Kamil Stoch: "W lecie będę walczył o wszystko"

 • 2014-06-08 17:43

Wczoraj (7 czerwca) w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach z inicjatywy I oficjalnego FanClubu Kamila Stocha odbyło się spotkanie z kadrą polskich skoczków, z dwukrotnym złotym medalistą z Soczi na czele.

"W tym roku nie ma mowy o ulgowym traktowaniu sezonu letniego. Postaram się zrobić wszystko, aby skakać jak najdalej. W konkursach Letniej Grand Prix chcę wygrywać jak najczęściej" - zapewnił podczas spotkania Stoch.

Zdobywca Pucharu Świata docenił również swoich fanów. "Moim zdaniem to najlepszy FanClub na świecie. Wsparcia, jakie dostałem ze strony jego członków, zazdroszczą mi skoczkowie z całego świata" - stwierdził.

Zawodnik nie chciał jednak komentować słów Justyny Kowalczyk, która niedawno wyznała, iż cierpi na depresję. "Cenię ją za to, czego dokonała w sporcie. Nie chcę komentować jej prywatnych spraw. Życzę jej wszystkiego dobrego i wierzę, że upora się ze wszystkimi kłopotami" - powiedział.

Spotkanie z kibicami upamiętni dąb błotny, który Kamil Stoch zasadził na Rynku w Proszowicach.

Relacja wideo ze spotkania tutaj >>


Katarzyna Skoczek, źródło: eurosport.onet.pl/ radiokrakow.pl
oglądalność: (4229) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dervish profesor

  Ja również nie doczytałem się w wypowiedzi Kamila, że zamierza walczyć o zwycięstwu w generalce LGP. Powiedział jedynie, że konkursy w których wystartuje potraktuje poważnie. Nie będzie na nich trenował tylko skakał na tyle na ile aktualna forma pozwoli. Być może wpływ na takie potraktowanie sezonu letniego ma świadomość, ze tym razem zaczyna sezon z wyższego pułapu niż poprzednio i zamiast skupiać się w tych konkursach tylko na trenowaniu techniki może po prostu zająć się tylko i wyłącznie rywalizacją. Do tego dochodzą zmiany w mentalności, Kamil jest mistrzem który w sposób bezdyskusyjny potwierdził swoją klasę zarówno w oczach swoich jak i rywali, a to rzeczywiście zobowiązuje i pozytywnie napędza. W takim stanie ducha trudno na siłę temperować swoje zapędy.
  Chyba więc dobrze, że troszkę zmieniono podejście do sezonu letniego. Sezon poolimpijski zwykle nie jest aż tak bardzo prestiżowy jak poprzedni, jest w nim czas na eksperymentowanie zarówno z cyklem przygotowań i jak i techniką (jeżeli ktoś tego potrzebuje) bo do kolejnych igrzysk szmat czasu i ewentualne błędy zawsze zdąży się skorygować, więc czemu nie pozwolić sobie na urozmaicenie treningowej monotonii, a jeżeli zajdzie taka konieczność to do starych sprawdzonych metod powrócić w następnym sezonie.

 • anonim

  Kamil wcale nie powiedział, że chce koniecznie wygrać całą LGP tylko, że postara się o jak najlepsze wyniki latem i dlatego nie będzie odpuszczał startów (ale czy pojedzie do Azji, tego na razie nie wiemy). Czyli tak naprawdę nic nowego, bo do takiego podejścia już nas przyzwyczaił ;)

 • Pavel profesor

  Nie wiem po co zmieniać system, który dał mu złoto MŚ i 2x złoto IO, na coś to kilka razy zawiodło. Jeżeli chce wygrać LGP to musi startować w Azji, albo wygrać wszystko w Europie, dosyć karkołomny plan, jeżeli weźmiemy pod uwagę, ze to tylko lato. Mam nadzieję, ze Kruczek ukróci te głupie zapędy i Kamil skoncentruje się na treningu, a nie na wygrywaniu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).