PŚ Pań w Rasnovie: Takanashi triumfuje i zdobywa Kryształową Kulę!

 • 2014-03-01 15:18

Sara Takanashi odniosła 11. zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata i tym samym zapewniła sobie triumf w klasyfikacji końcowej całego cyklu. Japonka w pierwszej serii lądowała na 100,5 m a w drugiej uzyskała 99 m (252 pkt).

"Pierwszy raz jestem w Rumunii. Byłam zaskoczona, jak dobrze została przygotowana skocznia narciarska biorąc pod uwagę warunki oraz wysokie temperatury jakie panują" - mówiła Sara Takanashi.

Na drugim stopniu podium rywalizację ukończyła Maren Lundby. Było to pierwsze podium Lundby w karierze. Norweżka oddała skoki na odległość 96 m oraz 89 m i za swoje próby uzyskała 226,4 pkt. "Jestem bardzo zadowolona z wyniku jaki osiągnęłam. Wiem, że Sara jest bardzo dobrą zawodniczką i szanuję ją za to, ale wierzę, że kiedyś będę najlepszą na świecie" - powiedziała Lundby.

Trzecie miejsce zajęła kolejna z reprezentantek Japonii - Yuki Ito za skokami na 95,5 m oraz 87,5 m (221,6 pkt). "Dziś był bardzo dobry konkurs dla mnie. Zazwyczaj jeden skok mam lepszy a drugi gorszy. Dziś w obu seriach dobrze wypadłam" - dodała Japonka.

Tuż za podium uplasowała się Julia Clair z Francji. Jest to jak na razie najlepszy rezultat Francuzki w zawodach Pucharu Świata. Jako piąta sklasyfikowana została Irina Awwakumowa a szósta była Julia Kykkaenen.

Niestety z powodu bólu w kolanie w konkursie nie wystartowała Carina Vogt. Złota medalistka z Soczi po wczorajszym treningu skarżyła się na ból w kolanie. Lekarz kadry zdecydował, że Vogt powinna odpocząć od skakania, aby nie nabawić się poważniejszego urazu.

Sara TakanashiSara Takanashi
fot. Tadeusz Mieczyński

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań...»

FOTORELACJA


Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5594) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).