Łukasz Kruczek: "Dla nas nic się nie zmienia"

 • 2014-06-07 20:49

Dwa dni temu Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zatwierdziła zmiany przepisów w skokach narciarskich oraz kalendarze na przyszły sezon. O komentarz na temat decyzji FIS poprosiliśmy Łukasza Kruczka.

"Jeśli chodzi o nowe zasady rozgrywania konkursów lotów to dla nas, skoczków i trenerów nie zmienia się nic. Same skoki są takie same i składają się z takich samych elementów. Dobrze, że FIS poszedł w kierunku zaproponowanych przez nas trzech serii, a nie tak jak chciano na początku, tylko jednej. Poza tym na razie to tylko będzie test w sezonie letnim i dopiero później można zastanawiać się czy jest to dobre rozwiązanie czy też nie" - mówi Łukasz Kruczek.

Modyfikacje przepisów dotyczących kombinezonów oraz kasków to jest raczej zaakceptowanie obecnego stanu rzeczy aniżeli zmiana. Z tymi grubościami zawsze był problem. W kombinezonach zmian praktycznie nie ma" - kontynuuje trener naszej kadry.

"Zmiana dopuszczalnych kwot startowych w Pucharze Kontynentalnym wygląda różnie w zależności od tego, jak na nią popatrzymy. Z jednej strony ogranicza się możliwość startu większą ilością zawodników. Z drugiej jednak strony będzie ich w ogóle mniej. Zawody będą mogły być sprawniej prowadzone. Nie będzie to jednak wielka zmiana. Moim zdaniem powinno się jednocześnie zwiększyć rangę FIS Cup-u, który powinien przejąć część zawodników z COC" - uważa Kruczek.

"W kwestii kalendarza nie ma żadnego zaskoczenia. O pomyśle organizacji Pucharu Świata w Niżnym Tagile było wiadomo już przed trzema laty. Konkursów mieszanych co prawda w tym sezonie PŚ nie ma, ale gdyby były to też pewnie byśmy startowali. W polskich kobiecych skokach coś się ruszyło, dziewczyny widać na treningach" - zakończył szkoleniowiec kadry polskich skoczków.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3731) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  maciek

  Najprawdopodobniej specjalnie na potrzeby testów tego systemu do LGP zostaną dołozone konkursy na Kulm, gdyż na skoczniach dużych i normalnych nie będzie się dało tego przeprowadzić.

 • Major_Kuprich profesor
  Wszystko ok

  Tylko te głupie grupy, pomieszanie z poplątaniem, no ale zobaczymy w końcu jak to wyjdzie w lecie, mam nadzieję, że nie będą tego testować w konkursach mocniej obsadzonych, tylko np. w Azji.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).