ZIO 2022: Lwów także rezygnuje

 • 2014-06-30 13:48

Po szwedzkim Sztokholmie oraz polskim Krakowie, z wyścigu o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich wycofał się ukraiński Lwów. Powodem wycofania kandydatury jest oczywiście zła sytuacja polityczna na terenie naszych wschodnich sąsiadów.

Taką decyzję oficjalnie ogłoszono po poniedziałkowym spotkaniu premiera Ukrainy - Arsenija Jaceniuka z przewodniczącym MKOl - Thomasem Bachem. Lwów nie wycofuje się jednak całkowicie z planów o organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Ukraińcy zapowiadają, iż będą chcieli wziąć udział w rywalizacji o ZIO 2026.

Wobec tego, w walce o organizację ZIO 2022 pozostały zaledwie trzy miasta. Są to kazachskie Ałmaty, chiński Pekin oraz norweskie Oslo. Organizatora XXIV ZIO poznamy 31 lipca 2015 roku podczas 127. sesji MKOl w malezyjskim Kuala Lumpur.

Przypomnijmy, że w 2018 roku najlepszych zimowych sportowców świata gościć będzie południowokoreańskie Pyeongchang.


Dominik Formela, źródło: mtv.fi
oglądalność: (3495) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Oslo

  Jak ktoś wierzy że Oslo się wycofało to niech sobie wejdzie na stronkę MKOl.

  Gwarancje rządowe będą, przemawia za nimi też to że nie są w Azji. Trzy Igrzyska w Azji z rzędu to jest niemożliwe

 • Anonim początkujący
  Z braku możliwości...

  Pewnie z braku możliwości zabiorą Ałmaty, nawet nie dopuszczam możliwości, że Pekin, bo niestety przesunięcie czasowe może nie pozwolić nam obejrzeć niektórych konkurencji... (pamiętacie Puchar Świata w Sapporo). A Oslo... To takie powszednie i powiem szczerze wydaje mnie się, że nudne jak dla mnie.

 • EmiI profesor
  @znawca japońskiego

  Liczy się też klucz geograficzny. Kazachstan to mimo wszystko Azja a igrzyska w Azji będą i w 2018 r i 2020 r. Co do Oslo w referendum mieszkańcy powiedzieli "tak", dopiero w sondażach późniejszych, wyniki wskazywały że są na "nie", i problem u nich jest taki ze rząd waha się czy udzielić gwarancji pieniężnych.

 • anonim

  @mądry No jak nie?! @sno ma rację, redakcja się pomyliła. Było referendum, tak jak u nas i mieszkańcy Oslo powiedzieli nie! Bodaj 52% przeciwko. Czemu głupoty klepiesz?! I skąd masz pewność, że wygra? Według mnie wygrają Ałmaty, bo mają niewiele mniej "piniondzuf" od Chińczyków, więcej obiektów już gotowych, Pekin 2008 nie wyszło najlepiej ze względu na sytuację polityczną, a poza tym nawet gdyby Oslo kandydowało, to by nie miało zbyt dużo pieniędzy, a Kazachowie na obecną chwilę chyba mają więcej gotowych obiektów od Oslo. MKOl za nic ma renomę Oslo. Liczy się najbardziej stabilna kandydatura i według mnie są nią Ałmaty.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).