Skarb dla kibiców skoków już dostępny w internecie!

  • 2014-03-13 01:25

Nie lada gratkę dla wszystkich fanów skoków narciarskich przygotował oddany miłośnik tej dyscypliny i kolekcjoner wyników zawodów wszelkiej rangi, Pan Adam Kwieciński. Kilka dni temu w internecie pojawiła się strona www.wyniki-skoki.hostingasp.pl, która dla każdego wytrawnego kibica skoków może stać się nieocenionym skarbem.

Wyniki i klasyfikacje dostępne na stronie są owocem wielu lat ciężkiej, mozolnej pracy, jaką wykonał autor i wielu podróży po Polsce i Europie.

Na stronie dostępne są rezultaty wielu międzynarodowych konkursów, tych najwyższej rangi jak Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata czy Puchar Świata, ale też tych mniej prestiżowych, których próżno szukać w jakichkolwiek innych źródłach.

Zachęcamy do odwiedzenia strony www.wyniki-skoki.hostingasp.pl i analizy tytanicznej pracy, jaką wykonał Pan Adam Kwieciński.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (15347) komentarze: (33)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • pepeleusz profesor
    Kolos

    Ikonen? chociażby ja pamiętam i sam nie wiem co Ty wiesz że ja ,,twierdzę"
    Określenie, że zawody juniorskie ,,są niewymierne" jest nieadekwatne. Po pierwsze pojedyncze zawody nigdy nie będą dostatecznie reprezentatywne. Po drugie wiadomo, że tylko jakaś część tych co mają najlepsze wyniki wsrod dzieci i juniorów przebije sie w seniorach, a częśc przepadnie- to jest normalne w każdym sporcie, ale w skokach wbrew pozorom jest to dośc wysoki odsetek przełożenia, zatem prawdopodobieństwo że talent za młodu będzie sie liczył w dorosłej karierze jest spore, a wsrod grona tych najlepszych zdecydowana większość była bardzo mocna jako dzieci i juniorzy.
    Np z obecnej top 25 klas gen PS to ani razu do 18 roku życia nie błysnęli tylko Damjan ,Ziobro i ew. Kraus a reszta była wielkimi lub duzymi talentami od dziecka.

  • Kolos profesor
    pepeleusz

    To ty twierdzisz ze byłby wybitnym skoczkiem narciarskim a nie ja:)

    Prawda jest taka ze zawody juniorskie są niewymierne i zupełnie nie przekładają się na seniorskie osiągnięcia danych skoczków. Przykładem z jednego końca jest choćby Adam Małysz w MŚJ najwyżej na 10 miejscu... a z drugiego końca przykładem jest np. Joonas Ikonen - kto pamięta ze w 2005 roku był mistrzem świata juniorów??

  • pepeleusz profesor

    - pełne wyniki nieoficjalnych mistrzostwa świata dzieci Schuler GP w Ga-Pa (szczególnie te najdawniejsze) by sie szczególnie przydały

    - Kolos: no i co z tego że był przeważnie kombinatorem ? Jak by nie kombinował to byłby gwiazdą skoków? Zresztą zdecydowana wiekszość młodych była i tym i tym. Wiedziałem o tej lokacie Tajnera w 1972 r,. ale wydawało się ze to były zawody kadłubowe a jednak nie

  • pepeleusz profesor

    mistrzostwa europy juniorów- szokujący występ 17 letniego Apoloniusza Tajnera w bdb na oko obsadzie i 7 miejsce, wyprzedził m.in rówieśnika Karla Schnabla, który już dwa lata później został mistrzem olimpijskim.
    Jednak to był duży talent, choć nic nie osiągnął

  • anonim

    Szokujące wyniki konkursu drużynowego na Uniwersjadzie! Brały udział... 3 zespoły! W tym Rosjanie w 2 skakali!

    http://www.wyniki-skoki.hostingasp.pl/Konkurs.aspx?season=1999&id=338

  • nieznany weteran

    Od kilku dni wchodze na tę stronę, o ile mam trochę czasu. Już pogratulowalem (mailowo) autorowi za fantastyczna pracę. Bardzo brakowalo takich dokladnych wynikow, nawet FIS-owska strona tym się nie zajęła...
    Jeszcze raz wyrazy uznania, Panie Adamie.

  • pepeleusz profesor

    Wielkie brawa dla autora oraz dla redakcji że dała namiary.
    Szczególnie brakowało pełnych wyników niektórych MS juniorów.

    1.Na przykład ujawniła się odpowiedź na pytanie, czy Małysz startował w MS juniorow w 1994 roku. Startował- zajął dopiero 46 miejsce przegrywając m.in z trzema Kazachami, oraz niezanymi mi Białorusinem Tutokowem oraz 14-letnim(raczej bo styczeń) Słowakiem Cunderlikiem.

    2.Okazuje się, też że Kojonkoski nie był przeciętniakiem który ciężką praca raz doszedł dol tego, że był w 10 konkursu PS. Okazuje sie że był wielkim ale zmarnowanym talentem, bo w wieku (raczej) 15 lat byl czwarty w MSJ. A co robił w tym czasie jego rówieśnik Matti Nykaenen? W ogóle nie wystatowal, czyli można domniemywać, że nie załapał się do kadry juniorów Finlandii. Potwierdzałyby to wyniki MŚJ z następnego roku, w których Kojonkoski znów startował, a Nykaenena znów nie było. Stąd blisko do wysnucia sensacyjnego wniosku, że lekkoduch Nykaenen nie miał wielkiego talentu i do 17 roku życia się nie wyrózniał się lecz ciezko pracował, a zarazem że inteligentny Kojonkoski był megatalentem ktory z jakichś przyczyn został całkowicie zmarnowany

    3.Okazuje sie też że dotad nieznany Chińczyk Wang Shuanglong zajał dobre 40 miejsce w MSJ w 1992 roku

    4.Toni Nieminen zanim wystrzelił pod koniec 1991 roku, to na jego początku też najwyrażniej nie załapał sie nawet do kadry juniorskiej, a ubiegł go m.in ledwie rok starszy Pekka Niemela, który też zmarnował talent.

    5.Okazuje sie że w latach 80-tych często nie tylko że nasi juniorzy zajmowali zazwyczaj ostatnie miejsca, to często po prostu nie wystawialiśmy pełnej kwoty zawodników

    6.Przydała by się też publikacja wyników kilku najbardziej renomowanych konkursów , szczególnie sprzed ery Pucharu Swiata

  • anonim
    Technika skoków - pytanie historyczne

    Witam

    Od pewnego czasu męczy mnie pewna sprawa. Mój już nieżyjący dziś dziadek kiedyś wspominał, że pierwsi skoczkowie narciarscy skakali z kijkami. Niestety, żadne archiwalne zdjęcia ani filmy, do których miałem dostęp tego nie potwierdziły - owszem, widziałem np. że zataczali rękami koła, by skakać dalej - ale kijki w rękach podczas skoków się nigdzie nie potwierdziły. Czy ktoś może wie coś na ten temat?

  • bardzostarysceptyk profesor
    Serdeczne gratulacje i podziękowania.

    Sam mam o wiele, wiele skromniejsze zestawienia i wiem ile pracy i godzin mnie to kosztowało.
    Jak zwykle pasożyty korzystają z pracy innych i uzupełnię sobie braki np jeśli chodzi o MŚ Juniorów. Wyników, poza medalami, od roku 2000 w głąb nigdzie nie mogłem znaleźć.

  • Kolos profesor

    Marzyłem o czymś takim od lat!! Popadłem w kompletną euforię:)

    Od razu biore się do własnych badan i opracowań statystycznych.

    Panie Adamie dziękuje.

  • anonim

    genialna strona. grafika nie jest najwazniejsza.

    tylko sorotwanie skokow na stronach zawodnikow. skoki do 100m sa wyzej klasyfikowane niz powyzej 100m :D trzeba w aplikacji poprawic bo czasem tak jest ze dla windowsa 9 jest wyzsza niz 12... :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl