Zmienne nastroje w fińskiej kadrze

 • 2014-06-03 12:49

Różne wieści docierają do nas z fińskiego obozu. Janne Happonen poważnie zastanawia się nad zakończeniem kariery skoczka, natomiast Harri Olli nie poddaje się i powoli wychodzi na prostą po licznych problemach z prawem oraz zdrowiem.

29-letni Harri Olli walczy o powrót do formy sprzed lat. Z powodu problemów ze stawami, nie był on w stanie trenować na pełnych obrotach w sezonie 2013/2014. Zawodnik z Rovaniemi przeszedł niedawno operację, a pod koniec czerwca powinien powrócić na skocznię. Dodatkowym bodźcem motywującym Fina jest oczekiwanie wraz z żoną na dziecko. Termin porodu przewidziany jest na październik. Jak mówi sam skoczek, dzięki temu zupełnie zmienił podejście do życia. Trenerami Olliego są: jego ojciec Pentti Olli oraz Marko Haarala. Nad jego skokami w Lahti czuwa dodatkowo Pasi Kytoesaho, którego syn Niko to dobrze zapowiadający się junior.

Pesymistyczne informacje napływają w sprawie Janne Happonena. Rekordzista Finlandii w długości lotu rozważa możliwość zakończenia kariery. Powodem są niekończące kontuzje, w szczególności kolana. Decyzja zostanie podjęta na podstawie tego, jak 29-latek będzie w stanie trenować w okresie letnim. Jeżeli silne bóle kolana uniemożliwią mu prawidłowy trening, zawodnik z Kuopio przestanie być aktywnym skoczkiem i skupi się na studiach. Jak stwierdza Happonen, po pierwszych ćwiczeniach rokowania nie są zbyt dobre.

Przed kilkoma dniami o zakończeniu kariery media poinformował Miika Ylipulli. Powodem są słabe wyniki 19-letniego juniora. W najbliższym czasie zamierza studiować oraz odbyć służbę wojskową.


Dominik Formela, źródło: iltasanomat.fi
oglądalność: (4841) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor

  Miika YLIPULLI w PŚ - ur.01.03.1995:

  W PŚ i LGP nie startował


  M.Ylipulli w PK:

  2010/2011 - bez pkt PK
  2011/2012 - bez pkt PK
  2012/2013 - bez pkt PK
  2013/2014 - 106 miejsce - 15 pkt - 8-9 Fin


  M.Ylipulli w letnim PK:

  2011 - bez pkt LPK
  2012 - nie startował
  2013 - 103 miejsce - 3 pkt - 10 Fin


  M.Ylipulli w FIS Cup:

  2009/2010 - bez pkt FIS Cup
  2010/2011 - 180 miejsce - 16 pkt - 9 Fin
  2011/2012 - nie startował
  2012/2013 ... 92 miejsce - 58 pkt - 7
  2013/2014 - 169 miejsce - 25 pkt - 7

 • Szychu początkujący

  Ylipulli zakończył karierę? To mnie zaskoczyło. Ciekawe, do jakiej formy dojdzie Harri Olli i jaką decyzję podejmie ostatecznie Happonen, ale przypuszczam, że zakończy swoją ogromnie pechową karierę. Za dużo było tych kontuzji w ciągu jego skakania.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).