PŚ Pań w Rasnovie: Takanashi triumfuje i zdobywa Kryształową Kulę!

• 2014-03-01 15:18

Sara Takanashi odniosła 11. zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata i tym samym zapewniła sobie triumf w klasyfikacji końcowej całego cyklu. Japonka w pierwszej serii lądowała na 100,5 m a w drugiej uzyskała 99 m (252 pkt).

"Pierwszy raz jestem w Rumunii. Byłam zaskoczona, jak dobrze została przygotowana skocznia narciarska biorąc pod uwagę warunki oraz wysokie temperatury jakie panują" - mówiła Sara Takanashi.

Na drugim stopniu podium rywalizację ukończyła Maren Lundby. Było to pierwsze podium Lundby w karierze. Norweżka oddała skoki na odległość 96 m oraz 89 m i za swoje próby uzyskała 226,4 pkt. "Jestem bardzo zadowolona z wyniku jaki osiągnęłam. Wiem, że Sara jest bardzo dobrą zawodniczką i szanuję ją za to, ale wierzę, że kiedyś będę najlepszą na świecie" - powiedziała Lundby.

Trzecie miejsce zajęła kolejna z reprezentantek Japonii - Yuki Ito za skokami na 95,5 m oraz 87,5 m (221,6 pkt). "Dziś był bardzo dobry konkurs dla mnie. Zazwyczaj jeden skok mam lepszy a drugi gorszy. Dziś w obu seriach dobrze wypadłam" - dodała Japonka.

Tuż za podium uplasowała się Julia Clair z Francji. Jest to jak na razie najlepszy rezultat Francuzki w zawodach Pucharu Świata. Jako piąta sklasyfikowana została Irina Awwakumowa a szósta była Julia Kykkaenen.

Niestety z powodu bólu w kolanie w konkursie nie wystartowała Carina Vogt. Złota medalistka z Soczi po wczorajszym treningu skarżyła się na ból w kolanie. Lekarz kadry zdecydował, że Vogt powinna odpocząć od skakania, aby nie nabawić się poważniejszego urazu.