Decyzja w sprawie startu Kamila w dzisiejszym treningu po południu

 • 2014-02-13 10:00

Polska Misja Olimpijska podała dziś do wiadomości oficjalny komunikat w sprawie upadku Kamila Stocha i stanu zdrowia zawodnika.

"Po wczorajszym, groźnie wyglądającym upadku po drugim skoku treningowym na dużej skoczni, Kamil Stoch doznał skręcenia stawu łokciowego lewego ze stłuczeniem. Przeprowadzone w godzinach nocnych w poliklinice Górskiej Wioski Olimpijskiej badanie rentgenowskie nie wykazało u pacjenta żadnych zmian kostnych, co oznacza, iż nie doszło do złamań" - czytamy w informacji prasowej wysłanej do dziennikarzy przez Henryka Urbasia, rzecznika Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

"Opiekujący się grupą naszych skoczków narciarskich dr Aleksander Winiarski niezwłocznie wdrożył niezbędne leczenie – zastosował u Kamila Stocha leki przeciwbólowe i przeciwobrzękowe. Kontuzjowany łokieć został unieruchomiony częściowo. Ponieważ badanie zakończyło się w późnych godzinach nocnych – w chwili obecnej (jest krótko po godz. 10 czasu lokalnego) Kamil Stoch jeszcze korzysta z wypoczynku. Decyzję w sprawie jego udziału w zaplanowanym dziś na godziny wieczorne kolejnym treningu przed sobotnim konkursem trener Łukasz Kruczek – po konsultacji z zawodnikiem i lekarzem – podejmie w godzinach popołudniowych" - brzmi oficjalny komunikat Polskiej Misji Olimpijskiej.

Kamil uspokoił swoich fanów także na oficjalnym profilu na Facebooku:

" >>Franca<< stała się moją dobrą znajomą. Jej większa siostra jest całkiem sympatyczna, choć mieliśmy małe nieporozumienie. Przeszedłem badania i miałem kontrolne prześwietlenie. Wszystko jest OK. Czuję się dobrze Obyło się nawet bez siniaków. Teraz pora spać!" - napisał późnym wieczorem nasz mistrz olimpijski.


Tadeusz Mieczyński, źródło: informacja prasowa + Facebook
oglądalność: (14571) komentarze: (168)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Obecna reprezentacja Czech będzie się bić o złoto w hokeju? Ale z Ciebie znawca Michał... Co za żenada. Widziałeś w ogóle ich skład? Przecież oni nie tylko do Szwedów, Rosjan, Kanady czy USA nie mają startu, ale mecz ze Szwajcarami może być dla nich z takimi bramkarzami i taką skutecznością w ataku mega ciężki. Finowie też raczej mają na te Igrzyska lepszy skład.

 • Ina początkujący
  @pepeleusz

  Są zawodnicy skaczący regularnie i solidnie w drużynie, przynajmniej wtedy, kiedy to się naprawdę liczy i są to Austriacy. W zeszłym roku, mimo iż ogólnie formą nie błyszczeli, to w Val di Fiemme nie dali rywalom złudzeń, kto jest mistrzem i sądzę, że w tym roku może być podobnie.

 • JankessPL doświadczony
  @dervish

  yyyy,okulary Ci potrzebne?Mówię o skokach Kubackiego.
  jozek_sibek jest jak najbardziej autorytetem w skokach,nie martw się Tb to nie grozi,a widać że bardzo ten tytuł Ci przeszkadza

 • JankessPL doświadczony
  @dervish

  Znowu Emil Cię ośmiesza(i to dość często),a Ty znowu piszesz swoje farmazony.
  Jak Kubacki ma psuć jak skaczę miernie?Ma przegrywać z Rumunami,Amerykanami i z grekiem byś uważał jego skoki za słabe?Ogarnij się bo to już nie jest śmieszne,nieograniczone uwielbienie do Kruczka i Kubackiego Cię ogarnęło

 • Michał początkujący
  @ Mroziu_95

  Pisząc o hokeju dałem przykład krajów o największym dorobku.

  Rosja, Kanada i Czechy to bezapelacyjny top multimedalistów hokeja na lodzie. Poza tym w tych trzech krajach hokej jest prawdziwą religią. Zwłaszcza w Kanadzie i Czechach.

  Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, a nawet Stanom Zjednoczonym udaje się co jakiś czas.

 • Michał początkujący
  @ Matizus

  Jedno jest pewne najbardziej prestiżowe na ZIO jest złoto IO w hokeju na lodzie. Finał hokejowy jest zwieńczeniem każdych ZIO, podobnie jak maraton na LIO. To jest fakt niezaprzeczalny i o złoto w hokeju będą się bić jak o świętego Graala, znów Rosja, Czechy, Kanada i Stany Zjednoczone, a przekaz z finału hokeja mężczyzn pójdzie na cały świat.

 • Michał początkujący
  @ dervish

  1. Hokej
  2. Narciarstwo alpejskie
  3. Łyżwiarstwo figurowe

  długo, długo nic...

  4. Narciarstwo klasyczne (skoki, biegi, dwubój)
  5. Biathlon

  długo, długo nic...

  6. Cała reszta sportów zimowych.

 • pepeleusz początkujący
  dervish

  1. co do tego że Kowalczyk na 100 % wygrała jak wbiegła na ostatnią prostą to fakt i tu oczywiscie komentatorzy niepotrzebnie rezerwę mieli
  2.o randze skoków jako konkurencji(bo to nie jest dyscyplina) TVP sama się wypowiedziała poprzez takie a nie inne potraktowanie konkursu kobiet

 • Matizus stały bywalec
  @dervish

  Co do rangi i spektakularności zawodów, to każdy rozpatruje je wg siebie. Zgodzę się, że skoki i biegi to "klasyki" Igrzysk, ale są dyscypliny o znacznie większej popularności. A i znajdą się tacy, co z wypiekami na twarzy oglądają cur.ling ;)

  Justyna dokonała dzisiaj rzeczy niesamowitej, zdobyć złoto ze złamaną kością w stopie to osiągnięcie wręcz nadludzkie. Owacje dla niej!

  A teraz wracając do tematu... TVP Sport donosi, że Kamil jednak w treningach wystartuje. Oby tylko dzisiaj obyło się bez żadnych upadków i podbramkowych sytuacji (oczywiście dla wszystkich skoczków). Temperatura nadal wysoka, śnieg coraz gorszy...

 • luki2662 bywalec

  A Ja wam powiem że najdroższy i najbardziej prestiżowy jest biathlon. w Polsce słabo popularyzowany ale w innych krajach szczególnie w Niemczech Jest bardzo duże zainteresowanie biathlonem mężczyzn jak i kobiet. Niestety oprócz skoków i biegów to w Polsce nie ma nic, nawet obiektów do treningów brak. Panczeniści się o tym przekonali, nie ma możliwość uprawiania innych dyscyplin a sądzę że chętni by się znaleźli.

 • pepeleusz początkujący

  1.@Emil prawie fatalnie czyli słabo ,a oczywiście największy udzial w tej ocenie na tę chwilę miały wyniki konkursu na normalnej.
  2.nie ma zawodników skaczących zawsze regularnie i solidnie w drużynie dlatego bo to drużyna, są natomiast zawodnicy skaczący regularnie i solidnie po prostu w jakimkolwiek rodzaju konkursu (mały procent zepsutych prób, radzenie sobie z dużym wiatrem z tyłu), a Kubacki do nich nie należy

 • HKS początkujący

  @dervish

  Twoja pogarda dla innych dyscyplin jest niesamowita. Dwie priorytetowe dyscypliny zimowe to hokej i narciarstwo alpejskie. Chodzi o medialność światową. A od początku IO jest bodaj 6-7 dyscyplin. Każdy ciężko trenuje i saneczkarze też i jakbyśmy zdobywali tam medale, to byś ich pierwszy gratulował.

  Oczywiście dwa złota z tak wielką jak na standardy olimpijskie przewagą to coś niesamowitego i świetnie, że Kowalczyk dała radę, bo skończą się wypowiedzi ekspertów że po co odpuszczała to czy tamto i wścibskich ekspertów, którzy będa analizować co się stało z jej nogą. Ja nie jestem zwolennikiem przekładania złotych nad ilość, ale jeśli Stoch zdobędzie trzecie złoto, to wtedy faktycznie będą to najlepsze IO w historii;)

 • Saymon19 weteran
  dervish

  Wg. mnie największą rangę na ZIO mają
  1.Hokej
  2.Narciarstwo alpejskie
  3.Skoki
  4.Biegi (chociaż z tych dwóch bardziej jednak biegi, poniewż zarówno ważne dla menżczyzn jak i kobiet)
  5.Biathlon

 • dervish profesor

  Juz teraz można powiedzieć, ze to dla Polski najlepsze igrzyska w historii.
  Dwa złote medale i to zdobyte w tak spektakularny sposób a do tego w tak ważnych konkurencjach. To nie jakieś sanki, bobsleje czy inny snowboard. To dwie najbardziej klasyczne i spektakularne dyscypliny olimpijskie, a w każdym razie należące do najbardziej spektakularnych.

 • anonim
  Peter

  Justynka na sportowca roku :D.Jej sie nalezy,a nie Kamilowi.Oczywiście Kamilowi też wiele zawdzięczam,ale jednak Justyna miała cięzki sezon i to jej się bardziej należy.Stopa plus motywacja to jest naprawdę niesamowite.Możemy tutaj się kłócić,ale mam nadzieje,ze mi wybaczycie.Bo to ona dała nam drugi złoty medal.A Kamil da nam KK i dwa złote medale.Tak samo będzie ze Stochem upadek i się chłopak zmobilizuje i wyrwie to złoto:).Moze byc ciezko bo nie będzie tak jak na malej skoczni ze wygra z taką przewagą.
  Miejmy nadzieje ze tez przywiezie drugi złoty medal.

 • dervish profesor
  EmiI

  Wszystko to o czym piszemy to gdybanie. Ale jeżeli juz gdybamy to opierajmy się na jakichś sensownych założeniach.
  Oceniając szanse naszej drużyny opieram się nie na pojedynczych wyskokach tylko na tym czego mozna się spodziewać po kazdym z ewentualnych członków druzyny.
  Taka analiza daje mi bardzo optymistyczny obraz sytuacji. Bo jeżeli każdy z naszych pokaże to co pokazywał do tej pory w zdecydowanej większości swoich skoków to będzie bardzo dobrze. A Kubacki jak do tej poru nie zepsuł żadnego skoku, podobnie rzecz ma się z Maćkiem. Kamil wiadomo jezeli będzie zdrowy to jest w mistrzowskiej formie. Duzo będzie zależało od Janka. Jeżeli skoczy tak jak potrafi to ... :)

 • anonim
  Po złotym medalu Kamila Stocha i Justyny Kowalczyk

  http://www.youtube.com/watch?v=IGSQVsiGnnw&list=UUrHmjIu2k0YbSwZ-6BZPkNQ&feature=c4-overview - zabawa po złotym medalu Stocha i Kowalczyk.

 • EmiI profesor

  Ale ok nie ma co bawić się w statystyki, sumowanie treningów, poczekamy na zawody. Co do Justyny, ona nie jest wiarygodne, jak dla mnie bohaterka całych igrzysk olimpijskich. Niesamowity charakter. Co niektórzy typowali 6 złotych medali Bjoergen a tutaj mogą być tylko dwa. Bo jednak w takie cuda jak porażka norweskiej sztafety nie wierzę :)

 • dejw profesor
  @Mroziu_95

  Wank to akurat pewniak do drużyny. Nigdy w niej nie zawodzi (a przynajmniej ja nie pamiętam ostatniego konkursu, w którym Wank by zaprzepaścił szansę na dobry wynik), zwykle zdobywa masę punktów i wydatnie przyczynia się do sukcesów reprezentacji. Gorzej wygląda sprawa z Freundem, który często nie wytrzymuje presji, skacząc jako ostatni.

 • dervish profesor
  pepeleusz

  a co do komentarza. Posłuchaj komentarza Zimocha. On ogłosił zwycięstwo Justyny juz na kilkaset metrów przed metą, nie było żadnego czekania na to aż Bjoergen i Johauq przekroczą czas Justyny. Komentarz Zimocha doskonale współgrał z emocjami kibiców a komentarz Jóźwika i Babiiarza płynął sobie gdzieś obok stanowiąc dysonans z tym co czułem.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).