Apoloniusz Tajner Prezesem PZN przez najbliższe cztery lata

 • 2014-06-28 19:20

Delegaci zebrani w Krakowie na Walnym Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym Polskiego Związku Narciarskiego zadecydowali w głosowaniu o ponownym wyborze Apoloniusza Tajnera na Prezesa PZN. Znamy też nowych członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej - czytamy na stronie PZN.pl.

77 delegatów z całej Polski zebrało się dziś w krakowskim hotelu Park Inn. Zjazd rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej upamiętnieniu zmarłych działaczy oraz sportowców w ostatnich czterech latach działalności związku. Później Apoloniusz Tajner przedstawił sprawozdanie Prezesa Zarządu PZN za lata 2010-2014. W swoim przemówieniu Prezes PZN skupił się na omówieniu struktury i działalności PZN w danym okresie oraz przedstawił najważniejsze sukcesy sportowe polskich narciarzy w minionym czteroleciu. Podziękował wszystkim osobom współpracującym z Polskim Związkiem Narciarskim. Zaprezentował także krótki film pokazujący medalistów Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014. Przedstawiono także sprawozdanie z działalności finansowej PZN oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej PZN.

Głos zabierali specjalnie zaproszeni goście, między innymi Poseł na Sejm RP Ireneusz Raś oraz burmistrzowie Zakopanego - Janusz Majcher oraz Szczyrku - Wojciech Bydliński.

Podczas Walnego Zjazdu wręczono także tytuły Członka Honorowego PZN. Odznaczenie otrzymali Julian Gozdowski, Edward Budny oraz nieobecny na Zjeździe Andrzej Kram (odznaczenie wręczone na ręce Pani Alicji Kolonko). Tytuły Członka Honorowego PZN wręczali Prezes PZN Apoloniusz Tajner oraz Wiceprezes PZN Leszek Krzeszowiak. Walny Zjazd zadecydował także, że kolejnymi osobami nagrodzonymi tytułem Członka Honorowego PZN będą działacze niezwykle zasłużeni dla polskiego narciarstwa: Leszek Krzeszowiak i Stanisław Nahajowski.

Do walki o fotel prezesa PZN zgłosił się tylko jeden kandydat: pełniący tę funkcję od 2. lutego 2006 roku Apoloniusz Tajner. W głosowaniu otrzymał głosów 68 za przy 6 przeciw i 3 nieważnych. Zatem przez kolejne cztery lata będzie pełnił funkcję Prezesa Związku.

Członkami Zarządu PZN zostali:

1. SOCHA Teresa
2. GAZUREK Mirosław
3. WĄSOWICZ Andrzej
4. WUWER Zbigniew
5. KOZAK Andrzej
6. KOWAL Jan
7. GAJEWSKI Wojciech
8. MAJCHER Grzegorz
9. WŁODYGA Jacek

W skład Komisji Rewizyjnej weszli:

1. TWARDOCH Maria
2. KILIAN Kazimierz
3. BRAJA Jan
4. NAHAJOWSKI Stanisław
5. WASYLKOWSKI Maciej

Fotogaleria z wydarzenia dostępna jest na www.pzn.pl


Alicja Kosman, źródło: www.pzn.pl
oglądalność: (5615) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tim doświadczony
  Emil

  Polo musi przede wszystkim się skupić na stworzeniu młodym skoczkiniom zwłasza takim jak Karpiel, Twardosz dobrych warunków rozwoju. Mógłby znaleść w końcu większe finansowanie kombinatorom i młodym adeptom skoków bo wbrew pozorom nie jest z tym różowo. Powinien również wspierać wytyczanie nowych tras w biegach narciarskich i do nartorolek.

 • EmiI profesor
  @starysceptyk

  Akurat bajanie i wygodne życie to są najmniejsze wady Tajnera, ale wiele już zostało powiedziane na ten temat, nie ma co się powtarzać, i dotyczą innych dyscyplin a to forum o skokach.

 • bardzostarysceptyk profesor
  Kris

  Bardzo znamienny komentarz. Niby z uśmiechem, ale to jest straszne.
  Każda pochwała osoby oficjalnej, publicznej, nie może być szczera. Szczera i uczciwa może być tylko krytyka.
  I to nie tylko ty tak masz, ja też. Jak ktoś krytykuje a nawet wyzywa, może być chamem, ale pisze co myśli. Jak chwali, to ile za to dostał ?

  Zdajesz sobie z konsekwencji takiej postawy w społeczeństwie ?

 • bardzostarysceptyk profesor

  Poldek bywa denerwujący, obiecuje gruszki na wierzbie, zapewne też suto się urządził pod względem finansowym, ale ma WYNIKI.
  Wyobraźmy sobie młodego, szczupłego, oszczędnego (pensja minimum krajowe) i akuratnego przewodniczącego jakiegoś związku sportowego, który wyników nie miał, nie ma i prawdopodobnie w najbliższym czasie mieć nie będzie. I nie ważne z jakiego powodu. I co mi po jego zaletach.

  Że sukcesy to nie jego zasługa ? W dużej mierze jednak jego. A że ma szczęście ? Szczęście sprzyja lepszym - podobno. Udało mu się stworzyć może nie system a zalążek systemu i to tylko w skokach. Ale to i tak więcej niż w innych dyscyplinach w Polsce.
  Przy takich sukcesach, przymknę oczy na wady.

 • dervish profesor

  Pogratulować wyboru. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Co by nie mówić bronią go wyniki z których jest rozliczany, a jeżeli są jakieś niedociągnięcia (gdzież ich nie ma) to sukcesy tak bardzo je przyćmiewają, że nie ma sensu ryzykować i szukać lepszego aby zastąpić to co jest bardzo dobre. A w końcu to kolejny mandat dostał nie z przydziału tylko w wyniku demokratycznej decyzji.

 • EmiI profesor
  @yyy

  Zawsze należy dążyć do ideału, który jest nieosiągalny. Na zasadzie nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej. Dlatego ja życzę nowemu/staremu prezesowi przede wszystkim lepszej polityki personalnej. A wtedy będzie już naprawdę blisko ideału.

 • ... początkujący
  lljj (*246.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Dalej przy KORYCIE? cóż każdy sądzi po sobie! I jeszcze jedno : trzeba było tchórzu startować w wyborach a nie pluć i obrażać w necie! Idź i powiedz to np. Jaśkowi Ziobrze cz Sylwii Jaśkowiec masz odwagę?!

 • EmiI profesor
  @pytak

  Widać dwie kadencje obowiązują od wybrania na pierwszą kadencję po wejściu ustawy w życie. Czyli Tajner pewnie będzie prezesem tą i następną kadencje.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).