Polscy skoczkowie oddali pierwsze skoki

 • 2014-06-02 19:35

Dziś popołudniu polscy skoczkowie rozpoczęli zgrupowanie w Szczyrku. Dla Kamila Stocha oraz pozostałych naszych kadrowiczów były to pierwsze treningi na skoczni tej wiosny.

"W tym roku wszyscy zaczęli skakać w tym samym czasie, oczywiście jeśli chodzi o grupy A i B. Zawodnicy prezentowali się dobrze, duża w tym zasługa zmiany, którą było wcześniejsze wdrożenie w trening motoryczny, jaki rozpoczęli już kilka tygodni temu. Skaczemy na razie dokładnie z tym samym sprzętem, którego używaliśmy w końcówce sezonu zimowego" - relacjonuje Łukasz Kruczek.

"Jeśli chodzi o badania kontrolne, które zawodnicy przeszli w Warszawie, to na razie szczegółowych wyników jeszcze nie analizowaliśmy. Zdrowotnie nie ma problemów, może poza Klimkiem, który ma lekko ograniczony trening. Jeszcze nie skacze, natomiast realizuje wszystko poza skocznią. Liczymy, że już niebawem dołączy do reszty grupy także i na skoczni" - zdradza szkoleniowiec polskiej kadry.

"Wszystko w Szczyrku jest czynne i przygotowane do sezonu letniego. Trzeba w tym miejscu podziękować ekipie COS za przygotowanie obiektów. Na najbliższe dni mamy zaplanowane zajęcia zarówno na skoczni jak i poza nią. Tu nie ma nic nowego. Jest to pierwsze zgrupowanie i obciążenia treningiem też jeszcze są mniejsze, aniżeli te, które zawodnicy będą mieć w kolejnych tygodniach" - zapowiada Kruczek.

"Nie szykujemy dyspozycji pod inauguracyjne zawody Letniej Grand Prix w Wiśle, naszym celem jest zima. W tym kontekście nie robimy żadnych zmian. Oczywiście do zawodów podejdziemy solidnie, ale nie ma mowy o szczególnym budowaniu formy specjalnie na tę imprezę" - zastrzega trener Polaków.

Zgrupowanie Polaków w Szczyrku potrwa do czwartkowego popołudnia lub piątku rano, w zależności od pogody. Pod koniec czerwca podopieczni Łukasza Kruczka udadzą się na treningi do słoweńskiej Planicy, natomiast do tego czasu przygotowania do sezonu będą odbywać się w kraju.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4948) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Janeman profesor
  @ichBinDa,Dżon

  Z kadra juniorska zwlekano,bo była koncepcja aby znacznie ja poszerzyc- miały sie na to znalezc pieniadze w zwiazku z kandydatura Krakowa do igrzysk. Teraz gdy ten pomysł upadł, pieniedzy nie bedzie, wiec trenerzy musza wyselekcjonowac wezsza grupe(a moze cały czas szukaja "paru groszy" zeby jednak zrobic nieco szersza kadre)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).