W Lublanie rozegrano mieszany konkurs par

 • 2014-06-09 12:18

W minioną sobotę na kompleksie skoczni narciarskich Mostec w Lublanie odbyła się po raz 43 impreza pod nazwą Revija Skokov, którą corocznie organizuje klub SSK Ilirija. Głównym punktem wydarzenia był konkurs skoków par mieszanych, w którym udział wziął m.in. drugi zawodnik klasyfikacji Pucharu Świata i dwukrotny medalista olimpijski, Peter Prevc. Areną zmagań była skocznia K-55 (HS 62).

Oprócz słoweńskich skoczków i skoczkiń w rywalizacji wzięli udział goście z Czech, Finlandii, Austrii i Rumunii. Pary konkursu zostały ustalone na podstawie konkurencji biegowej. Zawody rozgrywane były systemem "pucharowym" na zasadzie "przegrywający odpada". Na konkurs składały się trzy serie plus finał. W pierwszej serii na przeciw siebie stanęły następujące pary:

Michaela Doleželova, Matic Kramaršič - Katja Požun, Tomaš Portyk
Barbara Klinec, Jurij Tepeš - Maša Jovič, Marjan Jelenko
Julia Kykkänen, Jernej Damjan - Nika Križnar, Andraž Pograjc
Lisa Wiegele, Jaka Hvala - Agata Stare, Rok Justin
Špela Rogelj, Matic Benedik - Katja Markuta, Miran Zupančič
Urša Bogataj, Peter Prevc - Diana Trambitas, Anže Semenič
Anja Javorsek, Tomaž Naglič - Petja Brglez, Luka Brnot
Dana Haralambie, Žiga Mandl - Anita Seretinek, Mitja Mežnar

W finale spotkała się para Lisa Wiegele i Jaka Hvala z parą Urša Bogataj i Peter Prevc. Ostatecznie głównie dzięki bardzo dobremu skokowi na 59,5 m. w wykonaniu Petera Prevca triumfowała ta druga para. Skład podium uzupełnili: Katja Požun i Tomaš Portyk.


Adrian Dworakowski, źródło: sskilirija.com
oglądalność: (2999) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skoczek początkujący
  Wyniki konkursu o skokach

  Wyniki są już opublikowane:
  http://www.pzn.pl/skoki-narciarskie/aktualnosci/art1767,znamy-wyniki-konkursu-o-skokach-dla-gimnazjalistow.html
  http://smsszczyrk.pl/
  http://inter-snow.com/
  W dniu dzisiejszym ukażą się także na pozostaych portalach pełne wyniki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).