Ronan Lamy Chappuis triumfuje w Mistrzostwach Francji

 • 2014-03-29 11:29

Ronan Lamy Chappuis został mistrzem Francji, wygrywając wczorajszy konkurs o krajowy prymat rozegrany na skoczni HS81 w Les Rousses.

Triumfator oddał skoki na odległość 76 i 77 m. i uzyskał łączną notę 229.2 pkt. Na drugim miejscu, z niewielką stratą do zwycięzcy uplasował się Vincent Descombes-Sevoie. Skoki na 77,5 i 76 m. przy minimalnie niższych notach za styl dały mu srebrny medal. Trzecie miejsce zajął Nicolas Mayer (75,5 i 74 m. - 222.5 pkt).

Skrócone wyniki:

1. Lamy Chappuis, Ronan 76 m - 77 m 229.2
2. Descombes Sevoie, Vincent 77.5 m - 76 m 228.8
3. Mayer, Nicolas 75.5 m - 74 m 222.5
4. Lamy Chappuis, Jason 76 m - 72 m 217.2
5. Karlen, Gabriel 74 m - 72 m 208.8
6. Mabboux, Alexandre 75 m - 70.5 m 208.2
7. Faivre Rampant, Julien 72 m - 72.5 m 206.0
8. Learoyd, Jonathan 71.5 m - 72 m 205.3
9. Guy, Samuel 73 m - 70.5 m 203.8
10. Pointu, Jeremy 72 m - 71 m 202.2

Pełne wyniki

Rywalizację juniorów wygrał Szwajcar Gabriel Karlen, którego mogliśmy oglądać podczas zakończenia sezonu Pucharu Świata w Planicy (208,8 pkt.). Drugi był Julien Faivre Rampant (206,0 pkt.), a trzeci Jonathan Learoyd (205,3 pkt.).

Pełne wyniki

Mistrzynią Francji została Coline Mattel skacząc na 71 m i 71.5 m. (209,2 pkt), drugą pozycję zajęła Julia Clair (67,5 m i 73,5 m; 202,4 pkt.), a trzecią Lea Lemare (66,5 m i 67,5 m; 184,0 pkt.).

Pełne wyniki

Adrian Dworakowski, źródło: berkutschi.com

oglądalność: (3939) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  X

  Szkoda, miło byłoby zobaczyć za kilka lat zawodników reprezentujących Wielką Brytanię. Niestety, rzadko w skokach się zdarzają nowe federacje w PŚ (ostatnio tylko Rumunia i 1 Grek), a w ostatnich latach wiele "wyginęło" (np. Holandia, Białoruś czy zapewne wkrótce będące na dnie Szwecja, Słowacja i Ukraina). Zapewne także drużyna koreańska upadnie, bo nie mają następców żelaznej czwórki Kim-Choi-Choi-Kang.

  .................................................................................................

  Francuzi utrzymują się od lat na stałym poziomie. Od kilku lat mają drużynę, to już coś. Mimo wszystko chyba najlepszy skład mieli w sezonie 2007/08: Chedal (24), Descombes Sevoie (58), Lazzaroni (23) + Nicolas Mayer. Wówczas mieli silną 2 i 1 średniaka, dziś jednego średniaka Ronana i Vincenta bez formy, o reszcie nie wspominając (Mayer, Mabboux, Viry + anonimowi Rampant, Cala, Royer).

 • EmiI profesor
  @pepeleusz

  Choćby zupełny brak w google czy na FB Francuzów o takim nazwisku za to pełno Brytyjczyków, Amerykanów i Australijczyków. Wiele mówi też film na YT zamieszczony przez jego ojca o tytule: "10 year Old Surpasses Eddie the Eagle!" czyli z jakiegoś powodu się do niego porównują...

 • pepeleusz początkujący
  borek99

  100 % na Learoyda jako Brytyjczyka to bardzo dużo. A na jakim źródle się opierasz?
  Najbardziej ,,prawdopodobnym'' Brytyjczykiem wydawał się Jack White.
  Nie mniej jednak trzeba wskazać, ze Learoyd,Beattie i White przecież sa zarejestrowani w fisie i startują jako Francuzi i raczje nie byłoby to mozliwe bez obywatelstwa francuskiego(choćby jako drugiego)

 • Stinger profesor

  Ronan fajną miał zimę i teraz przypieczętował to złotem mistrzostw kraju. Sevoie zrobił po prostu swoje a dla mnie niespodzianką jest Mayer. Fatalna forma całą zimę a tutaj sobie brąz zdobywa, inna sprawa że Francuzi poza pierwszą dwójką praktycznie wcale nie istnieli a już na pewno w PŚ.

 • borek99 doświadczony
  Brytyjczycy

  Szkoda, że przez brak jakiegokolwiek zainteresowanie rozwojem skoków i wsparcia Brytyjczyków trenujących na co dzień we Francji prawdopodobnie Wielka Brytania traci właśnie największy skokowy talent w swojej historii...

  @pepeleusz
  Właściwie to nawet 7., bo Karlen jako Szwajcar startował poza konkurencją ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).