Za nami drużynowa część mistrzostw Rumunii

 • 2014-10-24 19:42

Mimo że koniec października to czas gdy większość kadr przygotowuje się już do sezonu zimowego, a część skoczni narciarskich pokrywa się śniegiem, to w Rumunii trwa jeszcze sezon letni. Jego ostatnim akcentem są trwające w przedostatnim tygodniu tego miesiąca letnie mistrzostwa kraju.

Rozgrywane w Rasnovie tegoroczne letnie mistrzostwa Rumunii są już czwartą kolejną edycją tej imprezy odbywającą się w tamtejszym kompleksie Trambulină Valea Cărbunării (po raz pierwszy w letnich zawodach w tym miejscu o prymat w krajowym czempionacie Rumuni walczyli tuż po jego otwarciu w październiku 2011 roku). O tytuły najlepszych skoczków i skoczkiń w tym kraju przystąpiono po rocznej przerwie, bowiem, z powodu wyjątkowo ciepłej zimy i braku wystarczającej ilości śniegu (przez problemy z pogodą nie doszły do skutku także tegoroczne mistrzostwa świata weteranów, które miały się odbyć właśnie w Rasnovie), nie doszła do skutku tegoroczna zimowa edycja tych zmagań.

Letnie Mistrzostwa Rumunii w Skokach Narciarskich 2014 rozgrywane są od 23 do 26 października 2014 roku. W pierwszych dwóch dniach o medale rywalizowano najpierw w konkurencji mikstów na obiekcie HS71, która w programie mistrzostw Rumunii zagościła po raz pierwszy w historii, a następnie w konkursie drużynowym mężczyzn na tej samej skoczni.

W rywalizacji mikstów na starcie pojawiło się 5 czteroosobowych (2 mężczyzn i 2 kobiety, startujący na przemian) drużyn z trzech klubów. Mistrzostwo kraju trafiło w ręce pierwszej drużyny klubu CSS Brasovia, startującej w składzie Carina Militaru, Stefan Blega, Bianca Stefanuta i Robert Buzescu, która zdominowała tę rywalizację, wyprzedzając następną ekipę różnicą aż 116 punktów. Srebrny medal zdobył klub CS Sacele w składzie Andreea Sipos, Andrei Feldorean, Daniela Haralambie i Mihnea Spulber. Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła druga drużyna CSS Brasovia w składzie Diana Trambitas, Ovidiu Baila, Iulia Stefan i Sorin Mitrofan, która przegrało srebro różnicą niespełna 30 punktów.

Co ciekawe w mikstach smakiem musiał się obejść duet najlepszych obecnie rumuńskich skoczków, którzy tego lata przeszli do historii skoków narciarskich w tym kraju, zdobywając po raz pierwszy punkty zawodów międzynarodowych najwyższej rangi, czyli Eduard Torok i Iulian Pitea. Co prawda Torok uzyskał najlepszy rezultat ze wszystkich startujących, oddając także najdalszy skok (70 metrów w pierwszej serii), a Pitea uplasował się indywidualnie na drugiej pozycji, jednak fakt, iż przydzielono im do drużyny dwie najmłodsze zawodniczki w stawce (Melania Negulescu i Madalina Demsa urodziły się bowiem w 2002 roku) nie pozwolił im zdobyć jakiegokolwiek krążka.

Obaj odbili sobie jednak to niepowodzenie w rozegranym dzisiaj konkursie drużynowym mężczyzn. W rywalizacji 7 trzyosobowych zespołów zwyciężyła bowiem pierwsza drużyna klubu CSS Dinamo Rasnov, w skład której, oprócz Toroka i Pitei, wszedł również Radu Pacurar. Jej przewaga nad następnym rywalem wyniosła blisko 100 punktów, a byłaby jeszcze bardziej okazała, gdyby nie upadek Pitei w pierwszej serii, na którym stracił on około 20 punktów.

Srebrny medal w rywalizacji drużynowej mężczyzn przypadł pierwszemu zespołowi klubu CSS Brasovia w składzie Sorin Mitrofan, Stefan Blega i Robert Buzescu, która różnicą zaledwie 2,3 punktu pokonała drużynę klubu CS Dinamo Braszów, skaczącą w składzie Hunor Farkas, Alexandru Mocanita i Robert Tatu. Warto jednak zaznaczyć, że na wynik srebrnych medalistów olbrzymi wpływ miała dyskwalifikacja Stefana Blegi w pierwszej serii – gdyby do niej nie doszło prawdopodobnie zespół ten mógłby nawet zdobyć mistrzostwo kraju. Najdłuższy skok zawodów oddał Sorin Mitrofan, który w drugiej serii poszybował na odległość 70 metrów. Najlepszy wynik indywidualny należał jednak ponownie do Eduarda Toroka.

Pełne wyniki konkursu drużyn mieszanych, dostępne są >>>TUTAJ<<<

Pełne wyniki konkursu drużynowego, dostępne są >>>TUTAJ<<<

Paweł Borkowski, źródło: Informacja własna

oglądalność: (2855) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).