Titisee-Neustadt zastąpi Liberec

 • 2014-12-22 18:40

Znamy już lokalizację, która zastąpi czeski Liberec w kalendarzu Pucharu Świata 2014/2015. Na początku lutego najlepsi skoczkowie świata o kolejne punkty powalczą w niemieckim Titisee-Neustadt.

Zawody na Hochfirstschanze odbędą się w dniach 7-8 lutego. Dzień wcześniej odbędą się oficjalne serie treningowe oraz kwalifikacje do sobotniego konkursu. Na niemieckim obiekcie HS 142 zobaczymy dwa konkursy indywidualne.

Przypomnijmy, iż przed rokiem w Titisee-Neustadt triumfowali Thomas Morgenstern i Kamil Stoch. Oficjalnymi rekordzistami są Sven Hannawald i Adam Małysz. Legendy skoków narciarskich uzyskały tam 145 metrów.


Dominik Formela, źródło: fis-ski.com
oglądalność: (10431) komentarze: (39)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skokib doświadczony

  Podobno konkursy mają się odbyć o takich samych porach jak były planowane w Libercu. Sobotni konkurs w Libercu chyba miał hyć konkursem wieczornym. A przecież w Titisee nie ma oświetlenia. A to przy którym skakali w 2007 roku chyba nie może być zastosowane.

 • sheef weteran
  @Stinger, @borek99

  Wielkie dzięki za info. :)

 • borek99 doświadczony
  @sheef

  Też zostały odwołane, ale tam jeszcze nie znaleźli chętnego do zastąpienia Liberca.

 • Stinger profesor
  sheef

  Z tego co wiem to też zostały odwołane.

 • sheef weteran
  @Stinger

  Wiem o tym, że Neustadt miało w poprzednim sezonie PŚ. Chodził mi o to, że od ostatnich (czyli w grudniu 2013 roku) do kolejnych (w lutym 2015 roku) konkursów PŚ w Titisee mija nieco ponad rok. :)

  Jeszcze wracając do Czechów i Liberca. Wiesz może co z zaplanowanymi na ten sam czas konkursami PŚ w kombinacji norweskiej. Odbędą się czy też zostały odwołane "z powodów organizacyjnych"?

 • Stinger profesor
  sheef

  Za takie postąpienie przez Czechów powinni im zabrać PŚ w skokach na kilka lat. Może przesadzam ale skoro planują pokazywać coś innego to po co zabiegają o PŚ w skokach? Chyba po to by miesiąc przed z niego zrezygnować.
  Titisee nie miało przerwy ponieważ w poprzednim sezonie był tam PŚ tylko jeszcze w grudniu a teraz będzie w lutym.

 • sheef weteran
  Skoki w Neustadt

  To wspaniała wiadomość! Oczywiście z jednej strony szkoda, że PŚ nie będzie w Czechach ale z drugiej strony cieszę się, że Titisee-Neustadt po roku przerwy wraca do kalendarza.

 • Bartek stały bywalec

  Bardzo dobry pomysł o przeniesienie zawodów do Titisse-Neustadt.Titisse powinno być w miejsce tych gównianych zawodów u kacapów.7 lutego mam urodziny i cieszę się że obejrzę skoki na jednej z moich ulubionych skoczni

 • JankessPL doświadczony
  @Janeman

  Skocznie w Erzurum są odbudowywane :D

 • Stinger profesor

  Cieszy mnie że jednak za Liberec znalazł się inny chętny i będą skoki. Szkoda że inny kraj nie dostał PŚ ale akurat z Titisee są miłe wspomnienia sprzed roku kiedy Stoch stawał na podium w tym wygrał.

 • Janeman profesor
  @Byniek

  Skocznia w Erzurum juz nie istnieje.
  Amerykanie sami nie garną sie do organizowania zawodow PŚ.
  Choc tez uwazam ze nie nalezy przesadzac z iloscia zawodow w jednym kraju. A le co do samego Neustadt, to akurat sie ciesze-świetna skocznia, niewiele juz takich zostało.

 • denis13 doświadczony

  No mogłem się tego spodziewać. Mimo to i tak za dużo konkursów jest w Niemczech. Co za dużo to nie zdrowo.

 • anonim

  skąd informacja, że szczyrk przegrał z kulm? wiarygodna wiadomosc?

 • anonim
  Niemcy, Niemcy, Niemcy

  Ja byłbym za wprowadzeniem do PŚ limitu zawodów w jednym kraju, np.5 na sezon. FIS powinno organizować więcej zawodów na skoczniach takich jak np. ta w Yabuli, Erzurum, Ałmatach, czy Lake Placid.

 • HKS profesor

  @Ponurzyca
  I wtedy zamiast śnieżyć w pierwszej kolejności skocznie będziemy śnieżyć trasy biegowe?;)

  Ja tam zdecydowanie wolę na prezesa Stocha za lat kilkanaście bo jako jeden z nielicznych miał jaja powiedzieć, że nie chce się wypowiadać na temat IO i organizacji przez Kraków, czyli mówiąc wprost chciałem powiedzieć że to ogromne koszta i nie chce z własnego chciejstwa obciążać podatników. Niech sami zadecydują.

  A co do Tajnera to on jest akurat bardzo dobrym menadżerem - w latach rządów SLD to on miał takie plecy jak czołowe szychy RP. Natomiast inną kwestią jest to jak tym budżetem dysponuje a na ten temat nie zamierzam się rozwodzić - jaki koń jest każdy widzi a kto nie chce widzieć, to nie zobaczy.

 • Ponurzyca weteran

  Austria ma 2 (DWA) konkursy indywidualne w skokach na skoczni dużej i 2 konkursy w lotach na mamucie (Kulm).
  Polska ma 2 konkursy indywidualne na dwóch różnych skoczniach.
  Nie trzeba być geniuszem ekonomii by wiedzieć, że jest to kasa wydawana podwójnie przez PZN (w stosunku do dwóch po sobie następujących konkursów na tym samym obiekcie).
  Jeżeli Wielka Krokiew utraci homologację to pozostanie nam tylko konkurs w Wiśle (choć tu też organizacja jest ,,zagrożona").
  P.S. Niemcy w obecnym sezonie będą mieli 7 konkursów indywidualnych i 2 drużynowe.
  Najwięej odbędzie się w Wilingen - 2 indywid. i 1 drużynowy.
  Mam nadzieję, że niebawem Justyna Kowalczyk zakończy starty jako zawodnik i zostanie prezesem PZN, a my wszyscy podziękujemy ładnie Apoloniuszowi.

 • anonim
  -

  Wie ktoś czy treningi i kwalifikacje w wiśle pś są darmowe?

 • anonim

  Powrót do Neustadt.

  Ale za rok i dwa nie będzie już zawodów: http: / /www.skijumping.pl/news.html?pokaz_news=17768

 • tomek_92 doświadczony

  Ciesze się. Bardzo przyjemna jest ta skocznia, zwłaszcza dla Kamila, który do tego czasu powinien już wydobrzeć. Na tego typu obiektach nasz mistrz czuje się najlepiej :)

 • anonim
  czemu fis

  Czemu w takich krajach jak Niemcy i austria itp. ciągle rozgrywa się pś w skokach mogli by przecież przyznać rasnovie czy ałmatom ale jak w fis są sami Niemcy czy austriacy....

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl