Adam Małysz mistrzem Polski! (pełne wyniki)

 • 2003-12-26 13:48
Zakopane to dziś narciarska stolica Polski. Pod Tatrami panuje prawdziwa, zimowa aura. Temperatura powietrza waha się w granicach od (-4) do (-2) stopnia Celsjusza. Zawodników, którzy przybyli dzisiaj na skocznie K120 zaskoczyło jedno: brak wiatru, który do tej pory był prawdziwym utrapieniem organizatorów zawodów i skoczków startujących w Pucharze Świata.

Po serii treningowej i próbnej, o godzinie 12.00, zgodnie z planem, rozpoczął się konkurs o Mistrzostwo Polski. Startowało 60 zawodników. W tym gronie można było dopatrzeć sie kilku nazwisk słowackich, rumuńskich, ukraińskich. Zabrakło na liście Janka Ciapały, młodego, wielce obiecującego juniora z kadry B. Należy zaznaczyć, że w obu seriach startowano z 14. belki.

Adam Małysz jest najlepszym skoczkiem w kraju. Tu nie było żadnych niespodzianek. Już w pierwszej serii poszybował najdalej i uzyskał bardzo dobrą odległość - 130,5 m.

Drugie miejsce po I serii zajął Wojciech Tajner - wynik 126,5 m. Skok krótszy o 2 metry oddał Tonio Tajner i uplasował się na trzeciej pozycji. Dobrze spisał się podopieczny trenera Petera Schlanka, Martin Mesik, który wylądował na 123,5 m., osiągając taką samą odległość, jak Krystian Długopolski.

Martwi postawa Marcina Bachledy, który za niezłą pod względem odległości próbę 119m uzyskał noty w granicach 16 pkt, a więc był to skok stylowo słaby. W rezultacie Marcin zajał dalsza pozycję po I serii. Przedstawiamy pierwsze, nieoficjalne rezultaty najlepszych, dziewięciu zawodników po pierwszej serii skoków:
1. Adam Malysz - 130,5m
2. Wojciech Tajner - 126,0m
3. Tomisław Tajner - 124,5m
4. Krystian Dlugopolski - 123,5m
4. Martin Mesik - 123,5m
6. Mateusz Rutkowski - 122m
7. Wojciech Skupień - 120,5m
8. Robert Mateja - 120m
9. Marcin Bachleda - 119,0m

Seria druga:
W drugiej serii Adam Małysz potwierdził, że nie ma sobie równych. Skoczył na odległość 127,5 m, najdalej z całej stawki zawodników, wyprzedził wszystkich i zajął ostatecznie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. O dużym sukcesie mogą mówić trenerzy kadry B - Heinz Kuttin i Łukasz Kruczek. Dwaj ich podopieczni - Wojciech Tajner i junior Mateusz Rutkowski - stanęli na podium. Wojciech Tajner uzyskał w drugiej serii odległość 124 m, natomiast Mateusz Rutkowski 126 m i jego strata punktowa do starszego kolegi wyniosła tylko 4,1 pkt. Czwarte miejsce zajął Tonio Tajner, który wylądował na 121 m. Na piątej pozycji uplasował się podopieczny trenera Zbigniewa Klimowskiego - Krystian Długopolski, natomiast szóste miejsce zajął utalentowany junior młodszy - piętnastoletni Dawid Kowal.

Znamy już chyba odpowiedź na pytanie, kto będzie tym trzecim zawodnikiem, który uzupełni naszą ekipę na 52. Turniej Czterech Skoczni. Prawdopodobnie nie jest to junior Mateusz Rutkowski, o którego udziale w PŚ negatywnie wypowiadali się zarówno Heinz Kuttin, jak i Łukasz Kruczek. Kto zajmie owo trzecie miejsce? Na razie poczekajmy na oficjalną wypowiedź trenera Apoloniusza Tajnera.

1. Adam Malysz - 130,5m; 131,5m 272,6pkt
2. Wojciech Tajner - 126,0m; 124m 250 pkt
3. Mateusz Rutkowski - 122m; 126m 244,9 pkt
4. Tomisław Tajner - 124,5m; 121m 238,9 pkt
5. Krystian Długopolski - 123,5m; 120m 237,3 pkt
6. Dawid Kowal - 121m; 122m 235,4 pkt
7. Martin Mesik - 123,5m; 120,5m 232,2 pkt
8. Robert Mateja - 120m; 121m 230,3 pkt
9. Wojciech Skupień - 120,5m; 121m 227,7 pkt
10. Tomasz Pochwała - 121m; 117,5m 223,8 pkt
11. Grzegorz Śliwka - 118,5m; 120m 222,3 pkt
12. Marcin Bachleda - 119m; 121m 221,5 pkt


Zobacz pełne wyniki Mistrzostw Polski...»

Jaala&Annia&tad, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5283) komentarze: (83)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  A nie mówiłem. Nie taki Mateja dobry. Choć życzyłem mu jak najlepiej. A coś czuje, że Tonia zastąpi inny z klanu Tajnerów.

 • anonim

  o Malysz pierwszy!! a to ci niespodzianka

 • anonim
  trdh

  ale dałny

 • anonim

  Niespodzianka. Chyba sobie żartujesz?!

 • Adi.P. początkujący

  Wojtek Tajner skacze dobrze od początku sezonu.

 • Kibic początkujący
  Trener

  najwyższy czas żeby trener wykonał właściwe posunięcie (dał szansę innym)

 • skoczek początkujący

  pewnie predkosc na progu maja 95km/h jesli wszyscy do 120 dolatuja

 • WrednySkin początkujący
  Wynik Małysza

  Jeśli Adam skacze tylko 4 metry dalej od Wojtka Skupnia, to nie jest to "bardzo dobra odległość". Niestety.

 • anonim

  Wygrał Małysz.Drugi Wojciech Tajner .Trzeci M.Rutkowski lub Tonio Tajner.

 • anonim

  Sorry WrednySkin ,ale Małysz skoczył 10 m dalej od Wojciecha Skupienia.

 • anonim
  SPOX

  wkoncu cos sie ruszylo w polskich skokach hehe

 • WrednySkin początkujący
  @???

  Sorry "Niewiadomokto" ale ja pisałem komentarz po pierwszej serii

 • WrednySkin początkujący
  Sorry, pomyłeczka

  Oczywiście, to ja sie pomyliłem, chodziło o Wojtka TAJNERA. Tym gorzej dla Adama.

 • skoczek początkujący

  jest no to moze Rutkowski pojedzie !! :D

 • Ewka początkujący
  Dociekliwa

  A czy mozna sie dowiedzieć ,z której belki skakali? Bo na wtorkowym treningu z 8 i 9, tu cos pisaliście, ze na dzisiejszym treningu 13-14. to wielka różnica. Ciężko bez tego ocenic poziom Mistrza, choc widac, że jest najwyższy wśród startujących, ale czy mozna sie z tego cieszyć?

 • anonim

  kiedy beda pelne wyniki??

 • małyszomanka początkujący

  No cóż bez sensacji jeżeli chodzi o wygraną, ale przewaga nie jest przytłaczająca. Jeszcze nie ma błysku, niestety. Może Adam za bardzo obciążony tą nadziewaną kaczką.

 • małyszomanka początkujący
  @Ewka

  Podczas trningu były znakomite warunki, a teraz podobno wiatr w plecy, dlatego podwyższono belki. Ich wysokość zależy przecież od warunków i nie zawsze da się to porównać.

 • anonim

  Z tego co wiem 1. Małysz 2. W. Tajner 3. M.Rutkowski

 • tad redaktor
  belka startowa

  W drugiej serii skakali z 14-tej belki startowej, w pierwszej chyba z tej samej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).