PK Pań w Notodden: Austriackie podium

 • 2014-12-13 15:24

Daniela Iraschko-Stolz zwyciężyła w drugim konkursie indywidualnym w norweskim Notodden. Zawodniczka pokonała swoje koleżanki z kadry – Evę Pinkelnig oraz Jacqueline Seifriedsberger. Na obiekcie HS 100 w Notodden nie startowały Polki.

Najstarsza skoczkini narciarska w dzisiejszej rywalizacji oddała skoki na odległość 97,5m i 94m. Druga lokata przypadła w udziale Evie Pinkelnig. 26-latka trenująca dopiero od dwóch lat, uzyskała 95m i 96,5m. Na ostatnim stopniu podium znalazła się wczorajsza triumfatorka, Jacqueline Seifriedsberger. Zawodniczka z klubu SC Waldzell-Oberoesterreich poszybowała na 92m i 92,5m.

Tuż za trójką Austriaczek uplasowała się Lea Lemare. 18-latka z Courchevel w swoich próbach uzyskała 90,5m i 93m. Spadek z czwartej na piątą lokatę zanotowała Sarah Hendrickson. Mistrzyni świata z Val di Fiemme lądowała na 91,5m i 90m. Szósta z wynikiem 90m i 93m była Michaela Dolezelova.

W zawodach Pucharu Kontynentalnego w norweskim Notodden nie wystartowały Magdalena Pałasz i Joanna Szwab, które przebywają na zgrupowaniu w austriackim Ramsau.

Finałowe konkursy z cyklu PK Pań 2014/2015 odbędą się w połowie lutego w szwedzkim Falun. Będzie to próba tego obiektu przed lutowymi Mistrzostwami Świata.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań>>


Sonia Ogrocka, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2604) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • FighterWF doświadczony

  Tak jak się spodziewałem - wreszcie nie było mocnych na doświadczoną Iraschko-Stolz. Drugie miejsce dla Evy Pinkelnig, dla której jak już zauważył przedmówca jest to pierwsze podium w karierze w jakichkolwiek zawodach, i co za tym idzie największy sukces w krótkiej dotychczasowej kariery. Wielkie brawa dla niej! Podium uzupełniła wczorajsza zwyciężczyni, Seifriedsberger, a więc zupełna dominacja Austriaczek ;)

 • Stinger profesor

  Iraschko wreszcie ma zwycięstwo. Brawo dla Pinkelnig za pierwsze podium.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).