Maeaettae najlepszy w Lahti

 • 2014-10-11 13:49

W fińskim Lahti, na leciwym obiekcie HS 130, w sobotnie przedpołudnie rozegrano krajowe zawody. Wśród seniorów triumfował Jarkko Maeaettae, natomist najlepszym juniorem okazał się dziś Elias Vaenskae.

Jarkko Maeaettae po kompletnie nieudanej Letniej Grand Prix 2014, zaczyna powracać do skakania z początku sezonu letniego, kiedy wygrywał wszystkie zawody w Finlandii. Dzisiaj po skokach na odległość 126 metrów oraz 127,5 metra, wygrał konkurs w Lahti. Na drugiej pozycji uplasował się Lauri Asikainen. Były kombinator norweski dwukrotnie lądował na 125. metrze, a do 19-latka stracił 5,8 pkt. Skład czołowej trójki uzupełnił Sami Niemi. Złoty medalista Zimowej Uniwersjady 2013, lądował na 121. i 120. metrze.

Na dalszych lokatach znaleźli się dobrze znani: Olli Muotka (118 metrów i 119,5 metra), Ville Larinto (118 metrów i 117,5 metra) oraz Anssi Koivuranta (116,5 metra oraz 118 metrów).

Na starcie pojawiło się 19 seniorów.

Pełne wyniki konkursu seniorów dostępne są >>>TUTAJ<<<

Konkurs juniorów padł łupem Eliasa Vaenskae. Reprezentant Lieksan Hiihtoseura zdeklasował swoich młodych kolegów z kadry. Jego rezultaty to 124,5 metra oraz 130 metrów. Drugi był Janne Korhonen (122 metry i 121 metrów), a trzeci Markus Torni (121 metrów i 121,5 metra).

Tutaj kibice oglądać mogli podziwiać w akcji 15 skoczków

Pełne wyniki konkursu juniorów dostępne są >>>TUTAJ<<<

Kolejny sprawdzian fińskich skoczków zaplanowano na niedzielę - także w Lahti.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3066) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Meggy92 doświadczony
  fińskie skoki

  Drobna uwaga: jak na 75 startujących w letnich mistrzostwach Polski, 19 seniorów+15 juniorów (o ile część nazwisk się nie powtarza, nie mogę teraz otworzyć PDFu ;) to zatrważająca liczba jak na byłą potęgę w skokach.

 • Piotrek początkujący
  -

  Czegoś tu nie rozumiem. Jarkko przed sezonem letnim gromił i rozstawiał po kątach resztę ekipy jak chciał. Przyszły międzynarodowe zawody i zamiast zyskiwać po 10 metrów, tracił do swoich po 20. Teraz w kraju znów odskakuje. Jeśli byłby w stanie przełożyć potencjał z krajowych zawodów na międzynarodowe to moglibyśmy mieć nowy wielki fiński talent którego teraz bardzo Finom potrzeba.

 • anonim
  zawody krajowe w Finlandii

  Moim zdaniem dobrze, że w Finlandii rozgrywane są takie zawody. To dla nich wewnętrzny sprawdzian w jakiej formie aktualnie się znajdują, a odnoszone tam sukcesy są znakomitą motywacją do dalszej pracy. Zmiana trenera kadry narodowej i jego asystenta znowu daje finom nadzieje na odbicie się od dna.. Najbardziej ciekawy jestem formy Janne Ahonena, który od pewnego czasu boryka się z problemami zdrowotnymi (podobnie jak Larinto czy Happonen). Pech wciąż nie opuszcza fińską ekipę. Powodzenia.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).