FC Pań w Hinterzarten: 15-latka bezkonkurencyjna

• 2014-08-09 21:53

Zwycięstwem Gianiny Ernst zakończył się sobotni konkurs z cyklu FIS Cup Pań w niemieckim Hinterzarten. Lepsza z Polek - Magdalena Pałasz, zajęła 12. miejsce. Na starcie pojawiły się zaledwie 22 skoczkinie.

Najmłodsza uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi dopięła swego. Po trzeciej i drugiej pozycji w Villach, dziś w Hinterzarten była zdecydowanie górą. Niespełna 16-letnia skoczkini pochodząca ze Szwajcarii, uzyskała 97,5 oraz 98,5 metra. Na drugim stopniu podium stanęła Carina Vogt. Złota medalistka ZIO dwukrotnie lądowała na linii oznaczającej punkt konstrukcyjny, a więc na 95. metrze. Powracająca po kontuzji 22-latka, do swojej młodszej koleżanki z kadry straciła 15,5 pkt. Skład podium uzupełniła Chiara Hoelzl z Austrii. Medalistka Mistrzostw Świata z Val di Fiemme skoczyła 94,5 metra oraz 95 metrów.

Polki nie nawiązały walki z czołówką. Magdalena Pałasz (87,5 metra oraz 85,5 metra) zajęła 12. miejsce, natomiast młodsza Joanna Szwab (dwukrotnie 70,5 metra), została sklasyfikowana na 18. pozycji.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Katharina Althaus (245 punktów) przed Gianiną Ernst (240 punktów) i Ursą Bogataj (112 punktów). Kolejny konkurs już jutro.