Rozczarowanie w Oberstdorfie

 • 2014-06-07 23:38

Nie kryją swojego rozczarowania przedstawiciele Oberstdrofu. Niemcy nie otrzymali prawa organizacji Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w 2019 roku. Przegrali z austriackim Seefeld.

Podczas, gdy jedni świętują zwycięstwo, drudzy muszą przełknąć gorycz porażki. To już czwarta porażka Oberstdorfu, tym razem Niemcy musieli uznać wyższość Austriaków. Porażka tym bardziej bolesna, ponieważ zadecydował 1 głos. "Rozczarowanie jest olbrzymie" - powiedział Franz Steinle, prezydent Niemieckiego Związku Narciarskiego po kongresie FIS w Barcelonie. "Nasza kandydatura była oceniana bardzo wysoko a do tego Oberstdorf w ostatnich latach cieszył się bardzo dobrą opinią jako organizator imprez sportowych na najwyższym szczeblu. Tym trudniej jest nam zrozumieć decyzję".

Jeszcze przed podaniem oficjalnej decyzji o tym, które miasto będzie gospodarzem Mistrzostw w 2019 roku w kuluarach mówiono, że Oberstdorf nie będzie się starał o kolejne Mistrzostwa w przypadku porażki. Niemiecki Związek Narciarski chciałby natomiast zostać organizatorem Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w Garmisch-Partenkirchen.

Informacji tej nie potwierdził jeszcze Steinle. "W planach mamy spotkanie z przedstawicielami Oberstdrofu i analizę naszej przegranej, postaramy się wyciągnąć wnioski z naszego niepowodzenia."

Również burmistrz Oberstdorfu, Laurent Mies, był rozczarowany decyzją FIS. "Decyzja jest dla nas niezrozumiała. Jest mi szczególnie przykro, ponieważ w projekt zaangażowanych było wielu wolontariuszy, którzy chcieli stworzyć wspaniałe widowisko sportowe. Teraz musimy nabrać dystansu i wspólnie ze związkiem zdecydować, co robimy dalej".


Anna Szczepankiewicz, źródło: skispringen.com
oglądalność: (4635) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Wolontariusz byli zaangażowani w projek? No proszę, a w Krakowie w komitecie zaangażowani byli politycy i różne niedorajdy kasujące dziesiatki tysięcy do kieszonek. I tym się nasz kraj różni od niemieckiego i dlatego nie będzie nigdy na takim poziomie jak Niemcy.

 • anonim
  dokładnie chciałem napisać to, co kolega niżej

  nie rozumiem ich rozczarowania... należy dawać również szanse zorganizowania MŚ komuś innemu, chociażby dla urozmaicenia i rozwoju skoków, Obersdorf ma wystarczająco dużo imprez ze skokami..........

 • Major_Kuprich profesor
  Co roku w Oberstdorfie odbywa się inauguracja TCS

  Do tego w 2005 były tu MŚ, w 2008 MŚwL, a na mamucie, w XXI wieku, zawody PŚ odbywały się aż 7 krotnie ( 2001, 2004, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 ).
  Oni jeszcze chcieli kolejne MŚ ? Trochę chyba za dużo..., poza tym mają już zapewnione MŚwL w 2018...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).