Apoloniusz Tajner: "Jest to na pewno kontrowersyjne"

 • 2014-04-20 12:50

Na kongresie FIS w Zurychu, poruszono między innymi kwestię zmian w przepisach konkursów lotów narciarskich. Na temat planowanych innowacji, wypowiedział się prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Były trener reprezentacji, zwrócił uwagę na najbardziej kontrowersyjny element zmian, jakim jest niewliczanie noty uzyskanej w pierwszym skoku do wyniku końcowego konkursu.

"Z jednej strony, jest to pomysł na jakieś zmiany, ożywienie i zainteresowanie kibiców. Z drugiej strony, trzeba to sprawdzić w praktyce. Widać, że tworzyłyby się przerwy dla potrzeb marketingowych- także na pewno, nie tylko sportowe względy tutaj mają znaczenie. Musi być to sprawdzone w praktyce, podczas letniego Grand Prix. Jest to na pewno kontrowersyjne, ponieważ pierwsza seria nie byłaby zaliczana - decydowałaby tylko druga seria, wytypowanej wcześniej 24-ki" - skomentował Tajner.

"Trzeba zobaczyć jak to działa. Na pewno ograniczenie się do jednej próby, tej decydującej, sprawia wrażenie, że to co się działo wcześniej było niepotrzebne, nie będzie brane pod uwagę. Skoczkowie oddając dwa skoki, mają większą szansę, aby pokazać, że w danym dniu są najlepsi - a nie wygrali przypadkowo jednym skokiem" - dodał prezes PZN.

Wszelkie uwagi i komentarze do władz FIS, na temat zmian, mogą być zgłaszane przez narodowe związki narciarskie do 16 maja. O ostatecznych decyzjach będzie wiadomo po Kongresie FIS, który odbędzie się w dniach 1-6 czerwca w Barcelonie.


Aleksanda Zadrożna, źródło: sport.interia.pl
oglądalność: (4546) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bury bywalec
  Idiotyzm

  Idiotyczne rozwiązanie. Ma to coraz mniej wspólnego ze sportem, a niestety coraz więcej z biznesem. Wszyscy od dawna narzekali, że skoki są niesprawiedliwe i trzeba coś z tym zrobić. Zrobiono krok na przód i wprowadzono system rekompensat punktowych za wiatr żeby skoki były nieco bardziej sprawiedliwe. Teraz robi się pięć kroków w tył. Moim zdaniem FiS już przegina z tą pogonią za kasą. Związki narciarskie poszczególnych krajów powinny wyrazić sprzeciw bo to zabije w ogóle ten sport.

 • Zakrza bywalec

  To nie jest kontrowersyjne. To jest idiotyczne. Idą nie w tą stronę co trzeba. Skoro w kwalifikacjach mają brać udział wszyscy to lepiej, żeby ich wyniki też się liczyły i wygrywał najlepszy w trzech skokach. Ograniczenie wyników do jednego skoku to jakiś absurd.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).