USA: Życiowy sukces Friberga, Jerome po raz drugi

 • 2014-08-04 13:48

Drugi dzień rywalizacji o tytuł letniego mistrza Stanów Zjednoczonych przyniósł sporą niespodziankę. Pierwszy raz najlepszy w krajowym czempionacie okazał się Christian Friberg. Na dużej skoczni w Park City, wśród pań triumfowała Jessica Jerome.

Niespełna 20-letni Christian Friberg nie dał żadnych szans swoim kolegom z kadry. Jego wyniki na olimpijskiej skoczni HS 134 to 130 metrów oraz 126,5 metra. Do walki o zwycięstwo włączył się jedynie Matthew Rowley. Startujący gościnnie Kanadyjczyk, w pierwszej serii doleciał do 130. metra, ale podparty skok w finale na odległość 135,5 metra, spowodował sporą stratę punktową do triumfatora. Srebrny medal wywalczył Nicholas Alexander. Dwukrotny olimpijczyk skoczył 127 i 126 metrów. Brąz trafił do Kevina Bicknera. 17-latek uzyskał 124,5 metra oraz 123 metry.

Pełne wyniki konkursu mężczyzn dostępne są >>>TUTAJ<<<

Podobnie jak w sobotę, także w niedzielę w konkursie kobiet bezkonkurencyjna była Jessica Jerome. 27-latka skoczyła 121,5 oraz 122,5 metra. Na drugim stopniu podium stanęła Nita Englund (114,5 oraz 114 metrów), a czołową trójkę uzupełniła Tara Geraghty-Moats (111 oraz 113,5 metra). Na starcie nie pojawiła się Sarah Hendrickson, która wciąż oszczędza kontuzjowane przed rokiem kolano.

Pełne wyniki konkursu kobiet dostępne są >>>TUTAJ<<<


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2626) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  Zawodnik USA - Kadra młodzieżowa

  Christian FRIBERG w PŚ - ur.8.09.1994:

  W PŚ i LGP nie startował


  Ch.Friberg w PK:

  2011/2012 - 104 miejsce - 13 pkt - 4 USA
  2012/2013 - bez pkt PK
  2013/2014 - bez pkt PK


  Ch.Friberg w letnim PK:

  2012 - bez pkt LPK
  2013 - nie startował


  Ch.Friberg w FIS Cup:

  2011/2012 - 160 miejsce - 27 pkt - 10 USA
  2012/2013 ... 76 miejsce - 69 pkt ... 6
  2013/2014 ... 79 miejsce - 79 pkt ... 6
  2014/2015 ... 23 miejsce - 53 pkt ... 1 - po 4 konkursach

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).