LPK Pań w Trondheim: Takanashi zgodnie z planem

 • 2014-09-28 13:22

Tego lata na Sarę Takanashi nie było silnych. Po triumfie w Letniej Grand Prix Pań 2014, Japonka wygrała Letni Puchar Kontynentalny Pań 2014. Joanna Szwab nie awansowała do drugiej serii, natomiast Magdalena Pałasz nie pojawiła się na starcie.

Niespełna 18-letnia reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni po raz kolejny nie pozostawiła złudzeń rywalkom. 93,5 metra w pierwszej serii oraz kapitalny lot na odległość 105,5 metra w rundzie finałowej, zapewniły Japonce kolejne zwycięstwo w karierze. Druga była Sarah Hendrickson. Aktualna mistrzyni świata skoczyła 91,5 oraz 100,5 metra. Jej strata do Takanashi wyniosła 14 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęła brązowa medalistka z Soczi - Coline Mattel (91 metrów oraz 96,5 metra).

Magdalena Pałasz ostatecznie po upadku we wczorajszej serii próbnej, zrezygnowała ze startu w niedzielnych zawodach. Joanna Szwab zakończyła rywalizację na 32. pozycji.

Skromny cykl LPK Pań 2014 wygrała Sara Takanashi przed Sarą Hendrickson i Coline Mattel. Szwab z dwoma punktami na koncie, uplasowała się na ostatnim, 32. miejscu.

Był to ostatni konkurs kobiet w sezonie letnim 2014. Inauguracja Pucharu Świata Pań odbędzie się 5 grudnia w norweskim Lillehammer.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3174) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • IchBinDa weteran
  Waldeck

  Organizacja LGP to większe obciążenie dla organizatora - m. in. wyższe nagrody, większe wydatki na zakwaterowanie i transport, zwrot kosztów podróży. Do organizowania LGP i LPK nie zgłosił się prawie nikt, stąd takie kadłubowe cykle.

 • anonim

  Dlaczego nie można było nadać tym zawodom statusu LGP? Co stało na przeszkodzie? Cykl składający się z czterech konkursów wyglądałby jednak odrobinę poważniej niż z dwóch...

 • blundi początkujący

  Pałasz wczoraj upadła, jeśli były przeciwwskazania do startu, to logiczne, że nie startowała.
  Szwab - skacze już tyle lat, że powinno być lepiej.
  Ale zaczekajmy na zimę, ostatnia była całkiem udana, może taki jest plan.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).