Średnia Krokiew zostanie zmodernizowana

 • 2014-10-29 11:11

Kompleks skoczni narciarskich w Zakopanem, nazywany Średnią Krokwią otrzymał zgodę na modernizację. Obiekty te już od dawna wymagają renowacji, jednakże dopiero teraz wydano pozwolenie na ten zabieg.

Część kompleksu znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, w związku z czym Centralny Ośrodek Sportu musiał uzyskać zgodę od TPN’u na przebudowę skoczni. Wiceminister środowiska - Stanisław Gawłowski, zapewnia że doszło do porozumienia między ministerstwem, a władzami parku i obecnie rozpoczynają się prace proceduralne, mające na celu wcielenie uzgodnionych planów w życie.

Przewidywany koszt modernizacji szacuje się na kilkadziesiąt milionów złotych. Jednakże, jak informuje dyrektor zakopiańskiego COS – Jacek Bartlewicz, zabieg ten jest niezbędny. Kompleks ma służyć przede wszystkim młodym skoczkom, którzy teraz muszą jeździć na treningi do Szczyrku.

Wszelkie formalności maja być załatwione w przeciągu kilku kolejnych miesięcy. Gdy wszystko będzie już gotowe, będzie można rozpocząć remont. Sprawa ta była intensywnie poruszana już rok temu, wtedy przewidywano, że rekonstrukcja będzie miała miejsce w latach 2016-2017. Wszystko wskazu je na to, że tak właśnie się stanie.


Aleksandra Zadrożna, źródło: sport.interia.pl
oglądalność: (5524) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  mało prawdopodobne

  To o czym tutaj piszą wydaje się mało prawdopodobne. Ja bym radził ostrożnie z optymizmem. Ci którzy interesują się skoczniami narciarskimi i ich modernizacją dobrze wiedzą ile czasu wymagały same formalności na generalną przebudowę kompleksu małych skoczni w Wiśle.. Tamtejsze władze dosyć długo dogadywały się z PKP do których należy teren przeznaczony na skocznie. Tu Ministerstwo Środowiska dogadywało się z TPN- na jedno wychodzi kto z kim, ważne że to trwa..Ciekawe ile potrwają tzw. "prace proceduralne" ale już samo sformułowanie źle brzmi.. Polska to kraj absurdu pod względem ilości formalności związanych z remontami, budowami itp, zwłaszcza gdy chodzi o duże przedsięwzięcia. Oczywiście dobre jest to że w ogóle sprawa ruszyła do przodu. Nie jestem pewny że chodzi o wszystkie 3 skocznie. Jakiś czas temu słyszałem że skocznia K-85 nie spełnia wymogów FIS.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).