Kamil Stoch udekorowany złotym medalem olimpijskim (fotorelacja)

 • 2014-02-10 22:25

Podczas oficjalnej dekoracji w Parku Olimpijskim w Soczi, jaka odbyła się po godzinie 17.00, trzej najlepsi skoczkowie wczorajszego konkursu na normalnej skoczni odebrali olimpijskie medale. Krążek z najcenniejszego kruszcu zawisł na szyi Kamila Stocha.

Kamil StochKamil Stoch

Wczorajszy zwycięzca nie krył radości podczas dzisiejszej ceremonii. Kiedy odczytano jego nazwisko triumfalnie wskoczył na najwyższy stopień podium, najpierw symulując lądowanie telemarkiem, następnie unosząc ręce w górę. Złoty medal odebrał z rąk Ireny Szewińskiej, członkini MKOl, najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii polskiego sportu, zdobywczyni siedmiu medali olimpijskich w lekkoatletyce. Polskiemu skoczkowi gratulacje złożył prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, Gian-Franco Kasper.

- Chyba naj­bar­dziej na tej ce­re­mo­nii wzru­szy­łem się przed wyj­ściem na nią, a naj­bar­dziej wznio­słym mo­men­tem na tej ce­re­mo­nii był dla mnie hymn. Z tych emo­cji za­po­mnia­łem jak się za­czy­na druga zwrot­ka. Ale potem się roz­pę­dzi­łem. Mia­łem wpraw­dzie chryp­kę, ale dałem radę - żartował świeżo upieczony Mistrz Olimpijski.

- Pani Szewińska powiedziała mi, że jest dumna. Dla mnie to był wielki zaszczyt usłyszeć takie słowa od tak znakomitego sportowca - mówił z uznaniem Kamil.

- Mam już ten medal i teraz jestem w końcu pewien, że jestem mistrzem olimpijskim. Ten konkurs jest historią. Jedziemy dalej z koksem. Mam jeszcze coś do zrobienia razem z kolegami. Na tych igrzyskach są jeszcze dwa konkursy - powiedział skoczek z Zębu.

Kolejna okazja do zdobycia medalu nadarzy się już w sobotę. Co ciekawe, zawodnicy którzy 15 lutego wywalczą olimpijskie medale otrzymają krążki z wtopionymi w nie fragmentami meteorytu z Czelabińska, który dokładnie rok temu tego dnia spadł na Rosję. Póki co zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z dzisiejszego, jakże przyjemnego dla nas wydarzenia.

FOTORELACJA


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10882) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • amili początkujący

  Prevc rzeczywiście taki mrukowaty tam na podium. Dopiero potem chyba trochę półgębkiem się uśmiechnął. A jak przypomnę sobie jego minę po drugim skoku Kamila...Za to Bardal naprawdę się cieszył i jakoś tak wzbudzał sympatię. Fajnie by było, gdyby na dużej skoczni też miał medal. On albo Morgi :)

 • Adi33 bywalec
  Bardal

  Stoch i Bardal duzo bardziej ciszyli sie niz Prevc, Prevc pewnie cieszyl sie ale "przez" Kamila jest ciagle drugi (MS, IO) i w konkursie na duzej skoczni moze byc podobnie jak i na koniec sezonu ;) a gdyby tak Kamil zdobyl wszystko 2x złoto, KK i złoro w lotach :) i jakis medal druzynowo na IO a moze i w MSwL ;)

 • 1994asia początkujący
  :)

  http://sport.tvn24.pl/video/# - można znaleźć całą dzisiejszą konferencję Kamila Stocha :D

 • anonim
  Sprostowanie

  Przepraszam za błąd literowy,nie PAN, tylko PZN. To skojarzenie wiąże się z tym , iż drzewiej np. trener kadry narodowej, A. Tajner otrzymywał uposażenie nauczyciela WF w szkole średniej. Potem, jak dobrze pamiętam dostał "szóstkę". Natomiast stypendium olimpijskie, dla zawodnika zależnie od koloru zdobytego medalu olimpijskiego wypłacane netto(6500-7000zł) bez potrącania podatku i kosztów ZUS porównywalne było do pensji profesora PAN,który jak Tajner i inni pracownicy obowiązani są i płacić podatek i składki ZUS.
  Kiedyś, rzeczywiście emerytura olimpijska nazywała się " emeryturą olimpijską" a jej wysokość zależała od koloru medalu.Przysługiwała po ukończeniu 50 roku życia.

 • anonim
  @Michał

  Jestem zmuszony powtorzyc ,ze masz cos z glowa nie tak.
  Czy ktos tu wspominal ze tylko za zloty medal dostaje sie w Polsce emeryture?. Czy ty musisz ciagle trollowac Zmien doplacze albo zmien to co ci na mozg napiera.

 • monia866 doświadczony
  wyglada na naprawde szczęśliwego i spełnionego;)

  Wielu sportowców ciężko pracuje,a moga sobie tylko pomarzyć o takim medalu...swoja drogą medale bardzo ładne,ciekawie zaprojektowane;)
  Ciekawe jak wyglądaja te z meteorytem i czy któryś zawisnie na szyi Kamila;)

 • anonim
  @Michał

  Ty na serio masz cos z glowa. @MSad_ mowi o emeryturze Stocha i nagrodzie dla Stocha za zloty medal a nie dla wszystkich. Twe uposledzenie siegnelo zenitu. Moze juz sie wiecej nie udzielaj sie bo co napiszesz to gafa. To kto teraz na duzej skoczni na bule skoczy ? Stoch zapewnie bedzie 5 -ty jak cie dobrze znam. Snilo ci sie juz?

 • anonim
  Nagroda PKOl.

  Ta "emerytura'" nazywa się świadczeniem olimpijskim jest dodatkiem stałym,niezależnym od innych dochodów, z tytułu pracy czy emerytury.
  120 tys. netto to nagroda PKOl. Niezależnie od tego PAN ma też swoje gratyfikacje.
  Po ostatecznym rozliczeniu kosztów ZIO, MKOl wypłaca także nagrody wszystkim medalistom i finalistom rozegranych konkurencji.

 • Michał początkujący
  @ Msad_

  Emerytura olimpijska - potoczna nazwa świadczenia pieniężnego, które Ministerstwo Sportu i Turystyki wypłaca od roku 2000 polskim medalistom Igrzysk olimpijskich, a od 2006 medalistom Igrzysk paraolimpijskich oraz Igrzysk głuchych.

  Emerytura wypłacana jest sportowcom, którzy spełniają łącznie następujące warunki:

  posiadają obywatelstwo polskie i mieszkają w Polsce, lub innym państwie Unii Europejskiej
  zdobyli medal na igrzyskach (od 2007 włączani są też medaliści zawodów Przyjaźń-84, które zastępowały Igrzyska w Los Angeles, gdzie Polska nie brała udziału)
  ukończyli 35 lat
  nie uprawiają już czynnie sportu
  nie są karani za przestępstwo popełnione umyślnie.

  W 2009 emerytury olimpijskie otrzymywało 261 medalistów Igrzysk Olimpijskich oraz 198 medalistów paraolimpiad i igrzysk głuchych

  W 2010 wartość świadczenia wynosiła 2483,77 zł miesięcznie, była to kwota brutto, od której sportowcy samodzielnie odprowadzali podatek. Nie płacili od niej składek ZUS.

  Jednak obecnie stawka jest jednakowa, bez względu na kolor medalu.
  A więc na ZIO emerytury zapewnili sobie w ostatnich latach Małysz, Bachleda, Kowalczyk i Stoch.

 • Michał początkujący
  @ Msad_

  Emeryturę otrzymuje w Polsce każdy medalista olimpijski, który zakończył sportową karierę i ukończył 35 lat. Nie wiedziałeś o tym? Różnią się jedynie stawki w zależności od koloru medalu, jednak nieznacznie, bo tylko 500 zł. Ministerstwo planuje zmienić treść ustawy na Złoty li tylko medalista, ale seniorskiej imprezy mistrzowskiej.

 • MSad_ profesor
  Kamil Stoch ma juz emeryturę

  Kamil Stoch (27 l.), zdobywając złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Soczi, zapewnił sobie, oprócz miejsca w historii polskiego sportu, godziwą emeryturę

  Ile Stoch zarobi? W 2012 roku emerytura olimpijska wynosiła dokładnie 2483,77 zł miesięcznie. Od tej kwoty trzeba jednak odprowadzić podatek, ale nie trzeba opłacać składek ZUS. Ale żeby takie świadczenie otrzymywać, trzeba spełnić kilka warunków. Jeżeli stawki znacząco się nie zmienią, to rocznie Stoch zarobi około 30 tysięcy złotych, tylko z samej emerytury.

  Przede wszystkim emerytura jest wypłacana dopiero po zakończeniu kariery i po ukończeniu 35. roku życia.


  Za złoto w Soczi Kamil dostanie 120 tys. zł netto,

 • yllim stały bywalec

  Tak jak powiedział Prevc w jednym z wywiadów: Czapki z głów i pokłony dla mistrza !!!
  Kamil ma już upragniony medal, co oznacza że przed następnymi dwoma konkursami nie będzie już odczuwał tak dużej presji. Teraz może skakać na zupełnym luzie, i... zobaczymy. Będzie ciekawie ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).