Kamil Stoch jest jeden...

 • 2014-06-12 12:54

W ostatnią sobotę, 7 czerwca, w Proszowicach odbyło się spotkanie z dwukrotnym mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich Kamilem Stochem i jego kolegami z kadry narodowej, należącymi do EvenementTeam – Dawidem Kubackim, Stefanem Hulą, Jankiem Ziobro oraz Krzysztofem Miętusem. Organizatorem był Oficjalny Fan Klub Kamila Stocha, wspólnie z Evenementem.

Atmosfera w sali widowiskowej Proszowickiego Domu Kultury chwilami przypominała tę znaną ze skoczni narciarskich. Były transparenty i flagi, z widowni od czasu do czasu dobiegało na przemian gromkie „DLA NASZEGO KRÓLA – KRYSZTAŁOWA KULA!”, a także „RAZ-DWA, RAZ-DWA - P O L S K A !”

…kibiców miliony

Za sprawą kilkuminutowego filmu zrealizowanego przez Staszka Bernackiego wszyscy mogli ponownie przeżyć wspaniałe chwile minionego sezonu, kiedy Kamil zdobywał dwa olimpijskie złota, kryształową kulę oraz kiedy wspólnie z polskimi kibicami w Planicy dzielił radość zwycięstwa.

Zapytany przez jednego z uczestników spotkania o swoje doświadczenia z polskimi kibicami, czy czasami potrafią być natrętni i zbyt uciążliwi, mistrz olimpijski odpowiedział, że ma najlepszych kibiców na świecie, których inni skoczkowie mogą mu wyłącznie pozazdrościć.

Warto pomagać…

To jest dewiza naszego mistrza. W życiu nie ma nic bardziej wartościowego i cenniejszego od pomagania innym ludziom. O wielkości człowieka świadczy także to, w jaki sposób potrafi się dzielić. I tu nie chodzi wyłącznie o dobra materialne, ale przede wszystkim o dawanie innym cząstki siebie, o zarażanie pozytywną energią, o poświęcanie dla innych swojego prywatnego czasu, swoich zdolności i możliwości. Tutaj można powiedzieć, bez cienia wątpliwości, że Kamil jest nie tylko podwójnym mistrzem, ale mistrzem wielokrotnym.

Wielu z nas zna liczne sytuacje osobistego zaangażowania Kamila w niesienie pomocy potrzebującym, czego wspaniałym przykładem jest udział w akcjach na rzecz podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum Dziecięcego. Niedawno mocno wspierał akcję pomocy Szymkowi, który w czasie młodzieżowych zawodów miał groźny upadek na skoczni w Zakopanem. Także podczas sobotniego spotkania, przeprowadzono zbiórkę na pokrycie kosztów operacji małego Alanka w klinice niemieckiej. Za sprawą przedmiotów przekazanych na aukcję przez Mistrza Olimpijskiego, jak również osobistego zaangażowania Kamila, udało się zebrać kwotę ponad 5 tys. zł. Jest jeszcze inny pozytywny wydźwięk tej historii. Operację Alanka zaplanowano w klinice w niemieckim mieście Eberswalde, czyli 20 km od Bad Freienwalde, skąd delegacja z klubu sportów zimowych – WSV1923 – dojechała na spotkanie w Proszowicach. Zatem otworzyła się kolejna droga niesienia pomocy choremu dziecku i nowe możliwości pomocy rodzicom w czasie ich pobytu w Niemczech. Naprawdę – warto pomagać! Okazuje się, że skoki narciarskie mogą być nieoczekiwaną kanwą dla pięknych, także pozasportowych idei. Dziękujemy Ci Kamilu, za wspaniały przykład i Twoją postawę.

…ta pomoc zawsze wraca

Kto nie wierzy, to niech czym prędzej spróbuje i sam się przekona. Nawet nie trzeba specjalnie się wysilać, wystarczy się rozejrzeć wokół siebie…

Krzysztof Karolak - Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum - Szczecin


Krzysztof Karolak, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6016) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).