Takeuchi i Takanashi triumfują w Sapporo

 • 2014-10-19 11:52

W ten weekend skakano także w Japonii. Na słynnej Okurayamie w Sapporo, krajowymi zawodami oficjalnie zakończono sezon letni. Na najwyższych stopniach podium stawali Taku Takeuchi oraz Sara Takanashi.

Brązowy medalista olimpijski w rywalizacji drużynowej z Soczi - Taku Takeuchi, uzyskał w niedzielnym konkursie 133,5 oraz 126 metrów. Na kolejnych stopniach podium stanęli: Kento Sakuyama oraz Naoki Nakamura.

Liderzy japońskiej kadry - Noriaki Kasai (120,5 metra oraz 119 metrów) i Daiki Ito (109,5 oraz 123,5 metra), zajęli odpowiednio 6. oraz 9. miejsce.

Konkurs kobiet zdominowała Sara Takanashi. Ogromnie utalentowana reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni poszybowała na odległość 134,5 oraz 125 metrów.

Skrócone wyniki:

1. Taku Takeuchi - 264,1 pkt. (133,5 m/126,0 m)
2. Kento Sakuyama - 256,4 pkt. (124,5 m/131,0 m)
3. Naoki Nakamura - 236,0 pkt. (124,0 m/121,0 m)
4. Shohei Tochimoto - 228,6 pkt. (122,5 m/119,5 m)
5. Yumu Harada - 227,7 pkt. (114,5 m/127,0 m)
6. Noriaki Kasai - 224,6 pkt. (120,5 m/119,0 m)
7. Kenshiro Ito - 215,4 pkt. (115,0 m/120,5 m)
8. Yuta Watase - 213,2 pkt. (120,0 m/114,0 m)
9. Daiki Ito - 211,4 pkt. (109,5 m/123,5 m)
10. Sho Suzuki - 207,7 pkt. (112,0 m/119,5 m)


Dominik Formela&Adam Bucholz, źródło: sankei.com
oglądalność: (6149) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Nawet jeśli

  Noriaki już nie poskacze na najwyższym poziomie, to jednak zapamiętam tą olimpiadę na zawsze, tylko ja kibicowałem w domu za Kasai, jak cała rodzinka wrzeszczała STOCH,STOCH,STOCH, złoto było bardzo blisko i troszkę żałuję że Kamil nie wymięknął.

 • dejw profesor
  @EmiI

  Wśród niesamowitych weteranów, to należałoby też wspomnieć o Bjoerndalenie.

  Odnośnie Kasaiego, to jednak mimo to że skacze oszczędnie, ekonomicznie i faktycznie jego sylwetka w locie wygląda wręcz modelowo, to osobiście wydaje mi się że nie będzie już w stanie powtórzyć tak fenomenalnego sezonu jaki miał w zeszłym roku (choć bardzo chciałbym się mylić). Może to przez uraz kolana którego doznał na sam koniec sezonu.
  Tego lata skakał na dużo niższym poziomie, zaczął bardzo dużo tracić do najlepszych, 40 punktów straty do Takeuchiego to już olbrzymia różnica.

 • EmiI profesor

  I zapomniałem dodać że obaj weterani, co też jest u nich decydujące, startują bardzo ekonomicznie. Kasai bardzo często odpuszcza skoki treningowe, uważa że nie ma sensu się męczyć za bardzo, oszczędza siły, na zawody.Postępuje bardzo rozsądnie i robi wszystko by wszystkie słabości związane z wiekiem ograniczyć do minimum i wyeksponować zalety które dużo mniej od wieku zależą.

 • EmiI profesor

  W tej chwili w światowym sporcie są dwa zjawiska, związane z wiekiem, negujące wszystko co było dotychczas w ich dyscyplinie. Noriaki Kasai w skokach i Bernard Hopkins w boksie. Wiek i naturę oszukać ciężko, ale sumiennym treningiem i stylem życia można wiele, ale to nie wystarczy. Kasai i Hopkins to zrozumieli a zdecydowana większość weteranów w sporcie tego nie rozumie, i dalej wszystko robi tak jak miała 25 lat. Kasai ma najbardziej lotną technikę skoku. Chyba nawet Evensen nie prowadził tak szeroko nart i nie kładł się tak między narty. Jak ktoś twierdzi że to ża 41-letni Kasai jest w czubie, to dowód na upadek poziomu tej dyscypliny, to jest śmieszny. Japończyk na dzień dzisiejszy najlepszy zawodnik w locie na świecie, o wiele, wiele lepszy w tej kwestii niż on sam 10-15-20 lat temu. I tylko ograniczenia związane z wiekiem sprawiają że w PŚ był 5 a nie np 1.

 • Stinger profesor

  Myślę że Takeuchi lub Ito jeśli wróci do formy będą liderami japońskiej kadry. Wiem że Kasai znowu może zszokować wszystkich i bić się o medale największych imprez i KK ale myślę że to już nie te lata. Myślę że wszystko co miał najlepsze to zrobił w poprzednim sezonie.

  Pewnie znowu będzie w czołówce ale czy będzie aż tak bił się o zwycięstwa jak w minionym sezonie? Szczerzę wątpię ale jeśli tak to mnie to nie zaskoczy w końcu to Noriaki Kasai.

 • Arko początkujący

  Takeuchi widać, że w tej chwili najlepszy. Ito nierówny, ale potrafi oddać dobry skok - trzeba stabilizacji. Kasai...tu nie trzeba komentować. Jeśli nie będzie kontuzji, to pewnie w zimie będzie dobrze...jak zwykle.

 • sheef profesor

  Gratulacje dla Taku i Sary. Mam nadzieję, że ze zdrowiem Takeuchiego jest już w miarę OK i w tym sezonie zimowym będzie mocnym punktem kadry Japonii.

  Jeśli chodzi o Daikiego Ito to na początku zimy może być ciężko o dobre wyniki ale mam nadzieję, że podczas trwania PŚ odzyska w miarę poprawną dyspozycję

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).