Czesi ogłosili kadrę na Turniej Czterech Skoczni

 • 2014-12-23 19:57

Podobnie jak Polacy, również i Czesi ogłosili dzień przed Wigilią skład reprezentacji, która wystąpi w 63. Turnieju Czterech Skoczni. Trener Richard Schallert na niemiecko-austriacką imprezę powołał czterech zawodników.

Reprezentacja Czech na 63. Turniej Czterech Skoczni:

- Roman Koudelka (2. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Jan Matura (25. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Jakub Janda (45. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015);

- Antonin Hajek (56. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2014/2015).

Zajmujący drugą pozycję w Pucharze Świata Roman Koudelka jest jednym z faworytów zbliżającego się Turnieju Czterech Skoczni. Przypomnijmy, iż reprezentant klubu LSK Lomnice nad Popelkou odniósł w tym sezonie trzy pucharowe zwycięstwa w Klingenthal, Lillehammer i Engelbergu. Pozostali zawodnicy nie mogą być pewni swojego miejsca w kadrze do końca turnieju. Sztab szkoleniowy czeskiej reprezentacji nie wykluczył zmian po zawodach w Obestdorfie.

- To będzie zależało od wyników osiągniętych przez chłopców podczas konkursów w Oberstdorfie oraz w Pucharze Kontynentalnym w Engelbergu. Wtedy zostanie podjęta decyzja o nominacjach na zawody w Ga-Pa - powiedział Rostislav Jozifek, dyrektor działu sportowego Czeskiego Związku Narciarskiego.

Swojej szansy na wyjazd na Turniej Czterech Skoczni będą szukali podczas Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu Lukas Hlava, Martin Cikl i Cestmir Kozisek.


Adam Bucholz, źródło: ČTK
oglądalność: (4771) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  czesi

  wontpie ze czesi benda dobrzy hak takiego hajka

 • sledzik16 stały bywalec

  Roman bedzie na pewno bardzo mocny na TCS.

 • Tomaszow początkujący
  Re

  Chyba,że miałby 200km/h na progu i wiatr 2m/s pod narty.

 • anonim
  re

  Kubacki raczej nigdy nie skoczy 236m ze swoja technika ;)

 • Seven doświadczony

  Sa dwie opcje
  Albo Hajek wypadl lepiej na treningach...
  Albo Hajek to czeski Kubacki

 • HKS początkujący

  @Henning
  Tak na prawdę w ostatnich czasach to Pochwała jest najlepszym przykładem takiego transferu bo pod koniec swojej kariery zdecydowanie lepiej biegał niż skakał. Zdobył punkty PŚ. Amatorsko Ritzerfeld kiedyś wystartował bodaj na Uniwersjadzie ale biegowo tracił masę czasu, także z ostatnich lat taki przykład przejścia "na poważnie" to tylko Pochwała.

  A we wcześniejszych latach pewnie nie było takiej wyraźnej wyczynowości jak teraz i można było uprawiać z powodzeniem kilka sportów, w latach przedwojennych to było normalne.

  Juniorzy też z powodzeniem mogą uprawiać dwa sport. Nurmsalu wywalczył medale MŚJ w skokach i kn, Klimow był bardzo blisko.

 • Henning stały bywalec

  Skład przewidywalny, chociaż mogli dać szansę Koziskowi. Mam takie pytanie do speców z tego forum, kompletnie nie na temat. Czy w ostatnich latach byli tacy skoczkowie, którzy przenieśli się ze skoków do kombinacji norweskiej i osiągnęli tam jakieś lepsze wyniki?

 • Stinger profesor

  Szkoda że tym razem nie dali szansy Koziskowi.
  Ciekawe co Koudelka pokaże na turnieju. Wydaje się być bardzo mocny i co ważne regularny ale czy głowa wytrzyma jeśli przed ostatnim skokiem będzie wirtualnym liderem?

 • HKS początkujący

  Poza Polskim niewykorzystaniem limitu to brak Colloredo i Hlavy jest lekkim zaskoczeniem. Pierwszy może jest w słabszej formie ale i tak wyraźnie lepszej od włoskiej młodzieży, a drugi nawet zapunktował co chyba Hajkowi nie grozi.

  Ogólnie po Engelbergu może być sporo zmian, szczególnie u tych słabszych reprezentacji (niestety do takich na razie zalicza się Polska) bo z Engelbergu do GaPa rzut beretem, a i odstęp czasowy spory.

  Przez to przyspieszenie Oberstdorfu Enegelberg stracił swoją wielką rangę eliminacji do TCS;) No ale można sobie w ledwie dwóch konkursach wyskakać limit na całkiem długi period i wrócić szybko do PŚ.

  [Uwaga szydera] Czyli nasz sztab walczy o limity - Kubacki i Murańka mają obronić top 55 WRL a Maciej Kot wywalczyć siódme miejsce w Engelbergu;););)

 • Snoflaxe stały bywalec

  nie zdublowaliście się panowie Adam i Adrian? :D :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).