Robert Mateja: "Chłopcy mają talent, ale czeka ich dużo pracy"

 • 2014-06-08 12:49

Przed kilkoma dniami poznaliśmy skład kadry juniorów, nad którą pieczę będzie sprawować Robert Mateja wraz z Piotrem Fijasem i Marcinem Bachledą. Szkoleniowiec najmłodszej kadry w rozmowie z Dziennikiem Polskim odniósł się do kształtu "swojej" reprezentacji.

Przypomnimy, że w grupie treningowej Roberta Matei znaleźli się: Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja, Adam Ruda, Łukasz Podżorski, Sebastian Hebel, Andrzej Stękała, Paweł Gut oraz Dawid Jarząbek.

– Kadra jest bardzo młoda, Paweł Gut ma niespełna 17 lat, a Dawid Jarząbek –15. Postawiliśmy na młodych skoczków, bo w przyszłym sezonie trzech zawodników przejdzie do kategorii seniorów, a więc trzeba myśleć o przyszłości naszych skoków. Chłopcy mają talent, ale czeka ich jeszcze dużo pracy. Mamy za sobą pierwsze zgrupowanie w Szczyrku, zawodnicy, jak na początek sezonu, prezentowali się całkiem dobrze - powiedział Mateja.

Najlepsi z podopiecznych Matei startować będą w Pucharze Kontynentalnym, dla pozostałych celem będą występy w FIS Cup.

Najmłodszy w kadrze jest syn trenera Józefa Jarząbka, Dawid Jarząbek, który od kilku lat należy do światowej czołówki w swojej kategorii wiekowej:

- Skaczę od szóstego roku życia. Mój największy sukces to zdobycie złotego medalu w mistrzostwach świata dzieci w Hinterzarten w 2012 roku. Miałem bardzo udany miniony sezon, zaczęło się od wygrania letnich mistrzostw Polski juniorów, zimą triumfowałem we wszystkich pięciu zawodach z cyklu Lotos Cup i wygrałem klasyfikację generalną – mówi Dawid Jarząbek w rozmowie z Dziennikiem Polskim.

Młody skoczek poinformował również, iż zakończył przygodę z kombinacją norweską, która do pewnego czasu uprawiał równolegle ze skokami. Zdaniem Dawida w Polsce nie ma sprzyjających warunków do uprawiania zimowego dwuboju, a dodatkowo miniona zima była niemal bezśnieżna, stąd młodzi kombinatorzy nie mieli gdzie trenować.


Adrian Dworakowski, źródło: Dziennik Polski
oglądalność: (3875) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).