Kaarel Nurmsalu: "Szóste miejsce nie robi wrażenia"

 • 2014-05-05 21:52

Najlepszy skoczek narciarski Estonii Kaarel Nurmsalu najprawdopodobniej rozpocznie przygotowania do nowego sezonu według nowego systemu szkoleniowego. Bardzo możliwe, iż tym razem nie będzie trenował z reprezentantami Finlandii, ale zostanie wokół niego stworzony osobny zespół.

Całoroczny budżet drużyny, która miałaby zajmować się przygotowaniem Estończyka do nowego sezonu, musiałby jednak wynosić co najmniej 160 tysięcy euro. Kluczowe dla projektu będą najbliższe dwa tygodnie, podczas których muszą zostać dopięte sprawy finansowe. Jeżeli znajdą się środki, pomysł zespołu wejdzie w życie.

Trener Topi Sarparanta marzy o tym, aby móc spokojnie skupić się wyłącznie na szkoleniu Nurmsalu, dzięki czemu będzie mógł na bieżąco dokonywać korekt w celu poprawy jakości jego treningu. Jak przyznał specjalnie dla serwisu Skijumping.pl, nie może jeszcze potwierdzić czy uda się zorganizować Team Nurmsalu, ale dodaje - Kaarel chce wejść na sam szczyt bez żadnych przerw. Tak prosto i skutecznie, jak to tylko możliwe.

Podczas podsumowującego ostatni rok startów spotkania ze sponsorami, które odbyło się kilka dni temu w Tallinie, Kaarel Nurmsalu wyznał, iż w nowym sezonie mierzy w wysokie cele. - Aby być jeszcze lepszym, muszę mierzyć bardzo wysoko. Osobiście uważam, że jest to bardzo realne i wykonalne - powiedział 23-letni Estończyk w wywiadzie dla stacji ETV, dodając - Szóste miejsce nie robi wrażenia na kimś, kto zna się na sporcie.

Przypomnijmy, iż w minionym sezonie Kaarel Nurmsalu zajął wysoką, szóstą pozycję podczas konkursu Pucharu Świata w Oslo. Jest to najlepszy rezultat osiągnięty przez reprezentanta Estonii w zawodach tej rangi.


Adam Bucholz, źródło: postimees.ee/delfi.ee/informacja własna
oglądalność: (4526) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Nurmaslu zrobił sporo w poprzednim sezonie tzn minionym ale teraz chce więcej i ja się nie dziwię. 6 miejsce było świetne ale apetyt rośnie w miarę jedzenia więc kolejny krok to podium a potem wygrana. KK dla Estończyka? Jakoś tego nie widzę choć na pewno życzę mu żeby wszedł do czołówki i walczył o zwycięstw ale jeżeli w następnym sezonie będzie co konkurs punktował to już będzie dobrze a czasem miejsca w 10 i będzie bardzo dobrze bo stać go na to.

 • slawus początkujący

  W przypadku Zografskiego wpływ na jego słabszą dyspozycję może mieć zamieszanie z trenerami jakie miało miejsce chyba 2 lata temu. Jego ówczesnego trenera zamienił na stanowisku ojciec Zografskiego - Emil. Z tego co słyszałem podobno kładzie duży nacisk na siłę i chyba w wypadku Władmira nie tędy droga. Choć oczywiście problem może leżeć gdzie indziej. Często jednak bywa tak że gdy ojciec wtrąca się w karierę sportową dziecka może to wyjść z niekorzyścią dla niego (dla przykładu podam tu Radwańskie).

 • M_B profesor
  @Peter234

  Mimo mojej całej sympatii do Nurmsalu jakoś nie wierzę, by był w stanie zdobyć kiedykolwiek kryształową kulę ;).

  Jeszcze w pojedyncze zwycięstwo byłbym w stanie uwierzyć, bo chłopak ma naprawdę wielki potencjał, ale kulka to już raczej za dużo :).

 • Peter234 początkujący

  Zobaczycie,że ten skoczek zostanie pierwszym Estonczykiem który stanie na podium oraz zwyciezy w konkursach,a z czasem zdobędzie kulę kryształową.Będzie niesamowite wydarzenie w Estonii tym bardziej dla niego.Liczę,ze w tym sezonie zbliży się do podium :).

  A Bułgarowi coś ostatnio nie idzie :/

 • anonim
  faktycznie ma talent ale trzeba go jeszcze bardziej rozwinąć

  Najłatwiej to jest coś powiedzieć ale o wiele trudniej to wypracować, o czym na własnej skórze przekonał się Bułgar Zograwski, skoczek o nieco większym potencjale od Estończyka, dobrze skakał przez dwa sezony a potem nie było już tak dobrze, sądzę że Estończyk ma szansę zaistnieć bo widzę u niego chęć sukcesu i przy odpowiednim podejściu oraz dobrze ułożonym treningom ma szansę w niedalekiej przyszłości stać jednym z lepszych skoczków, zresztą czas pokaże.

 • slawus początkujący

  Faktycznie widać u niego potencjał. Ja zwróciłem na niego uwagę już pod koniec sezonu 2012/2013 kiedy zaczął się wówczas ładnie rozkręcać regularnie zdobywając punkty. Po słabym początku w tym sezonie ponownie się rozkręcił i po olimpiadzie już naprawdę pokazał że nie był to przypadek. Być może przy odpowiednim przepracowaniu okresu przygotowawczego może wreszcie Nuurmsalu zacznie spisywać się dobrze już od początku kolejnego sezonu. Zapewne każdy będzie się z tego cieszyć gdy w czołówce pojawi się zawodnik z innego kraju nie wybijającego się dotąd co widać zresztą w waszych komentarzach.

 • anonim

  Oby wykonał zadania powierzone sobie na przyszły sezon. Skokom potrzebne są nowe twarze, jak i nowe państwa rywalizujące w tym sporcie. Bez nich skokowi kibice, czyli my, cała wspaniała społeczność zapaleńców bédziemy uważani za bezmózgów interesujących się super niszową dyscypliną. Którą w sumie skoki bezustannie, niestety, pozostają.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).