Kadra juniorów rezygnuje ze startu w Kuopio

 • 2014-08-14 07:45

Kadra polskich juniorów nie weźmie udziału w zawodach FIS Cup w Kuopio (14-15 sierpnia). W najbliższych dniach podopieczni Roberta Matei będą trenowali w kraju.

- Ten tydzień mamy troszkę wolniejszy, bo planujemy tylko jeden trening na obiekcie w Szczyrku, który zrealizujemy w środę. Poza tym chłopcy mają rozpisany plan treningowy i trenują na miejscu w domach. Z kolei w przyszłym tygodniu odbędziemy zgrupowanie w Zakopanem – mówi trener Robert Mateja.

Kolejne zawody z udziałem naszych juniorów to konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego, które odbędą się 29 i 30 sierpnia w czeskim Frensztacie. - Przed tymi zawodami zrobimy eliminacje krajowe, ponieważ w grę wchodzą również chłopcy spoza kadry, tacy jak: Andrzej Zapotoczny czy Grzesiek Miętus. Wybierzemy sześciu najlepszych, żeby wystartować tam w silnym składzie, ponieważ kadra Maćka Maciusiaka leci na konkursy do Japonii – dodaje Mateja.

Warto wspomnieć, że kadra juniorów bardzo dobrze spisuje się w zawodach FIS Cup 2014/2015. Nasi skoczkowie trzy razy stanęli na podium, a w klasyfikacji generalnej aż czterech z nich plasuje się w czołowej dziesiątce.


Katarzyna Skoczek, źródło: pzn.pl
oglądalność: (2520) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dervish profesor

  "Konto Wolnego i Żyły w rankingu CRL już się nie zwiększy"

  Nie wziąłem pod uwagę, że Wolny będzie miał szansę w PK w Kuopio więc jest duże prawdopodobieństwo, ze w Finlandii zapewni sobie odpowiednia ilość punktów i występ w PK we Frenstacie nie będzie już istotny. Oby tak sie stało.

 • dervish profesor

  Z tego wynika, ze nasz sztab ignoruje walkę o zwiększenie limitu w następnym periodzie PŚ. Konto Wolnego i Żyły w rankingu CRL już się nie zwiększy a to drastycznie zmniejszy ich szanse na zajęcie premiowanego miejsca. Obawiam się, ze podobna sytuacja zaistnieje w następnym periodzie i również odpuścimy walkę o 7 miejsce startowe w PŚ na starcie sezonu zimowego, a rywale (Słoweńcy ) nie pozostawiają takich spraw przypadkowi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).