Kolejny milion na skocznie w Wiśle (aktualizacja)

 • 2014-06-23 20:41

Od końca kwietnia trwają prace przy budowie nowych skoczni narciarskich w Wiśle Centrum, na których swoją karierę zaczynał m.in. Adam Małysz. Póki co stare, zdewastowane obiekty, na miejscu których powstaną nowe skocznie zostały w całości rozebrane. Wydaje się, że problemy finansowe, które o rok opóźniły rozpoczęcie prac zostały na dobre zażegnane. Radni Sejmiku Śląskiego uchwalili dziś zmiany w budżecie województwa, dzięki czemu wygospodarowano dodatkowe 1,03 mln zł.z przeznaczeniem na powstanie nowoczesnego kompleksu.

Województwo już wcześniej przekazało Wiśle milion złotych. Całkowity koszt budowy wyniesie 3 miliony, a pozostałą część kwoty ma dopłacić, zgodnie z ubiegłoroczną obietnicą Ministerstwo Sportu.

- Dzięki opisanemu montażowi finansowemu właściciel obiektów, Miasto Wisła, zapłaci za ich budowę ZERO złotych! Fantastyczny interes oraz powód do radości, a także wdzięczności dla budżetów województwa oraz państwa - powiedział portalowi ox.pl radny Sejmiku Śląskiego, Janusz Buzek.

Planowane obiekty mają być skoczniami HS-10, HS-20 i HS-40. Buzek zwraca uwagę na ogromną rolę, jaką odegrają w kontekście dalszego rozwoju skoków w Beskidach.

- Można powiedzieć, że realizacja zadania ma kluczowe znaczenie w skali krajowego rozwoju dyscypliny skoków narciarskich. Po zakończeniu remontu obiekty będą posiadać certyfikat FIS dla małych skoczni, który w Polsce posiada jedynie kompleks w Zakopanem. Do Wisły będą mogły powrócić międzynarodowe zawody młodych skoczków narciarskich. Realizacja zadania wyeliminuje większość problemów z jakimi borykają się trenerzy i adepci skoków narciarskich w Beskidach. Wśród spodziewanych efektów wymienić należy również wzrost ilości dzieci chcących rozpocząć treningi, podniesienie poziomu procesu szkoleniowego, a także spadek ponoszonych kosztów na szkolenie - wylicza radny.

***

Wypowiedź radnego, Janusza Buzka dla portalu ox.pl sprostował burmistrz Wisły, Jan Poloczek:

"Radny Sejmiku Pan Janusz Buzek wprowadza opinię publiczną w błąd, mówiąc m.in. na łamach portalu OX.PL, że Wisła zapłaci za budowę skoczni zero złotych. Podaje również nieprecyzyjnie kwoty, gdyż Wisła otrzyma z dotacji z województwa równo dwa miliony złotych, a z Ministerstwa Sportu 988 tysięcy złotych," powiedział burmistrz Wisły i wylicza wydatki miasta związane z inwestycją:
- 80.761,80 zł – wykup prawa użytkowania wieczystego działki (715 metrów),
- 9.840 zł – opracowanie dokumentacji projektowej systemu zraszania,
- 44.280 zł – opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej,
- 980 zł miesięcznie za dzierżawę działki od PKP.


Adrian Dworakowski, źródło: ox.pl/materiały prasowe Miasta Wisła
oglądalność: (3964) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).