Mistrzostwa Finlandii w Kuusamo odwołane

 • 2014-03-30 18:56

Aura nie była łaskawa dla fińskich skoczków. Po jednoseryjnym konkursie w Rovaniemi, silny wiatr opanował także obiekt Ruka w Kuusamo. Wobec tego organizatorzy Mistrzostw Finlandii byli zmuszeni odwołać rywalizację na skoczni HS 142.

Przypomnijmy, że nowym mistrzem Finlandii na obiekcie normalnym został Sami Niemi, który najlepiej poradził sobie w zmiennych warunkach w sobotę. Srebro wywalczył Lauri Asikainen, a brąz Anssi Koivuranta.

Dominik Formela, źródło: facebook.com/skijumpingteamfinland

oglądalność: (3553) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • AdamKot34 początkujący
  @EmiI

  Podobno Hofer chciałby wywalić Kuusamo z kalendarza ale nie może, bo o tej porze roku nigdzie indziej poza Skandynawią w Europie nie ma śniegu, a tylko Klingenthal stać na taki wydatek ze sztucznie podtrzymywanym śniegiem w listopadzie.

  Myślę, że jakby naprawdę mogli wywalić Kuusamo ze skoków, to znikłoby też z kombinacji i biegów.

 • anonim
  Kuusamo

  Ja tam bardzo lubię ogłądać zawody na tej skoczni. Nie chodzi mi o rywalizację, lecz o ten klimat. Tam zawsze już w listopadzie krajobraz wygląda przepięknie, a swoją drogą uważam że w Kuusamo wygrywają też zawodnicy którzy potrafią wytrzymać ostry mróz

 • EmiI profesor

  O ile Kuusamo nie ma we wstępnym kalendarzu PŚ w skokach, to jest w biegach narciarskich i kombinacji. Czyli Nordic Opening będzie jak zwykle, i mam wątpliwości czy bez skoków. Niby Hofer straszył, ale nie wiem czy ma jakąś alternatywę.

 • Bury bywalec
  Kuusamo

  Kuusamo to jednak z najgorszych skoczni, właśnie ze względu na wiatr.
  Nie wiem jaki FIS ma w tym interes żeby rozgrywać tam zawody, ale jak słusznie zauważył cała prawda, sezon zaczynać można gdzie indziej.
  Oby w końcu coś zmienili.

 • anonim
  no i co wy na to

  ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości dlaczego Kuusamo i Harrachov powinny wylecieć z kalendarza pucharu świata RAZ NA ZAWSZE, bo dla mnie cała ta sytuacja jest jasna jak słońce i MAM NADZIEJĘ ŻE FIS PÓJDZIE WRESZCIE PO ROZUM DO GŁOWY A NIE JAK ZWYKLE COROCZNA HAŁA.Nie mają gdzie zacząć startów to wam podpowiem można spróbować w Ałmatach tam nie ma takich problemów z wiatrem a przy okazji pojawiła by się nowość zamiast ciągłej monotonii.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).