 133.

Jak poinformował niedawno Maciej Maciusiak, do stanu Michigan poleci aż ośmiu Polaków. Będą to Krzysztof Biegun, Stefan Hula, Przemysław Kantyka, Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Miętus, Klemens Murańka, Jakub Wolny oraz Aleksander Zniszczoł. Po każdym konkursie wymieniany będzie jeden, najsłabszy zawodnik. Nasza reprezentacja do Iron Mountain wyrusza już w środę.

Międzynarodowa Federacja Narciarska dokonała jeszcze jednej zmiany w kalendarzu. Zawody Pucharu Kontynentalnego kobiet oraz FIS Cup mężczyzn w niemieckim Ruhpolding zostały przeniesione na 22 oraz 23 marca.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5569) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  jozek_sibek

  Tak zgadzam się szansa jest spora ponieważ oprócz zawodów w USA będzie też chyba jeszcze 5 konkursów tylko że oprócz Polaków inni też będą w mocnych składach i o punkty nie będzie łatwo szczególnie Miętusowi który wydaje się być w nie najlepszej formie.

  Zawody w USA nam wiele wyjaśnią pod warunkiem że tam obsada będzie trochę słabsza, wtedy jest szansa na nabicie punktów. Tydzień później w Niemczech już na pewno będą wszyscy najlepsi a więc tam już łatwo o punkty na pewno nie będzie.

  G.Miętus jest bez szans na wejście do 50 CRL i nie tylko dlatego że nie startuje ale forma u niego słaba i jeżeli w Sapporo nie wiele zdziałał to raczej tej zimy już nic nie zdziała.

 • jozek_sibek redaktor
  @Stinger

  Jak popatrzysz na poniższa tabelę to szansa jest na 8 miejsc.
  Na dzień dzisiejszy te miejsca praktycznie mogą wywalczyć J.Wolny i K.Miętus.P.Kantyka ma spore straty,a w tym sezonie w PK spisuje sie katastrofalnie - 8 startów i zero pkt! Tylko on i S.Biela (6 startów) w tym sezonie ze startujących w PK nie zdobyło pkt.
  Pozostała 5 startujących jest w ,,50,, rankingu i tylko może umocnić swoje pozycje.
  Najblizej ,,50,, jest G.Miętus,ale on nie startuje i forma katastrofalna (8 startów i tylko 1 raz punktował w Sapporo - 26 miejsce).
  Szkoda,że nie ma tu D.Kubackiego,który mógł tu się pokazać i powalczyć o ,,50,, rankingu,ale ZIO i po ptokach!

  Ciekawe tylko jaka będzie obsada konkursów w Iron Mountain?

 • Stinger profesor
  jozek_sibek

  Ciężko będziemy mieli wywalczyć 8 miejsc na PK i siódme do PŚ ale wystawiamy najmocniejszy możliwy skład więc wszystko jest możliwe. Jeżeli na ostatni period będzie 7+7 będę zadowolony choć nie ukrywam że po cichu liczę że uda się mieć 7+8 bo to zawsze jedno miejsce więcej, może nie wiele ale dla kogoś szczególnie jakiegoś juniora ważne miejsce i spora szansa.

 • jozek_sibek redaktor
  @Toyminator

  Na ostatni period PK powinniśmy walczyć nie tylko o 7 ale nawet o 8 miejsce w PK i 7 w PŚ.

  O 7-me miejsce w PŚ powinno powalczyć kilku polskich zawodników:

  1.K.Murańka
  2.K.Biegun
  3.J.Wolny
  4.A.Zniszczoł
  5.S.Hula

  Co do PK to podam poniżej.

 • anonim
  nieznany

  z tego co mi wiadomo to fis finansuje te podróże skoczków na zawody więc nic tu się nie zaoszczędzi nie wysyłaniem zawodników. A oni od tego są żeby skakać jak jest ku temu okazja. Poza tym Kłusek i Miętus są jeszcze młodzi. Warto jeszcze dawać im szanse, bo może w koncu zaskocza i wejdą na wyzszy poziom. Skoki to taki sport ze czasami ktoś z dnia na dzień robi olbrzymi postęp.

 • SarmientO81 początkujący
  Umiarkowanie

  A wiadomo już w jakich składach przyjadą inne ekipy nie będę wymieniał poszczególnych zawodników ale Niemcy, Słoweńcy i Austriacy też nie wysłali wszystkich swoich skoczków na IO. Więc proponuje bardziej umiarkowany optymizm

 • anonim
  Szansa dla słabszych krajów

  Te zawody w Iron Mountain to szansa dla takich zawodników jak Zmoray,Nordin,Veredyuk,Yuksel,Karta,Torok,Szilagyi,Van der Aalst,De Wit,Antonissen.
  Chciałbym też aby w USA wystartowali Białorusini i Chińczycy Tian i Li.

 • nieznany początkujący
  Rezerwowy na PK na drugim koncu swiata?

  Ciekaw jestem ktora jeszcze reprezentacja (poza gospodarzami) wykona podobny manewr. Zamiast fundowac kolejne wycieczki dla kompromitujacych sie w kazdym starcie Kluskowi i Mietusowi, mozna by zakupic narty i kombinezony dla adeptow skokow. To bylyby lepiej spozytkowane pieniadze.

 • dejw profesor

  Dobrze że będą te dodatkowe zawody, bo w tym sezonie to już odwołali niemal połowę ze wszystkich zaplanowanych konkursów.
  A skład bardzo dobry, mocny. Jest szansa na bardzo duże punkty i poważną walkę o limit na ostatni period PŚ. Do tego Wolny będzie walczył o wskoczenie do "50" CRL, aby utrzymać limit 7 na PK (mocno spadną Rutkowski i Miętus)

 • Stinger profesor

  Skład najlepszy jaki może być i do tego będzie można wymienić najsłabszego. Dobry ruch. Na kolejne konkursy widzę ten sam skład chyba że ktoś będzie skakał bardzo słabo ...

  W tym sezonie sporo odwołuje się konkursów w PK i przynajmniej coś starają się dodać żeby tak źle nie wyglądało. Oby też w Zakopanem coś dodali ponieważ w Wiśle się nie odbyły zawody a i tak póki co tylko dwa konkursy dodali a nie odbyło się chyba 6.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).