Roland Müller wygrywa w Engelbergu!

 • 2003-12-27 23:37
Dzisiejsza zmiana planów, dotycząca zorganizowania dodatkowych zawodów Pucharu Kontynentalnego, w niczym nie przeszkodziła Rolandowi Müllerowi z Austrii, który triumfował nad drugim w klasyfikacji Stefanem Kaiserem. Najlepszym z naszych reprezentantów okazał sie Krystian Długopolski zajmując 12 miejsce...

Rozegranie dodatkowych, niezaplanowanych w kalendarzu zawodów Pucharu Kontynentalnego miała być rekompensatą za odwołanie z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych konkursów w Kuusamo i Libercu. Nagła zmiana planów pozwoliła jednak dotrzeć naszej ekipie na czas do Engelbergu. Na skoczni "Titlis" pojawili się: Krystian Długopolski, Wojciech Skupień oraz juniorzy Kamil Stoch i Mateusz Rutkowski.

W pierwszej serii konkursu najdalej skoczył Roland Müller z Austrii (130,5 m), pokonał wczorajszego zwycięzcę Christiana Nagillera (128 m) oraz Niemca Ferdinanda Badera (126,5 m). Na 4 miejscu po pierwszej serii plasował się Stefan Kaiser (125 m). Najlepszy z Polaków, Krystian Długopolski, po skoku na odległość 121 metrów zajmował wysokie 5 miejsce. Zawiedli pozostali nasi reprezentanci, którzy nie zmieścili się w finałowej serii konkursu - Wojciech Skupień był 38 (108 m), Mateusz Rutkowski w którym pokładaliśmy największe nadzieje po sukcesie w Mistrzostwach Polski uplasował się dopiero na 41 pozycji (108,5 m), natomiast Kamil Stoch za skok na odległość 105 metrów zajął ostatecznie 47 miejsce.

W serii finałowej zawodnicy uzyskiwali znacznie krótsze odległości. Roland Müller skoczył zaledwie 108,5 metrów, jednak przewaga z pierwszej serii pozwoliła mu dzisiaj odnieść triumf. Również słabiej niż w pierwszej serii spisał się Stefan Kaiser (114,5 m) ale przegrał ze zwycięzcą zaledwie o 0,1 pkt. Trzecie miejsce po pierwszej serii obronił Ferdinand Bader, jednak jego skok był również o wiele krótszy niż pierwszy (109 m). Na dalszych miejscach uplasowali się Toni Nieminen (115,5 i 121,5 m) oraz wczorajszy zwycięzca Christian Nagiller, który w drugiej serii po skoku na odległość 106,5 metrów nie utrzymał wysokiej - drugiej lokaty, którą zajmował po pierwszej rundzie. Również krócej skoczył Krystian Długopolski - 105 metrów - przez co spadł ostatecznie w klasyfikacji na 12 miejsce.

Swoją dominację w dzisiejszym konkursie udowodnili Austriacy, aż 5 zawodników znalazło się w pierwszej 10 - tce konkursu. W Engelbergu w przeciwieństwie do Norwegów startowali także Finowie, jednak z dobrej strony pokazali się tylko Toni Nieminen (4) oraz Juha-Matti Ruuskanen (6), natomiast pozostali nie zakwalifikowali się do finału: Harri Olli (37), Lauri Hakola (39) a jeszcze słabiej Janne Ylijaervi (42) i próbujący odnaleźć formę sprzed kilku sezonów Ville Kantee (59). Kolejny sukces odniósł reprezentant Chin Yang Li, po tym jak w St. Moritz uplasował się na 26 pozycji, dzisiaj był 15 po dwóch równych skokach na odległość 113 metrów. Niestety jego pozostali koledzy z drużyny nie wzięli udziału w serii finałowej.

Z kolei martwi słabszy występ pozostałych naszych reprezentantów. Poza Krystianem Długopolskim żadnemu z Polaków nie udało się zakwalifikować do serii finałowej. Największe nadzieje pokładaliśmy z pewnością w Mateuszu Rutkowskim, który jest świeżo upieczonym brązowym medalistą Mistrzostw Polski. Pewnym usprawiedliwieniem niech będzie fakt, że skoczkowie o organizacji dzisiejszych zawodów dowiedzieli się w ostatniej chwili, gdyż decyzja o dodatkowym konkursie została podjęta gdy byli oni w drodze do Engelbergu. Miejmy nadzieję, że jutro start naszych reprezentantów będzie bardziej udany niż dzisiaj.

Dzisiejszy konkurs odbywał się w trudnych warunkach, wiał silny wiatr, przez co wyniki uzyskiwane przez zawodników były po części loteryjne. Trener kadry B Austriackich skoczków, Alex Pointner, powiedział po zawodach: "To były skoki w trudnych warunkach, zawodnikom przeszkadzały silne podmuchy wiatru. Na szczególnie silny, tylny wiatr trafił Wolfgang Loitzl, który po pierwszej serii był dopiero 29. W serii finałowej wiatr wzmógł się jeszcze bardziej..."

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego po zawodach w Engelbergu nastapiły pewne zmiany. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu na czele znajduje sie Rolland Müller mając 210 punktów na koncie. Drugie miejsce zajmuje Norweg Lars Bystoel, jednak nie weźmie on udziału w kolejnych zawodach Pucharu Kontynentalnego. Kolejne pozycje zajmują Austriacy: Wolfgang Loitzl (195 pkt), Stefan Kaiser (178 pkt), Balthasar Schneider (149 pkt) oraz Christian Nagiller (145 pkt).

Jutro czeka nas kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Plan zawodów przedstawia się podobnie jak dzisiaj, o 19.15 odbędzie się seria próbna, następnie o 20 konkurs główny. Zapraszamy na relację z Engelbergu do serwisu Skijumping.pl...

Zobacz pełne wyniki zawodów...

Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Kontynentalnego...

witeck, źródło: www.sportsplanet.at
oglądalność: (3407) komentarze: (29)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  szybciej

  czekkkkkkkkkkkkkkkkaaaaaaaaaammmm

 • anonim
  pytanie do redakcji

  około której będą te wyniki

 • anonim

  Roland Mueller triumfatorem pierwszego konkursu e Engelbergu? To dość duża niespodzianka.

 • anonim
  bez polaków , szkoda

  Szkoda że polacy nie zdążyli dojechać ,ale takich decyzji nie powinno się podejmować dopóki wszystkie zgłoszone drużyny nie dojadą na miejsce.Mojm zdaniem niektórzy z polaków np. Rutkowski, Skupien ,Stoch może Ciapała mieli szanse na zdobycie ponktów w pucharze kontynentalny .Mam nadziej że polacy dojadą na jutrzejsze zawody i zajmą wysokie pozycje .

 • witeck początkujący
  @ skij

  skij jak tylko do nas dotrą... :-) na pewno wkrótce...

 • anonim

  Roland Mueller triumfatorem pierwszego konkursu e Engelbergu? To dość duża niespodzianka.

 • anonim
  ostatnie pytanie

  będą wyniki do 23:30

 • anonim
  Polacy

  http://www.fis-ski.com/pdf/2004/JP/3151/3151RLT.pdf

  A tu są rezultaty treningu i są w nich polacy

 • anonim
  nara

  bo dziś wyników chyba nie zobaczymy

 • abc początkujący

  No to nam PZN zrobił niespodziankę. Sorry!

 • anonim
  Polacy

  A jutro zamiast Stocha będzie skakał Styrczula, widocznie Stoch dziś słabo [ ... ]

 • anonim
  skakali nasi w konkursie?

  skakali nasi w konkursie czy nie? Nie bardzo pojmuję tego newsa. Dojechali na treningi a co z samymi zawodami?

 • anonim
  wyniki:)

  http://www.fis-ski.com/pdf/2004/JP/3074/3074SLR1.pdf
  Jak ktoś chce wyniki to moze odejmować punkty zdobyte do tej pory od punktów w II kolumnie:)

 • anonim
  szybciej

  czekam na wyniki szybciej. streszczać się,dalej

 • witeck początkujący
  @ hop siup

  hop siup - Polacy, wbrew wcześniejszym doniesieniom, dojechali jednak na zawody, ale nie posiadamy w tej chwili pełnych wyników konkursu a co za tym idzie miejsc i odległośći zajmowanych przez naszych reprezentantów.
  Podajemy zatem na razie wyniki uzyskiwane przez Polaków na treningach poprzedzających konkurs główny...
  Pozdrawiam!

 • anonim
  Polacy raz jeszcze

  Przepraszam że tak spamuje komentarze, ale z moich obliczeń wynika ze Długopolski był 12, a reszta się nie zakwalifikowała do 30 :(

 • abc początkujący
  Krystian

  Wychodzi na to, że wariacką jazdę na konkurs zniósł najlepiej Krystian. Ciekaw jestem co czuli chłopaki jak w trasie dowiedzieli się, że będą skakać z marszu?

 • anonim

  No to bedzie tłumacznie ze zmęczeni bo na ostatnią chwile przyjechali itd

 • anonim

  Tak według mnie przedstawia się pierwsza dziesiątka: 1.Mueller 2.Kaiser 3.Bader 4.Nieminem 5.Nagiller 6.Ruuskanen 7.Okabe 8.Norcic 9.Loitzl 10.Schneider

 • anonim

  Długopolski 12. (121/105),
  Skupień 38.(108),
  Rutkowski 41. (108,5),
  Stoch 47. [ ... ]

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).