FIS Cup Pań w Rasnovie: Zwycięstwo Rumunki

• 2014-09-28 11:30

Daniela Vasilica Haralambie wygrała niedzielny konkurs z cyklu FIS Cup Pań. Najlepszy rezultat w karierze osiągnęła Kinga Rajda, która zamknęła czołową piątkę zawodów na obiekcie HS 71.

Dla najbardziej znanej Rumunki jest to najlepszy rezultat w karierze. 17-latka uzyskała 65 metrów oraz 62,5 metra. Na drugim stopniu podium stanęła wczorajsza triumfatorka - Ayaka Igarashi. Japonka skoczyła 64,5 oraz 63,5 metra, a z Haralambie przegrała o zaledwie 0,3 pkt. Po raz drugi z rzędu na trzeciej pozycji sklasyfikowana została Lisa Wiegele. Jedyna Austriaczka w stawce oddała skoki na odległość 63,5 oraz 63 metrów.

Najlepsze wyniki w życiu odnotowały dzisiaj Kinga Rajda (58,5 oraz 60,5 metra) i Anna Twardosz (56,5 metra oraz 59 metrów). Nasze juniorki zajęły kolejno 5. oraz 6. pozycję. Kamila Karpiel oraz Joanna Kil uplasowały się na odpowiednio 11. oraz 12. miejscu.

Finałowe zawody z cyklu FIS Cup Pań odbędą się dopiero pod koniec stycznia w tej samej miejscowości.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup Pań »

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3491) komentarze: (2)