Maciej Kot: Liczy się przede wszystkim zima

 • 2014-06-11 21:04

- Pamiętajmy, że nie wyniki latem są najważniejsze. Dla nas, skoczków, liczy się przede wszystkim zima i wyniki w Pucharze Świata, w mistrzostwach świata, które w lutym 2015 roku zostaną rozegrane w Falun - powiedział Maciej Kot w rozmowie z Dziennikiem Polskim.

Reprezentant Polski rozpoczął niedawno wraz z kolegami z kadry przygotowania do nowego sezonu i jest zadowolony ze swoich pierwszych prób na skoczni:

- To było bardzo fajne uczucie po dwóch miesiącach przerwy znowu stanąć na rozbiegu skoczni. W pierwszych próbach może trochę brakowało czucia skoku, ale z każdą próbą było coraz lepiej. W jednym z treningów udało mi się pofrunąć na 104 metry, to była rekordowa odległość tego dnia - mówi Maciej Kot.

Tegoroczna Letnia Grand Prix będzie poligonem doświadczalnym dla nowego systemu rozgrywania zawodów w lotach narciarskich. Polski skoczek z umiarkowanym entuzjazmem podchodzi do planowanych zmian:

– Zobaczymy, jak to wyjdzie „w praniu”. To jest ciekawy system przede wszystkim dla kibiców, bo w grupach będzie ostra rywalizacja, by znaleźć się w awansującej szóstce. Dzięki temu, że do końcowego wyniku zaliczane będą trzy skoki, system będzie bardziej sprawiedliwy. Moje zdanie jest takie, nie ważne jaki jest system i tak będą wygrywać najlepsi.

W najbliższym czasie kadra odbędzie dwa treningi, w Szczyrku i w Zakopanem.

– Muszę odpuścić jeden trening, bo mam zajęcia na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jestem na IV roku, do zdania mam sześć egzaminów. Niestety z uwagi na kolejne zgrupowania w czerwcu część egzaminów będę musiał przenieść na lipiec – zdradza Maciej Kot.


Adrian Dworakowski, źródło: Dziennik Polski
oglądalność: (3162) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).