Rząd wspomoże Finów

 • 2014-06-27 19:21

Fińskie Ministerstwo Sportu postanowiło wesprzeć reprezentantów sportów zimowych. W gronie sportowców, którzy otrzymają pomoc, znalazło się pięciu skoczków i jedna skoczkini. Łączna kwota, która zostanie podzielona na poszczególne grupy to 500 000 Euro.

Taką decyzję potwierdziła dziś fińska minister - Pia Viitanen. Stypendia zostaną wręczone sportowcom, z którymi Finlandia wiąże największe nadzieje medalowe na imprezach najwyższej rangi w ciągu kilku najbliższych lat. Wsparcie rządu ma zapewnić im spokojne i bezpieczne przygotowanie do kolejnych zawodów. W gronie ponad 50 osób znaleźli się również przedstawiciele skoków narciarskich.

Fiński rząd postanowił utworzyć trzy grupy, których członkowie otrzymają kolejno 20.000, 10.000 oraz 5.000 Euro. Są to specjaliści od takich dyscyplin jak: biathlon, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, freestyle, snowboard, łyżwiarstwo szybkie, łyżwiarstwo figurowe, kombinacja norweska oraz skoki narciarskie.

Dofinansowanie w postaci 10.000 Euro otrzymają: Janne Ahonen, Lauri Asikainen, Anssi Koivuranta, Jarkko Maeaettae oraz Julia Kykkaenen. Dodatkowo kwotę 5.000 Euro otrzyma Ville Larinto.

Reprezentacja Finlandii pod wodzą nowych szkoleniowców przebywa obecnie na zgrupowaniu w Lahti.


Dominik Formela, źródło: yle.fi
oglądalność: (3265) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Zwei weteran

  http://www.skijumpingrus.ru/_/53/Kubok_Russia_Lady_Results_2_Round_Jump_28.06.2014.pdf
  Wyniki konkursu kobiet
  Zdjęcie podium panów
  http://www.skijumpingrus.ru/data/news/prepic_2336.jpg/610_pic_2336.jpg

 • Zwei weteran
  Puchar Rosji

  http://www.skijumpingrus.ru/_/53/Kubok_Russia_Men_Results_2_Round_Jump_28.06.2014.pdf
  Wyniki pierwszego konkursu, Maksimoczkin wygrał.

 • Kolos profesor

  Czy Ahonen faktycznie tak cienko przędzie że potrzebuje rządowego stypendium?? Trudno mówić o jakiś perspektywach i nadziejach w kontekście Janne Ahonena...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).