Nowy prezydent rosyjskiej federacji o celach dla rosyjskich skoczków

 • 2014-06-19 15:45

W czerwcu nastąpiła zmiana na stanowisku Prezydenta Rosyjskiej Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Aleksandra Uwarowa zastąpił Dmitrij Dubrovski, z którym krotką rozmowę przeprowadził portal berkutschi.com.

Denis KorniłowDenis Korniłow
Mikhail MaksimochkinMikhail Maksimochkin

Dubrovski sport ma w genach, był czynnym sportowcem, pod okiem swojego ojca uprawiał kombinację norweską. Sam również parał się zawodem trenera. W rosyjskiej federacji pracuje od 2010 roku.

- Byłem kombinatorem norweskim. Mój ojciec był trenerem kadry narodowej w kombinacji jeszcze w czasach sowieckich (w różnych okresach pomiędzy 1972 a 1995 rokiem), min. podczas Igrzysk w Innsbrucku (1976) czy Lillehammer (1994), gdzie również startowałem. Nie miałem szans zająć się szachami, piłką nożną czy tenisem, które bardzo lubię.Pracę w Federacji rozpocząłem w październiku 2010 roku. Odpowiadałem za programy międzynarodowe i współpracę z FIS. Potem objąłem stanowisko dyrektora wykonawczego, następnie dyrektora sportowego. Od czerwca zeszłego roku, aż do samych Igrzysk w Soczi byłem trenerem kadry narodowej w kombinacji norweskiej - opowiada nowy prezydent rosyjskiej federacji.

Jakie cele stawia Dubrovski przed rosyjskimi skoczkami?

- Krok po kroku powinniśmy zbliżać się do światowej czołówki, zobaczymy. Lepsze wyniki zapewnią zawodnikom motywację i poprawią wiarę w siebie, co z kolei pomoże osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Czas pokaże, jak daleko nam jeszcze do tego celu. Na chwilę obecną uważam, że naszym głównym celem na najbliższy sezon jest regularne plasowanie się w czołowej dziesiątce konkursów indywidualnych i szóstce w konkursie drużynowym, zarówno podczas zawodów pucharu świata jak i Mistrzostw Świata w Falun. Ale to są zaledwie moje oczekiwania, nasz nowy sztab szkoleniowy z Zupanem i Chizowem w kadrze A, oraz Jiroutkiem i Chicherinem w kadrze B nie wypowiadał się jeszcze na temat zakładanych celów. Obydwie kadry rozpoczęły już przygotowania do sezonu letniego przed pierwszymi zawodami pucharu kontynentalnego w Kranj i wspólnie trenują w Czajkowskim, potem od 21 czerwca w Tagile - zdradza Dubrovski

Miniona zima stała w Rosji pod znakiem największej w historii tego kraju zimowej imprezy sportowej. Dubrovski przekonuje o wielkim znaczeniu igrzysk w Soczi w kontekście wzrostu zainteresowania skokami w tym kraju oraz organizacji przyszłych imprez sportowych.

- Oczywiście było to wydarzenie bardzo ważne dla całego kraju, szczególnie biorąc pod uwagę, że zaczynaliśmy od całkowitego zera oraz sytuację pogodową (dodatnie temperatury, problemy z zaśnieżeniem i utrzymaniem obiektów). A wszystko bez wystarczającego doświadczenia na polu organizacji wielkich międzynarodowych imprez narciarskich – mówię tu zarówno o ochronie, logistyce, transporcie czy choćby zasobach ludzkich. Nie ma wątpliwości, że Igrzyska w Soczi znacznie wpłynęły na popularność skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Rosji. Nie udało mi się na przykład zakupić biletów wstępu dla znajomych, wszystkie zostały sprzedane, a większość publiczności stanowili Rosjanie. Mam nadzieje, że Igrzyska pomogą nam również zaangażować w sport młode pokolenia, szczególnie, że mamy teraz wspaniałe obiekty treningowe w kraju. Zrobię co w mojej mocy, aby nasz sport rozwijał się nadal w miejscach tradycyjnie związanych z narciarstwem klasycznym.


Adrian Dworakowski, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (2214) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).