Start Schlierenzauera w Letnim Grand Prix pod znakiem zapytania

 • 2014-06-17 22:46

Pod wodzą nowego szkoleniowca, Heinza Kuttina przygotowują się do sezonu austriaccy skoczkowie. Schlierenzauer i spółka wzięli udział już w dwóch obozach treningowych - w Villach oraz Oberstdorfie.

"Po zgrupowaniu w Villach, pojechaliśmy do Oberstdorfu, gdzie skakaliśmy na skoczni K 95" - napisał na swojej stronie Gregor Schlierenzauer. "Na skoczni trenowaliśmy zarówno rano jak i wieczorem. Pomiędzy treningami znaleźliśmy jeszcze czas na chłodne kąpiele w jeziorze" - dodał Austriak. "Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy pracować indywidualnie. W planie mam trening wzmacniający oraz dużo ćwiczeń koordynacyjnych, następnie jedziemy do Finlandii".

"Czas pomiędzy sezonami jest bardzo ważny pod kątem treningów. Jest to dla nas czas ciężkiej pracy. Jednak istotne jest również, aby znaleźć miejsce na inne zajęcia i cieszyć się życiem" - wyjaśnił "Schlieri". "W najbliższy weekend będzie można mnie spotkać w Spielberg, gdzie odbędzie się wyścig Formuly 1. W 2010 roku miałem przyjemność oglądać wyścig w Monte Carlo. Już się nie mogę doczekać wyścigu, na pewno atmosfera będzie wspaniała. Mam nadzieję, że własny tor będzie sprzyjał kierowcom Red Bull".

W ostatnich latach Gregor Schlierenzauer jak i większość czołowych zawodników Austrii, nie startował w zawodach Letniego Grand Prix. Teraz się to może zmienić. Jak zdradził w jednym z wywiadów Schlierenzauer, decyzja jeszcze nie zapadła. "Wszystko jest możliwe. Nie rozmawiałem na ten temat z Heinzem. Potrzebujemy jednego lub dwóch treningów, podczas których będziemy pracować nad techniką. Wtedy zapadnie ostateczna decyzja, czy wystartuję w letnich konkursach, czy będę w spokoju przygotowywał się do zimy" - zdradził skoczek. "Sztab szkoleniowy jest jednak zdania, aby startować w konkursach w lecie. Można wtedy testować nowinki sprzętowe, aby nie zostać w tyle za innymi" - dodał.


Anna Szczepankiewicz, źródło: schlieri.at
oglądalność: (4457) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Gregor Schlierenzauer w LGP:

  2006 ... 5 miejsce - 330 pkt - 3 Austriak
  2007 ... 3 miejsce - 417 pkt - 2
  2008 ... 1 miejsce - 670 pkt - 1
  2009 ... 5 miejsce - 280 pkt - 1
  2010 - 16 miejsce - 124 pkt - 3
  2011 ... 4 miejsce - 400 pkt - 2
  2012 - 41 miejsce ... 53 pkt - 4
  2013 - 64 miejsce ... 22 pkt - 2

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).