LGP Pań w Ałmatach: Zwycięstwo Japonki

 • 2014-09-20 13:45

Niespodzianki nie było, Sara Takanashi pewnie wygrała inauguracyjny konkurs z cyklu Letniej Grand Prix Pań w kazachskich Ałmatach. Magdalena Pałasz w swoim debiucie zajęła 27. miejsce.

Dwukrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli utrzymuje kapitalną formę. 17-letnia Japonka pomimo krótszej długości najazdu od rywalek, uzyskała 101 metrów oraz 98,5 metra na obiekcie HS 106. Druga Irina Awwakumowa (95,5 metra oraz 94 metry), straciła do reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni aż 31,9 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna podopieczna Yataro Watase - Yuki Ito. 20-latka skoczyła 95 metrów oraz 92,5 metra.

O sporym pechu może mówić Maja Vtic. Słowenka jako jedyna dwukrotnie przekroczyła 100. metr, jednak w serii finałowej nie zdołała ustać skoku na 101. metr, przez co spadła z drugiej na 6. pozycję. Czwarty była Eva Logar (dwukrotnie 93 metry), a piąta Katharina Althaus (93,5 oraz 89,5 metra).

Magdalena Pałasz w swoim debiucie w damskiej edycji Letniej Grand Prix zajęła 27. miejsce. Polka oddała skoki na odległość 67 oraz 76 metrów.

Finałowy konkurs LGP Pań 2014 już jutro o godzinie 9:30 czasu polskiego. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna z udziałem 29 skoczkiń.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix Pań...»

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4065) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • EmiI profesor
  @IchBinDa

  I jeszcze bez dodanych punktów za belkę w II skoku. :) Trener zażyczył sobie zmiany i za krótko skoczyła. Sara dokonuje rzeczy niemożliwych, może dziś nie, ale pamiętam wygrany, jednoseryjny konkurs, po upadku, na K-90 i jeszcze przy największej ilości odjętych punktów za wiatr z całej stawki.

 • IchBinDa weteran

  31,9 punktu przewagi na skoczni normalnej - i to w erze przeliczników. Gdyby zawody odbywały się na skoczni dużej, Sara pewnie pobiłaby rekord Małysza w nokaucie.
  Brawa dla Awwakumowej za zwycięstwo w grupie ludzi. Brawa dla młodej Tichonowej za miejsce w dziewiątce. Szkoda Vtic, ale szczęśliwie nic się nie stało - każda kontuzja zawodniczki z czołówki ma katastrofalne skutki dla tej dycypliny.
  Magda lekko rozczarowała, ale przy dwóch równych skokach znalazłaby się co najwyżej miejsce wyżej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).