Adam Małysz "Człowiekiem Wolności"

 • 2014-06-02 01:23

Adam Małysz został laureatem plebiscytu "Ludzie Wolności" w kategorii sport, organizowanego przez TVN oraz Gazetę Wyborczą. Czterokrotny zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich osobiście zjawił się na uroczystej gali z udziałem m.in. Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

- Chciałbym podziękować za te wszystkie lata. Nie tylko tym, którzy na mnie głosowali, ale także tym, którzy wspierali mnie przez cały ten czas. Pamiętam te lata. 1994 rok był przełomowy. To właśnie wtedy powstała kadra polskich skoczków narciarskich i od tego wszystko się zaczęło. Były lepsze warunki, mieliśmy więcej pieniędzy, a otwarte granice spowodowały to, że mogliśmy się rozwijać. Czuliśmy się Polakami, jesteśmy i do końca nimi będziemy, nawet poza naszym krajem. Jesteśmy bardzo dumni, że Polska tak szybko się rozwija - powiedział Adam Małysz po odebraniu nagrody.

Plebiscyt miał za zadanie wybrać te osoby, które są dla Polaków symbolami wolności, demokracji, a także rozwoju. Specjalnie wybrana kapituła z tysięcy nadesłanych propozycji wybrała 25 osób, które walczyły o zwycięstwo w pięciu kategoriach: nauka, kultura, społeczeństwo, biznes oraz sport.

Za 36-latkiem z Wisły znaleźli się tacy sportowcy jak Justyna Kowalczyk, Agnieszka Radwańska, Robert Korzeniowski oraz Renata Mauer-Różańska. Zwycięzcę wybrano w drodze sms-owego głosowania.


Dominik Formela, źródło: TVN24
oglądalność: (9509) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Dla mnie to był jedynie słuszny wybór. Adam zapewnił milionom Polaków emocje, jakie nieprędko (o ile kiedykolwiek) się powtórzą - z całym szacunkiem dla innych naszych wspaniałych sportowców. Dziękuję za wszystko Mistrzu :-)

 • nina początkujący

  Trudno sobie wyobrazić,żeby było inaczej.Adam Małysz był wspaniałym sportowcem ale także człowiekiem i Polakiem.Kiedy na jednej z dekoracji kazano Mu wziąć flagę Unii Europejskiej nie zrobił tego mówiąc,że jest reprezentantem Polski,może niewiele osób to pamięta.
  GRATULACJE PANIE ADAMIE!!!

 • anonim

  @motylek_ja
  No nie wiem... nie przesadzałbym z tym wpływem, a raczej nie robiłbym z tego powodu zarzutów pod adresem Stocha. Wygląda na to, że to Małysz trenował za Stocha, kiedy ten drugi się obijał. Po drugie jeszcze nigdy nie słyszałem, aby ktoś w Austrii i Niemczech wygłaszał uwagi typu " gdyby nie świetne warunki do treningu to by was w ogóle nie było".To tak jakby Austriacy powiedzieli Schlierenzauerowi, że "gdyby nie starsi mistrzowie jak Felder czy Goldberger, to on nie miałbyś szansy zaistnieć w tym sporcie". Sęk w tym, że gdyby nie dobre warunki to nie byłoby takich wielkich jak Schlierenzauer, Morgenstern czy Ahonnen. Pytanie za 100 punktów - czy ktoś im to wypomina?

 • anonim
  /

  (...) Adamowi należy się takie wyróżnienie, nikt nie dokonał czegoś takiego. On rozpętał MAŁYSZOMANIE. Ludzie go pokochali za wszystko. Nikt już czegoś takiego nie dokona. Złoto na IQ nie jest potrzebny żeby być wyróżnionym wśród sportowców. Adaś zdobył łącznie 4 medale na igrzyskach. Wy nawet nie weszlibyscie na belkę startową a co do tego skoczyc! (...) Gratulujcie Adamowi bo co on zrobił dla skoków to się w głowie nie mieści gdyby nie on Kamil nie zdobył by tych medali, nie wiadomo czy w ogóle by skakal.Udało się coś takiego komuś? Nie. Więc Adasiowi się należało! Gratuluję!Komentarz zmoderowany (Moderator nr:14037) / 2014-06-02 18:18:23

 • milan początkujący

  Rozumiem, że mówisz o sobie.
  Jak widać nie trzeba mieć złotego medali IO aby wciąz być docenianym przez Polaków jest coś więcej warte niż złoto IO ..
  Adam Małysz to wzór dla wielu młodych pokoleń skoczków.

 • milan początkujący

  Adam Małysz- gdyby nie on nie bylo by dziś innych to on dokonał przełomu w tym sporcie to jemu wszyscy zawdzięczają, że ta dyscyplina dziś nie narzeka na brak pieniędzy az w końcu to on rozpętał prawdziwą "małyszomanię" to czego dokonał Adam w tym sporcie nigdy już się nie powtórzy dziś ta dyscyplina ma wszystko.
  W pełni zasłużył na ten tytuł.
  Gratulacje

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).