Kolejna nagroda dla Adama Małysza

 • 2014-06-02 21:19

Drugi dzień czerwca to druga nagroda dla Adama Małysza. Po tym jak 36-latek został laureatem plebiscytu "Ludzie Wolności", dziś były skoczek narciarski zdobył tytuł "Sportowca Wolnej Polski". Organizatorami plebiscytu byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Przegląd Sportowy oraz Telewizja Polska.

Całe podium przypadło przedstawicielom narciarstwa klasycznego. Na trzecim miejscu znalazł się dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi - Kamil Stoch. Tuż przed nim znalazła się najbardziej utytułowana biegaczka narciarska w historii Polski - Justyna Kowalczyk. Bezapelacyjnym zwycięzcą plebiscytu organizowanego z okazji 25-lecia wolnej Polski został Adam Małysz. Czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli okolicznościową statuetkę odebrał z rąk Prezydenta RP - Bronisława Komorowskiego.

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy oddali głosy. Myślę, że jest to nagroda dla nas wszystkich. Nie tylko dla kibiców i fanów sportu, ale także dla zawodników, którzy przeszli przez ten okres. Wiemy doskonale, że sport w Polsce idzie ku lepszemu. Cały czas się rozwija i można powiedzieć, że w tym momencie mamy niemal wszystko. Mamy otwarte granice i możemy korzystać z wszystkich dóbr innych państw, ale po co, gdy w Polsce mamy w tej chwili dużo lepiej. Dobrze, że mimo niektórych braków infrastrukturalnych odnosimy sukcesy i zdobywamy medale - powiedział Adam Małysz.

Tytuł "Trenera Wolnej Polski" przypadł Apoloniuszowi Tajnerowi. Przypomnijmy, że obecny Prezes Polskiego Związku Narciarskiego trenował polską kadrę w czasie największych sukcesów Adama Małysza, w latach 1999-2004.

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: TVP
oglądalność: (7038) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Korzeniowski, Otylia

  Dla mnie zaskoczeniem jest trzecie miejsce Stocha, ale czy tak do końca. Jego sukcesy są świeże tak jak te przysłowiowe bułeczki. Czas nie zatarł jeszcze blasku jego zwycięstw. Co do Korzeniowskiego i Otyli to na ich sportowe sukcesy kładzie się cień astmy i nie tylko. W życiu osobistym pozasportowym ta para także nie wzbudza sympatii.

 • Stinger profesor

  Wszyscy zwycięzcy są bardzo dobrze wybrani. Kolejność podium też. Małysz wiadomo, Kowalczyk? Raczej też. Stoch? Może on dopiero od 2 lat wygrywa największe trofea a od 4 lat jest w światowej czołówce ale tutaj właśnie była jego szansa żeby być na podium bo ma wielkie sukcesy i jest że tak powiem najświeższy z reszty. Najmłodsi nie pamiętają za bardzo sukcesów Korzeniowskiego czy Golloba więc nie dziwi mnie że kibicowali Stochowi.

  Cieszy mnie że narciarstwo wygrywa. Tajner też wygrał i tutaj też trzeba się zgodzić. Mówi się że Małysz bez Apollo by wygrywał ... być może ale Tajner wtedy był jego trenerem i te sukcesy ma też na swoim koncie.

 • anonim
  hymn chwalebny na cześć Adama Małysza

  Adam Adam Adam
  skóra jadam cymber gaja
  mistrz riposty cierpkie osty
  drą rządy swych urzędników sejmy
  a Ty leciałeś z dźwiękiem kolędy
  bez senatu, polityki
  tak powszednio brał wyniki
  w ciemno każdy kto zasiadał
  przez transmisją zjadał palce
  i w natchnieniu gdzieś po salce
  chodził w tą i w tą i wewtą
  stronę sny rozochocone
  Tyś nam dał co miał ten inny
  niemobilny lecz zyczliwy
  zzagranicy słali cięgi jak pronuncje
  ni to Hanavalda uncje, trzy lub cztery
  lecz on TCS w przedbiegach
  wygrał raz, lecz nie wiem teraz
  czy to Ty tak nas rozparłeś
  żeśmy uwierzyli w wiarę
  Piękne słowa, myśli czyny
  czy my kiedyś się sku..rwimy?
  nie, to przecież nie możliwe
  bębny, nogi, myśli chciwe
  nie dla Ciebie takie rzeczy lecą
  leciałeś grawitacji przecząc
  dziękujemy, jak piecz z pieczą
  nikt trzy w garście dwie niech wzejdą
  B-#-A-HOLEWA z GDYNI
  miał 3 -5 jeszcze jeden

 • milan początkujący

  Powiedzmy sobie szczerze kto interesował się chodami ? ja nie i mało kto.
  Po drugie Korzeniowski nie raz był posądzany o to, że oszukuje nie chodzi a biegnie za co został zdyskwalifikowany nie wspomne już o tym, że brał środki zakazane na rzekomą astmę.
  To sport mało widowiskowy i prawde mówiąc mnie jego medale ani trochę nie kręcą.

 • Rychu początkujący
  -

  to dlatego że głosowali kibice , a więc można się było spodziewać , że w czołówce będą sportowcy aktualnie startujący , lub też ci którzy karierę zakończyli niedawno. Dlatego nie łudziłem się , że w czołówce będzie ktoś z lat dziewięćdziesiątych , ale żeby Korzeniowski się nie załapał? Karierę zakończył przecież w 2004.
  Komentarz zmoderowany (Moderator nr:14037) / 2014-06-03 22:46:09

 • anonim

  Co by było gdyby nie było Małysza? Ano, niewiele brakowało, a by go nie było, przecież chciał zakończyć karierę jeszcze zanim zaczął odnosić sukcesy. Bo nie miał żadnego wsparcia. Ci wszyscy politycy, którzy teraz właśą mu na grzbiet i chcą się z nim lansować już wtedy zasiadali w sejmie, również w rządach, nie wspierali w zaden sposób takich talentów jak Małysz czy Kowalczyk./
  Mało tego, po upadku PRLu padło multum klubów sportowych, bo wprowadzono zakaz sponsorowania ich przez przedsiębiorstwa państwowe nie oferując w zamian innego systemu.

 • anonim

  Trzecie miejsce Stocha jest dużym zaskoczeniem,nie jest to w żadnym wypadku sportowiec 25 lecia,przed nim powinni być tacy sportowcy jak:Gollob,szybownik światowej klasy/moc najwyższych tytułów/ pan Kawa,Korzeniowski czy chociażby Majewski.Coś tu w tych plebiscytach nie gra.
  Natomiast 1 miejsce dla Małysza w pełni zasłużone-Gratulacje Panie Adamie

 • anonim
  No i dobrze

  Gdyby nie Adam to skoki w Polsce były by nadal głęboko w cieniu i prawdopodobnie mogło by nie być obecnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha, zresztą obaj osiągnęli wiele dla polskich skoków i mam nadzieję ze to nie koniec jeśli chodzi o Kamila a kto wie może niedługo pojawi się jeszcze ktoś kto nawiąże do sukcesów. Jeszcze raz serdeczne gratulacje.

 • sheef profesor
  @IchBinDa

  Czyli w przededniu sukcesów Adama :)

  Szczere gratulacje dla A. Małysza za zwycięstwa w obu plebiscytach. Gratulacje też dla Justyny i Kamila.
  Jeżeli chodzi o to trzecie miejsce dla Kamila to można by było podyskutować (ja szczerze mówiąc stawiałem bardziej na Tomasza Majewskiego albo Tomasza Golloba) ale jeśli chodzi o mnie to jestem zadowolony z wyniku plebiscytu.

 • IchBinDa początkujący
  milan

  Akurat ta strona powstała jesienią roku 2000 : )

  Ogromne brawa dla Adama. Miło widzieć, że pamięć kibiców nie zawsze jest nietrwała i wybiórcza.

  Swoją drogą rozwalił mnie ten tekst Edyty Kowalczyk na Twitterze
  "Podium Małysz, Kowalczyk, Stoch oznacza że w Wolnej Polsce wyrośliśmy na zimową potęgę?"

 • milan początkujący

  I ponownie to Adam Małysz powalił wszystkich na kolana ..
  Wielkie gratulacje jak widać dla ludzi, którzy biora udział w głosowaniu nie liczy sie ten wiecznie wypominany mu brak złota IO , bo liczy się zupełnie coś innego.
  A dla młodych, tych, którzy nie wiedzą kim był Adam Małysz a tak ochoczo komentują jego osobę polecam jego historię niech sobie poczytają jak zaczynał ten sport w jakich warunkach i jak kończył i co w tym czasie się wydarzyło ze skokami ..
  Gdyby nie on to tej strony by nawet nie było.
  Gratulacje dla Adama i Justyny ..

 • bardzostarysceptyk profesor
  Jacek

  Trudno, tak czasem jest, że niechęć czy nienawiść do czegoś lub kogoś, przenosi się na całe zjawisko, mimo, że dotyczy kogo innego w zupełnie innym czasie.
  To tak jak zawód miłosny w młodości, który może spowodować wrogość do kobiet do końca życia.
  A jak mieli go uhonorować w "stylu nie PRL-owskim" ? Zawiadomienie, że w podzięce przelano 200 tyś zł na jego konto ?
  Poza tym my tu wszyscy reprezentujemy tzw skrzywienie profesjonalne.
  A 98 % ludzi trzeba od czasu do czasu przypominać o Małyszu, choćby w ten sposób. A najlepszą metodą, by o Adamie pamiętano, są dalsze sukcesy w skokach. Bo wtedy zawsze jest okazja by powspominać o dawnych mistrzach.

 • nina początkujący

  Chyba nikt tak jak Adam Małysz nie zasłużył na to miano,jest On nie tylko wspaniałym sportowcem ale i człowiekiem,a także Polakiem-chyba mało kto pamięta jak na jednej z dekoracji Małysza kazano Mu wziąć flagę Unii Europejskiej,a On powiedział,ze jest reprezentantem Polski i wziął do ręki flagę polską.

 • anonim
  po prostu rozpacz

  "Ludzie Wolności", "Sportowcy Wolnej Polski", czekoladowy orzeł, itd, itp.
  Jestem wystarczająco stary, by pamiętać ten bełkot w czasach jedynie słusznego ustroju jak to Polak potrafi, budujemy lepsze jutro i tym podobne bzdety nowomowy. Kiedyś myślałem, że te czasy minęły bezpowrotnie, a to tylko odbiło się potężną czkawką.
  Za chwilę okaże się, że sukcesy naszych wspaniałych sportowców (i nie ma tu żadnej ironii, bo wszystkich nagrodzonych bardzo cenię) były możliwe tylko dzięki Gazecie Wyborczej i gen. Jaruzelskiemu, który jak powszechnie wiadomo walczył o demokratyczną Polskę.
  Odnoszę wrażenie oby mylne, że niektórzy dziś są zupełnie nieodporni na próby politycznego podwieszania się pod sukcesy wspaniałych sportowców, którzy wszystko co osiągneli zawdzięczają swojej pracy i swojemu charakterowi. Wolna Polska niech raczej pomyśli jak zachęcić do sportu i umożliwić jego uprawianie, choćby relaksowe, otłuszczonym małolatom siedzącym przed komputerami.
  Żeby wszystko było jasne do końca: podziwiam i szanuję wszystkich nagrodzonych - mierzi mnie sposób ich uchonorowania.

 • yyy profesor

  Tytuł trenera jak i zawodnika przypadło odpowiednim osobom.
  Bez Adama nie było by Stocha, pewnie tez i Kowalczyk. A Tajner nie tylko był trenerem Małysza, bo przede wszystkim, właściwie z jego nazwiskiem, kojarzą się wszystkie sukcesy w narciarstwie klasycznym, zaczynając od Małysza, po przez Kowalczyk i Stocha. Najpierw jako trener, a potem jako szef PZN.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).