LGP Pań w Ałmatach: Takanashi nokautuje

 • 2014-09-21 12:10

Nie ma silnych na Sarę Takanashi. Japonka bawi się skokami, a przy tym po raz kolejny deklasuje wszystkie swoje rywalki. Magdalena Pałasz wywalczyła 23. pozycję.

Oznacza to, iż reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni w cuglach wygrała bardzo skromny cykl Letniej Grand Prix Pań 2014, składający się z zaledwie dwóch konkursów w Kazachstanie. Jest to trzeci letni sezon z rzędu, w którym Takanashi wygrywa klasyfikację generalną LGP Pań.

W dniu dzisiejszym, podopieczna Yataro Watase skoczyła 99 i 100 metrów. Jej przewaga nad drugą Kathariną Atlhaus (93,5 metra oraz 93 metry) wyniosła ponad 25 punktów. Dla 19-letniej Niemki jest to najlepszy rezultat w karierze. Na najniższym stopniu podium stanęła Maja Vtic. Słowenka oddała skoki na odległość 92,5 metra oraz 95 metrów.

Bardzo dobre rezultaty zanotowały Line Jahr i Sofja Tichonowa, który zakończyły rywalizację tuż za czołową trójką.

Jedyna Polka na starcie - Magdalena Pałasz, uzyskała 77 metrów oraz 79,5 metra. Dało jej to ostatecznie 23. pozycję, a więc najlepszą w karierze w zawodach tego typu.

Za tydzień w Trondheim odbędą się dwa konkursy, które wyłonią triumfatorkę Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki po I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix Pań...»

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3600) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • blundi początkujący
  Takanashi

  Zauważyłem w wynikach, że skakała z obniżonej belki, ale 3 na 4 skoki w tym GP nie osiągała 95% HS, więc nie miała za to dodawanych punktów.
  Gdyby nie to, przewaga byłaby jeszcze większa. . .


 • IchBinDa weteran
  dejw

  Mówię o przekroju całej kariery. Na IO zawiodła ogromnie, na MŚ w Val di Fiemme - może odrobinę, bo wtedy też dominowała, ale Hendrickson zgłaszała aspiracje do złota, więc nie było to wtedy aż takim zaskoczeniem.

 • dejw profesor
  @IchBinDa

  Na IO to nie był lekki zawód. To był olbrzymi zawód i gigantyczna sensacja. Ona nie tylko nie wygrała, mało tego, nie przywiozła nawet medalu.
  I wątpię żeby akurat wtedy miała dołek formy, skoro w ciągu całego sezonu we wszystkich konkursach była na podium, a nie wygrała tylko trzech. Tutaj raczej na bank zawiodła głowa.

 • Tim doświadczony
  Stinger

  Miejmy nadzieje, że Sarah Hendrickson rzeczywiście wróci do dobrej dyspozycji, bo Carina Vogt, Coline Mattel i Daniela Irascho chyba jeszcze nie powalczą o PŚ z Japonką...

 • IchBinDa weteran

  Dużo lepszy występ Magdy niż wczoraj, tym razem nie odstawała aż tak bardzo.
  Brawa dla Althaus za zwycięstwo w konkursie i generalce ludzi, brawa dla Vtic. Kolejny świetny występ młodej Tichonowej, Awwakumowej powoli wyrasta solidna ekipa. Co do samej Iriny - tak brutalnie zmaścić pierwszy skok wręcz nie wypada, ale brawa za atak w drugiej serii i obronę podium generalki.

 • Stinger profesor

  Wygrała i będzie wygrywać, raz na jakiś czas Japonka będzie 2 czy 3 a tak to non stop 1.

  Pałasz zdobyła punkty (trudno było nie zdobyć hehe) ale ważne że nie była ostatnia.

 • dejw profesor
  @Amy

  Tak.

  Co tu dużo mówić, Takanashi nie miała tu absolutnie żadnej konkurencji, różnica dwóch, trzech klas.
  Dobrze że na skocznie wróciły Austriaczki, może przez to rywalizacja w zimie będzie trochę większa.

 • dejw profesor
  @JankessPL

  Na ostatnim FIS Cupie była taka sama sytuacja.
  Jury pewnie doszło do wniosku że skoro skacze tak astronomiczna liczba zawodniczek to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zdyskwalifikowane skakały w rundzie finałowej.
  Magda rzeczywiście dziś skakała dużo lepiej niż wczoraj, ale znów przegrała z Indrackową (minimalnie ale jednak) oraz z Haralambie

 • JankessPL doświadczony
  Dziwna sytuacja

  Kykkanen i Enger zostały zdyskwalifikowane,a i tak skakały w 2 serii
  Ładnie Madzia Pałasz,pewne 23 miejsce,lepsze skoki niż wczoraj

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).