ZIO Soczi: Przed nami pierwsze oficjalne treningi kobiet (lista startowa)

 • 2014-02-08 10:23

Po raz pierwszy w historii Zimowych Igrzysk Olimpijskich o medale na skoczni będą rywalizować kobiety. Droga do Soczi była długa i wyboista ale w końcu skaczące na nartach panie otrzymały swoją szansę.

Zawodniczki swoją walkę o udział zaczęły już przed Igrzyskami w Vancouver. Jednak wtedy MKOL uznał, że do programu nie może być włączona dyscyplina, która nie ma zawodów międzynarodowych na najwyższym poziomie i jest uprawiana przez zbyt małą liczbę zawodniczek. Skaczące na nartach panie uznały to za dyskryminację. Nie poddały się i w Soczi będą mogły rywalizować na skoczni normalnej.

Głównymi faworytkami do złotego medalu są pochodząca z Japonii Sara Takanashi, która dominuje w tegorocznym Pucharze Świata. Na swoim koncie ma już 10. zwycięstw oraz złoty medal z Mistrzostw Świata Juniorów.

Po kontuzji powraca Sarah Hendrickson z USA. Amerykanka od kilku miesięcy walczyła z czasem, aby być gotową do najważniejszej imprezy w tym sezonie. Nie startowała w zawodach międzynarodowych, jednak nie można jej wykluczać z grona kandydatek do zwycięstwa.

O złotym krążku marzy również Daniela Iraschko-Stolz, jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w czołówce. Austriaczka podobnie jak Hendrickson walczyła z kontuzją, powróciła do rywalizacji w Pucharze Świata, wygrała dwa konkursy w Planicy a podczas ostatniego weekendu przed Igrzyskami na skoczni w Hinzenbach dwa razy plasowała się na drugim miejscu.

Walka o miejsca na podium może być interesująca. Bardzo równą formę w tym sezonie prezentuje zawodniczka z Niemiec Carina Vogt. Podobnie jak w męskich skokach tak również wśród kobiet silną grupę stanowią Słowenki, i każda z nich ma realne szanse na wysokie lokaty. W ostatnim konkursie w Hinzenbach życiowy sukces odniosła Finka Julia Kykkaenen, która może sprawić swoim kibicom w kraju sporą niespodziankę.

W czołówce mogą również namieszać zawodniczki z Norwegii, Włoch czy Francji.

PROGRAM ZAWODÓW:
08.02.2014, sobota
12:00 oficjalny trening - kobiety HS 106

09.02.2014, niedziela
12:00 oficjalny trening - kobiety HS 106

10.02.2014, poniedziałek
18:30 oficjalny trening - kobiety HS 106

11.02.2014, wtorek
17:30 seria próbna - kobiety HS 106
18:30 pierwsza seria konkursowa - kobiety HS 106

Lista startowa - 08.02.2014
LpZawodniczkaKraj
1 HENDRICKSON Sarah USA
2 YAMADA Yurina JPN
3 LEMARE Lea FRA
4 HOELZL Chiara AUT
5 ENGER Gyda GER
6 VAN Lindsey USA
7 TANAKA Atsuko CAN
8 INSAM Evelyn ITA
9 ROGELJ Spela SLO
10 RUNGGALDIER Elena ITA
11 HENRICH Taylor CAN
12 CLAIR Julia FRA
13 WINDMUELLER Bigna SUI
14 POZUN Katja SLO
15 JEROME Jessica USA
16 GRAESSLER Ulrike GER
17 ERNST Gianina GER
18 JAHR Line NOR
19 LOGAR Eva SLO
20 SMEBY Helena Olsson NOR
21 ALTHAUS Katharina GER
22 KYKKAENEN Julia FIN
23 LUNDBY Maren NOR
24 MATTEL Coline FRA
25 VTIC Maja SLO
26 ITO Yuki JPN
27 AWWAKUMOWA Irina RUS
28 IRASCHKO-STOLZ Daniela AUT
29 VOGT Carina GER
30 TAKANASHI Sara JPN

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7487) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • bobek początkujący
  trening pań jeśli kogoś interesuje

  http://live.fisski.com/live3927.htm

 • ostry017 stały bywalec
  Paranoja

  To jest tragedia że startuje tylko 30 zawodniczek, powinny być zasady jak u mężczyzn że każda kadra może sobie kogoś wystawić a nie jakieś limity miejsc i wskakiwanie kogoś za kogoś..

 • anonim
  Seia próbna

  Witam!
  Czy ktoś się orientuje czy TVP Info pokaże dzisiejszą serię próbną przed kwalifikacjami, oraz przed jutrzejszym konkursem?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).