LPK Pań w Trondheim: Takanashi zgodnie z planem

• 2014-09-28 13:22

Tego lata na Sarę Takanashi nie było silnych. Po triumfie w Letniej Grand Prix Pań 2014, Japonka wygrała Letni Puchar Kontynentalny Pań 2014. Joanna Szwab nie awansowała do drugiej serii, natomiast Magdalena Pałasz nie pojawiła się na starcie.

Niespełna 18-letnia reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni po raz kolejny nie pozostawiła złudzeń rywalkom. 93,5 metra w pierwszej serii oraz kapitalny lot na odległość 105,5 metra w rundzie finałowej, zapewniły Japonce kolejne zwycięstwo w karierze. Druga była Sarah Hendrickson. Aktualna mistrzyni świata skoczyła 91,5 oraz 100,5 metra. Jej strata do Takanashi wyniosła 14 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęła brązowa medalistka z Soczi - Coline Mattel (91 metrów oraz 96,5 metra).

Magdalena Pałasz ostatecznie po upadku we wczorajszej serii próbnej, zrezygnowała ze startu w niedzielnych zawodach. Joanna Szwab zakończyła rywalizację na 32. pozycji.

Skromny cykl LPK Pań 2014 wygrała Sara Takanashi przed Sarą Hendrickson i Coline Mattel. Szwab z dwoma punktami na koncie, uplasowała się na ostatnim, 32. miejscu.

Był to ostatni konkurs kobiet w sezonie letnim 2014. Inauguracja Pucharu Świata Pań odbędzie się 5 grudnia w norweskim Lillehammer.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4109) komentarze: (5)