Sebastian Coloredo i Evelyn Insam z mistrzostwem Włoch

 • 2014-10-26 19:15

Po raz osiemnasty tytuł mistrza Włoch wywalczył Sebastian Colloredo. W niedzielne przedpołudnie 27-latek z Gemona del Friuli triumfował w krajowym czempionacie na normalnej skoczni. Wśród pań najlepsza okazała się Evelyn Insam.

Walka o złoty medal na skoczni Trampolino Dal Ben (HS-106) w Predazzo rozegrała się pomiędzy czterema zawodnikami – po pierwszej serii i skoku na 100,5 m. (128 pkt.) Colloredo miał zaledwie 1 punkt przewagi nad drugim Andreą Morassim, który wylądował zaledwie 0,5 m. bliżej. Trzecie miejsce zajmował zaś Davide Bresadola, do prowadzącego tracąc 2,5 pkt. po skoku na 100 m. Tuż za nim plasował się, ze stratą 0,5 pkt., startujący wciąż jako junior 19-letni Daniele Varesco (99 m).

W drugiej serii przyszło skoczkom rywalizować w dużo trudniejszych, niemal bezwietrznych warunkach. Swój drugi skok zupełnie zepsuł Varesco, lądując na 84 m. Nie poradził sobie też Morassi – 85 m. okazało się wynikiem zbyt słabym, by pokonać rywali, którzy nie zawiedli swoich kibiców. Colloredo i Bresadola uzyskali w serii finałowej taki sam rezultat – 91 m. i 106 pkt. - a dzięki wcześniejszej przewadze to ten pierwszy mógł się cieszyć z 18. już w swojej karierze złota krajowych mistrzostw. W zawodach udział wzięło 11 zawodników, w tym także dwóch kombinatorów norweskich ze Słowenii – Marjan Jelenko i Joze Kamenik.

Wcześniej na tym samym obiekcie o mistrzostwo Włoch walczyły panie. Nie była to jednak aż tak zacięta rywalizacja jak w przypadku zmagań panów. Z dużą przewagą zwyciężyła Evelyn Insam – drugą Elenę Runggaldier wyprzedziła aż o 14,5 pkt. Na trzecim miejscu znalazła się Manuela Malsiner. Sklasyfikowano tylko 5 zawodniczek.

Skrócone wyniki Mistrzostw Włoch mężczyzn na skoczni HS-106:

1. Sebastian Colloredo 234.0 pkt.
2. Davide Bresadola 231.5
3. Andrea Morassi 219.5
4. Daniele Varesco 215.5
5. Michael Lunardi 215.0
6. Marjan Jelenko (Słowenia) 212.0
7. Diego Dellasega 199.5
8. Alex Insam 195.5
9. Roberto Dellasega 186.5
10. Alessio Longo 144.5
11. Joze Kamenik (Słowenia) 134.5

Skrócone wyniki Mistrzostw Włoch kobiet na skoczni HS-106:

1. Evelyn Insam 217.0 pkt.
2. Elena Runggaldier 202.5
3. Manuela Malsiner 200.0
4. Lara Malsiner 194.5
5. Veronica Gianmoena 171.5

Katarzyna Lipska, źródło: fisi.org, fb.com/Sebastian-Colloredo-Fan-Club

oglądalność: (2760) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).