Seefeld zorganizuje MŚ w 2019 roku!

 • 2014-06-05 19:58

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła organizatora Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2019 roku. Na kongresie w hiszpańskiej Barcelonie podano, iż najważniejsze wydarzenie sezonu 2018/2019 odbędzie się w austriackim Seefeld.

Rywalami Austriaków podczas tegorocznych wyborów były: Ałmaty (Kazachstan), Oberstdorf (Niemcy) oraz Planica (Słowenia). Wybór wydaje się dość zaskakujący, gdyż większość ekspertów nie dawała tyrolskiej kandydaturze zbyt dużych szans. O ogromnym pechu mogą mówić przede wszystkim Niemcy, którzy prowadzili w pierwszych dwóch rundach, natomiast w ostatniej turze otrzymali jeden głos mniej od Austriaków.

Wyniki głosowania:

I tura:

Oberstdorf (Niemcy) - 8 głosów

Seefeld (Austria) - 6 głosów

Planica (Słowenia) - 3 głosy

Ałmaty (Kazachstan) - 0 głosów

II tura:

Oberstdorf (Niemcy) - 8 głosów

Seefeld (Austria) - 6 głosów

Planica (Słowenia) - 3 głosy

III tura:

Seefeld (Austria) - 9 głosów

Oberstdorf (Niemcy) - 8 głosów

Liczące zaledwie trzy tysiące mieszkańców austriackie Seefeld organizowało już mistrzostwa w 1985 roku. Ostatnie duże zawody, jakie odbyły się w tej miejscowości to rozegrane w 2012 roku Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. Ponieważ Seefeld dysponuje tylko skocznią normalną (HS 109), konkursy na dużej skoczni odbędą się prawdopodobnie w Innsbrucku.

Dodatkowo potwierdzono, iż Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w 2018 roku odbędą się w Oberstdorfie. Niemiecka miejscowość jako jedyna ubiegała się o organizację tej imprezy.


Dominik Formela, źródło: FIS
oglądalność: (12753) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Pavel profesor
  @Janeman

  Dlaczego głupiutki? A no dlatego, ze rzucony bez uzasadnienia. Jakbyś napisał w tonie takim jak niżej nie byłoby problemu.

  Odpowiadając na twoje argumenty.

  1. Według mnie lepiej umacniać obecne rynki niż szukać na wschodzie, tym bardziej, ze trendy szybko tam przemijają i stąd póki co odrzucanie Ałma-Aty

  2. Słowenia zbudowała kompleks skoczni, głównie pod katem treningowym, a niejako z doskoku powstało skocznia duża i średnia. Swoją droga zapewne do kolejny wyborów także wystartują i zapewne prędzej czy później je wygrają.

  3. MŚ w Sefeld były w 1999, a więc doświadczenie jakieś tam jest. Do tego dochodzi fakt, ze właśnie od tej imprezy w Austrii nie było mistrzostw, a jest to jeden z potentatów jeżeli chodzi o narciarstwo klasyczne.

 • EmiI profesor

  Wszędzie poza Seefeld są tzw twin-hills, czyli nie ma problemu ciągłego przemieszczania się. No i Bergisel trzeba przebudować, bo jest skocznią za małą by się na niej odbył konkurs MŚ (między HS dużej i normalnej skoczni musi być minimum 25 metrów różnicy)

 • Janeman profesor
  @Pavel

  A dlaczego od razu głupiutkim?
  I jesli juz musisz uzywac inwektyw,to po co to zdrobnienie?

  Ale jesli prosisz o rozwiniecie,to nie ma problemu:
  - Jesli FIS chce propagowac narciarstwo (a powinien "z urzedu" chciec) to powinien przychylac sie do kandydatur z roznych rejonow swiata,nawet nieco egzotycznych,a nie cały czas obracac sie w kregu krajow skandynawskich i niemieckojezycznych - Czyli punkt dla Kazachstanu
  -Powinien tez uwzgledniac poziom istniejacej infrastruktury oraz nakład pracy i srodkow finansowych poniesiony z mysla o przygotowaniu jej do mistrzostw. _ Tu wyroznia sie Słowenia
  -z reszta Oberstdorf rowniez pozostawia Sefeld daleko w tyle,chocby doswiadczeniem w przygotowywaniu tego typu imprez(z tego co pamietam w 2005 roku wszystko szło zgodnie z planem)

 • Janeman profesor

  Jesli jeszcze ktos miał watpliwosci,co liczy sie dla działaczy FISu, zapewne sie ich wyzbył...
  Nie chce głosić teorii spiskowych, bo to zupełnie nie moj styl.Poprostu uwazam ze zwycięzyła najgorsza kandydatura.

 • EmiI profesor
  @luck191

  Szwajcaria, Słowenia, Korea Płd, USA, Norwegia, Szwecja, Rosja, Australia, Niemcy, Czechy, Chorwacja, Włochy, Hiszpania, Austria, Kanada, Finlandia, Francja

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Po organizatorach MŚ średnio widać tych Austriaków i Niemaców we władzach.

  Ostanie mistrzostwa w Austrii to Ramsau w 1999 roku, a w Niemczech 2005 i Oberstdorf. W tym czasie zawody galwanizowali Włosi dwa razy, Norwegowie i Finowie także zorganizują po drugim razie, Japończycy, Czesi i Szwedzi.

 • Kolos profesor
  Stinger

  Akurat w przypadku MŚ w lotach to nie ma się co dziwić - po prostu i tak przypadała kolejka na Oberstdorf. Wiec to była czysta formalność ze będą organizować MŚ w lotach w 2018 roku...

 • dejw profesor

  W Ałmatach to raczej płakać nie będą, bo niemal na 100% dostaną organizację ZIO 2022.
  W Austrii ostatnie MŚ odbyły się 2 dekady temu, więc wybór specjalnie nie dziwi. Na Planicę na pewno przyjdzie czas (bardzo prawdopodobne że już w 2021).

 • Stinger profesor

  Byłem za Planicą ale lepsze Seefeld niż Oberstdorf ... tej skoczni Polacy przynajmniej teraz nie lubią i nie chciałbym żeby tam znowu były MŚ (ostatnie w 2005 roku).

  MŚwL w 2018 roku w Oberstdorfie to dobry pomysł tym bardziej że jako jedyni chcieli rozegrać tą imprezę ... a więc dwie największe skocznie czyli Vikresund i Planica dopiero ewentualnie w 2020 i 2022 roku ...

 • Kolos profesor

  No cóż dziwny wybór, ale biorąc pod uwagę dominujące nacje we władzach FIS (Niemcy i Austriacy) to wybór nie mógł być inny niż między kandydaturą niemiecką a austriacką...

  Mimo wszytko dziwi brak głosów na Ałmaty...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).