Krajowe zawody w Norwegii, Czechach i Słowenii już w najbliższy weekend

 • 2014-06-18 12:37

Co prawda letnie międzynarodowe skakanie oficjalnie zainaugurują konkursy Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Kranju zaplanowane na 5 i 6 lipca, ale już w najbliższy weekend w Norwegii, Czechach i Słowenii odbędą się zawody z udziałem krajowej czołówki.

W Norwegii w dniach 20-22 czerwca odbędzie się tradycyjny, składający się z trzech konkursów, cykl Konica Minolta sommerhoppuke. W piątek skoczkowie zmierzą się na obiekcie K-74 w Drammen, dzień później na Midstubakken w Oslo, a w niedzielę na skoczni dużej w Lillehammer. Co roku w sommerhoppuke startuje cała czołówka norweskich skoczków, nie inaczej powinno być tym razem. Ubiegłoroczny cykl wygrał Anders Bardal.

W piątek na skoczni K-70 w Łomnicy nad Popelką w ramach imprezy Exhibice Samohýl odbędzie się rozgrywany od kilku lat nietypowy konkurs drużynowy. W skład każdej z drużyn wejdzie skoczek, skoczkini oraz specjalista od kombinacji norweskiej. Zawody rozpoczną się o godzinie 20.00. W ubiegłym roku triumfowało trio: Borek Sedlák, Michaela Doleželová oraz Miroslav Dvořák. Także w najbliższych dniach w Czechach odbędzie się po raz XXVI Turniej Beskidzki dla dzieci, w którym tradycyjnie wystartują też reprezentanci Polski. Od 19 do 22 czerwca miejscem zmagań młodych zawodników będą kolejno skocznie w Rožnovie pod Radhoštěm, Kozlovičach, Nýdku i Frenštácie pod Radhoštěm.

21 i 22 czerwca w Kranju na skoczni Bauhenk odbędzie się 39 Tydzień Skoków. Rywalizacja toczyć się będzie w wielu różnych kategoriach wiekowych, w tym również w kategorii seniorów i seniorek. Swoją obecność na imprezie potwierdził m.in. dwukrotny medalista olimpijski i drugi zawodnik ostatniej edycji Pucharu Świata, Peter Prevc.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2801) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Dziwna sprawa

  W 2013r kalendarz zawodów krajowych ogłoszono 29 kwietnia, a w tym roku jeszcze PZN nie podał, coś tu śmierdzi!

 • Kolos profesor
  Dżon

  Letnie MP zapewne odbędzie się (jak zwykle) we wrześniu ale PZN jeszcze nie ogłosił kalendarza zawodów na sezon 2014/2015.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).