Robert Mateja o swojej grupie

 • 2014-06-13 11:43

Trener kadry polskich juniorów - Robert Mateja - na łamach strony Polskiego Związku Narciarskiego podzielił się swoimi pierwszymi wrażeniami na temat pracy z nową grupą oraz planów na najbliższą przyszłość.

Pod koniec maja (26 - 30), odbyło się pierwsze zgrupowanie kadry w Szczyrku, podczas którego wszyscy mieli okazję się zintegrować i odbyć wspólne treningi. Robert Mateja jest zadowolony z obecnego stanu rzeczy - „Grupa jest bardzo fajna, mimo że wiek w naszej ekipie jest troszkę zróżnicowany, mamy chłopaków z rocznika 1995, a także z 1999, to dobrze wszyscy się dogadujemy”.

Nowy trener zwraca uwagę na pewne różnice w dyspozycji skoczków - „Wyróżniali się ci, którzy już w zeszłym roku byli członkami w grupie juniorskiej, czyli Przemek Kantyka i Krzysiek Leja. Ci zawodnicy bardzo dobrze prezentowali się na skoczni, reszta troszeczkę słabiej, aczkolwiek również jestem z nich zadowolony, ponieważ są to bardzo młodzi zawodnicy, którzy w dodatku debiutują w kadrze.”

Robert Mateja wypowiedział się również na temat, startów swoich zawodników w letnich międzynarodowych konkursach - „Z tą grupą będziemy chcieli się skupić na startach w zawodach. Ci mocniejsi skoczkowie, którzy będą prezentowali dobrą formę, otrzymają szansę rywalizacji w konkursach Pucharu Kontynentalnego, natomiast pozostali wystąpią w zawodach FIS CUP.”

Obecnie odbywa się kolejne zgrupowanie w Szczyrku. W ostatnim tygodniu czerwca, Kadra A i B mają wybrać się do słoweńskiej Planicy.

Cały wywiad na stronie www.pzn.pl


Aleksandra Zadrożna, źródło: pzn.pl
oglądalność: (3834) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Uspokójcie się

  Ludzie to jest strona o skokach narciarskich, a nie o piłce nożnej i innych sportach. to nie miejsce na dyskusje na temat która z dyscyplin jest sportem narodowym. każda ma swoje plusy i minusy, a porównywanie zimy do lata nie ma sensu.
  -------
  Jako uzupełnienie do tego komentarza moderacja informuje, że temat artykułu również nie ma nic wspólnego z piłką nożną, w związku z powyższym dalsze pisanie o piłce nożnej spowoduje usuwanie postów jako kompletnie nie na temat.
  Komentarz zmoderowany (Moderator nr:14037) / 2014-06-13 17:10:53

 • tad redaktor
  sport narodowy Polaków

  @Amu i i Mike93 - Nie bardzo jest sens porównywać oglądalności i statystyk. MŚ w piłce nożnej to tak duża impreza, że siłą rzeczy prawie każdy chociaż rzuca okiem gdy lecą mecze. Miała też ogromną kampanię reklamową, na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy, wszystkie napoje i różne inne produkty zawierają elementy związane z MŚ w Brazylii. Jeśli chodzi o PŚ w skokach czy nawet MŚ/ IO - mimo wszystko reklama jest nieco mniejsza.

  Piłka nożna jednak zawsze będzie popularniejsza - chociażby z racji masowości uprawiania (ilu mamy w Polsce skoczków, a ilu piłkarzy - spokojnie stosunek jest co najmniej jak 1:100 albo i 1:1000?)

 • Chester79 początkujący
  Precz z piłką nożną

  Gdyby mistrzostwa świata w piłce były równocześnie z zimowym pucharem świata w skokach to byście zobaczyli ilu tak naprawdę mamy kibiców piłki w Polsce.

  Stokroć bardziej wolę oglądać skoki, choćby tylko Polacy czasem łapali się do trzydziestki, niż piłkę nożną w której Polacy od wielu lat nie potrafią nawet nawiązać do dawnej wielkości.

  A poza tym oceniając wynik oglądalności meczu otwarcia, należy pamiętać, że w tv zaczął się sezon ogórkowy, wiosenna tura seriali się skończyła i zaczeły się powtórki. Na pewno kilka procent widzów meczu to ci którzy nie znaleźli w tym czasie w tv nic innego, a ich główny sposób spędzania wolnego czasu to gapienie się w tv, obojętnie na co.

 • Mike93 stały bywalec  Skoki oglądało 12mln z 25mln oglądających a mecz 6,5 z 14mln oglądających...  W dodatku był to mecz bez udziału Polaków, jeżeli byłby konkurs skoków bez Polaków to oglądało by go max 1mln ludzi,,,  TO POKAZUJE ŻE PIŁKA NOŻNA JEST SPORTEM NARODOWYMKomentarz zmoderowany (Moderator nr:14037) / 2014-06-13 17:07:11

 • IchBinDa początkujący

  "Anna Karczewska: W ostatnim czasie nastąpiły pewne zmiany w Kadrze Juniorów. To prawda?

  Robert Mateja: Tak, zmiany te nastąpiły w sztabie szkoleniowym. Mieliśmy w planach współpracę z psychologiem, jednak po pierwszym zgrupowaniu całym sztabem zdecydowaliśmy, że rezygnujemy."

  Nie podoba mi się to. Skąd w naszym sztabie taka awersja do psychologów?

 • Mike93 stały bywalec

  Wczorajszy mecz otwarcia MŚ w Brazylii oglądało 6,5mln ludzi, co dało 44% udziałów!!! Prawie co druga osoba oglądająca telewizje wybrała mecz... w meczu nie wystąpił żaden POLAK....  TO POKAZUJE CO JEST SPORTEM NARODOWYM W TYM KRAJU :)Komentarz zmoderowany (Moderator nr:14037) / 2014-06-13 17:06:31

 • anonim
  A co ze Śliżem!!!

  Czy w grupie znów zabrakło miejsca dla Rafała Śliża? To byłby skandal, żeby odbierać temu utalentowanemu, dobrze rokującemu sportowcowi szansę na porządny trening i start w PŚ. Tak robią od lat i to nadal trwa!!! Protestujmy, i dajmy Rafałowi 10-15 szans na start w zawodach najwyższej rangi, a udowodni, do czego jest zdolny i będzie nr 3-4 w kadrze!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).