KS Wisła szuka nowego sponsora

 • 2014-06-10 12:46

Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy o zakończeniu współpracy wytwórni wód mineralnych "Ustronianka" z klubem KS Wisła, którego wychowankami są m.in. Adam Małysz i Piotr Żyła. W rozmowie z portalem ox.pl, Lidia Forias, wiceburmistrz Wisły tłumaczy, jakie były kulisy i powody rozstania ze sponsorem, którego nazwa od lat nierozerwalnie kojarzyła się z nazwą klubu sportowego z Wisły.

Umowa KS Wisła z Ustronianką została podpisana w 2003 roku. Pod koniec ubiegłego roku wynegocjowane zostało jej przedłużenie to kwietnia tego roku. Kolejnego już nie było.

- Umowa sprzed ponad dziecięciu lat była na tym samym poziomie, zaś wymagania Klubu i zawodników większe - tłumaczy Lidia Forias - Aby utrzymać poziom Klubu, który zyskał już pewien prestiż i to niemały przez chociażby takich klubowiczów jak: Adam Małysz czy Piotr Żyła, Klub po prostu potrzebował więcej pieniędzy. Pan Prezes próbował rozmawiać na ten temat i zwiększyć sponsorowaną kwotę. Widocznie te rozmowy nie doszły na tyle do skutku, że z obecnym sponsorem Ustronianką nie została ta umowa przedłużona.

- Powiem szczerze, że teraz może nawet łatwiej będzie szukać kogoś, kto wesprze ten Klub, jeżeli jest to nazwa dotycząca tylko miasta. Jest krótko KS Wisła, bo w Wiśle. Póki co, miejmy nadzieję, że uda się znaleźć nowego sponsora bo warto, a działania Pana Prezesa idą w bardzo dobrym kierunku – dodaje wice burmistrz.

Poszukiwania nowego sponsora trwają.

- Trwają już rozmowy, mam nadzieję, że sprawa ta rozwiąże się jeszcze w tym roku przed skokami narciarskimi. Obecnie Miasto podniosło nam gażę, by pokryć te straty, które ponieśliśmy w związku z całą sytuacją - mówi Zbigniew Wuwer prezes zarządu Klubu.


Adrian Dworakowski, źródło: ox.pl
oglądalność: (2906) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).